Celoroční hra - Hrady a zámky

Předmět:
Počet stran:
17
Velikost: 21.09 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 5. 2024
Sdílet:

Celoroční hra, kdy děti formou odměny sbírají kilometry (stopy), které směňují za obrázky hradů a zámků. Obrázky si lepí do cestovního deníku.

Obsah:

- cestovní deník

- mapa ČR s vyznačenými místy, kde daný hrad či zámek leží

- arch se stopami (samostatná, 5 km, 10 km a 20 km)

- arch s obrázky jednotlivých hradů a zámků

- směnná tabulka (vzdálenosti mezi místy)

- informační karty o hradech a zámcích

Na začátku roku dostanou děti kartu s cestovním deníkem. Doporučuji tisknout na silnější papír a oboustranně se směnnou tabulkou. Doplní si jméno, odkud jsou a dopíší nejbližší hrad či zámek a jeho vzdálenost. Kartu s mapou a informační karty můžeme připevnit na nástěnku.

Během roku dostávají děti lístečky se stopami (za práci navíc, hezké chování, služby ve třídě atd.). Stopy se směňují za obrázky hradů a zámků, které si děti lepí do svého cestovního deníku.

Varianty směny:

1. Dáváte obrázky stop s vyznačenými kilometry - obrázky stop se směňují dle tabulky (vzdálenosti mezi danými místy). Začíná se z vašeho města do nejbližšího hradu či zámku a dále si cestu určuje dítě samo. Ke každému obrázku se do cestovního deníku zapisuje datum, aby bylo jasné, které místo je poslední (a zároveň počáteční pro další cestu). Lístečky s km jsou na 5 km, 10 km a 20 km. Nejkratší cesty jsou kolem 1200 km. V průměru by žák měl dostat 30 - 35 km týdně, aby hra byla celoroční :-)

2. Dáváte pouze obrázky stop (bez km) - určíte pevný počet ( např. za každých 5 stop dostane obrázek s hradem či zámkem)

Další produkty od autora Jaroslav Pytlíček

146277
Prvouka
MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Sada 10 aktivit tematicky zaměřená na letní období. Aktivity: Sudoku Velká hrací karta, kartičky s obrázky a 24 herních
135.00 Kč
183428
Prvouka
Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Šifrovací hra tematicky zaměřená na Den české státnosti. Vytvořte v přírodě trasu nebo hrajte ve třídě. Hra obsahuje 9
110.00 Kč
238140
Prvouka
Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní učení - stezky, badatelská výuka, terénní výuka
Šifrovací hra tematicky zaměřená na významné dny v České republice. Hra obsahuje 12 oboustranných karet s významnými dny
95.00 Kč
15615
Přírodověda
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Projekty
Zimní život 32 zvířat. Zvířata jsou rozdělena do 4 skupin - v zimě spím, v zimě nespím, stálí ptáci a tažní ptáci. Každá
145.00 Kč
Celoroční hra - Hrady a zámky Celoroční hra - Hrady a zámky
Celoroční hra, kdy děti formou odměny sbírají kilometry (stopy), které směňují za obrázky hradů a zámků. Obrázky si lepí do cestovního deníku. Obsah: - cestovní deník - mapa ČR s vyznačenými místy, kde daný hrad či zámek leží - arch se stopami (samostatná, 5 km, 10 km a 20 km) - arch s obrázky jednotlivých hradů a zámků - směnná tabulka (vzdálenosti mezi místy) - informační karty o hradech a zámcích Na začátku roku dostanou děti kartu s cestovním deníkem. Doporučuji tisknout na silnější papír a oboustranně se směnnou tabulkou. Doplní si jméno, odkud jsou a dopíší nejbližší hrad či zámek a jeho vzdálenost. Kartu s mapou a informační karty můžeme připevnit na nástěnku. Během roku dostávají děti lístečky se stopami (za práci navíc, hezké chování, služby ve třídě atd.). Stopy se směňují za obrázky hradů a zámků, které si děti lepí do svého cestovního deníku. Varianty směny: 1. Dáváte obrázky stop s vyznačenými kilometry - obrázky stop se směňují dle tabulky (vzdálenosti mezi danými místy). Začíná se z vašeho města do nejbližšího hradu či zámku a dále si cestu určuje dítě samo. Ke každému obrázku se do cestovního deníku zapisuje datum, aby bylo jasné, které místo je poslední (a zároveň počáteční pro další cestu). Lístečky s km jsou na 5 km, 10 km a 20 km. Nejkratší cesty jsou kolem 1200 km. V průměru by žák měl dostat 30 - 35 km týdně, aby hra byla celoroční :-) 2. Dáváte pouze obrázky stop (bez km) - určíte pevný počet ( např. za každých 5 stop dostane obrázek s hradem či zámkem)
UUCZ-47552
Prvouka>Vlastivěda>Celoroční tematická hra>Školní družina>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ
175.00