Celoroční hra - Hrady a zámky

Předmět:
Počet stran:
17
Velikost: 21.09 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 8. 2022
Cena:
90 Kč vč. DPH
Sdílet:

Celoroční hra, kdy děti formou odměny sbírají kilometry (stopy), které směňují za obrázky hradů a zámků. Obrázky si lepí do cestovního deníku.

Obsah:

- cestovní deník

- mapa ČR s vyznačenými místy, kde daný hrad či zámek leží

- arch se stopami (samostatná, 5 km, 10 km a 20 km)

- arch s obrázky jednotlivých hradů a zámků

- směnná tabulka (vzdálenosti mezi místy)

- informační karty o hradech a zámcích

Na začátku roku dostanou děti kartu s cestovním deníkem. Doporučuji tisknout na silnější papír a oboustranně se směnnou tabulkou. Doplní si jméno, odkud jsou a dopíší nejbližší hrad či zámek a jeho vzdálenost. Kartu s mapou a informační karty můžeme připevnit na nástěnku.

Během roku dostávají děti lístečky se stopami (za práci navíc, hezké chování, služby ve třídě atd.). Stopy se směňují za obrázky hradů a zámků, které si děti lepí do svého cestovního deníku.

Varianty směny:

1. Dáváte obrázky stop s vyznačenými kilometry - obrázky stop se směňují dle tabulky (vzdálenosti mezi danými místy). Začíná se z vašeho města do nejbližšího hradu či zámku a dále si cestu určuje dítě samo. Ke každému obrázku se do cestovního deníku zapisuje datum, aby bylo jasné, které místo je poslední (a zároveň počáteční pro další cestu). Lístečky s km jsou na 5 km, 10 km a 20 km. Nejkratší cesty jsou kolem 1200 km. V průměru by žák měl dostat 30 - 35 km týdně, aby hra byla celoroční :-)

2. Dáváte pouze obrázky stop (bez km) - určíte pevný počet ( např. za každých 5 stop dostane obrázek s hradem či zámkem)

Další produkty od autora Gabriela Bodenlosová

12054
Přírodověda
3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Kartičky, kdy úkolem je označení biomu, ve kterém žije vyobrazené zvíře. Obsahem je 38 karet velikosti 6x9 cm s obrázky
50.00 Kč
118131
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Sada aktivit s tématem Velikonoc. V souboru naleznete: postřehovka - přehled obrázků, cílem je rychle najít obrázek na
120.00 Kč
217722
Nezařazené k předmětu
Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
Šifrovací hra tematicky zaměřená na vánoční období v 15 zemích světa. Navazuje na materiál Vánoce ve světě . Stezka
50.00 Kč
149847
Prvouka
MŠ, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Sada aktivit pro předškoláky tematicky zaměřená na mořské živočichy. Aktivity: Orientace Na mapu světa se dle šipek
85.00 Kč
Celoroční hra - Hrady a zámky Celoroční hra - Hrady a zámky
Celoroční hra, kdy děti formou odměny sbírají kilometry (stopy), které směňují za obrázky hradů a zámků. Obrázky si lepí do cestovního deníku. Obsah: - cestovní deník - mapa ČR s vyznačenými místy, kde daný hrad či zámek leží - arch se stopami (samostatná, 5 km, 10 km a 20 km) - arch s obrázky jednotlivých hradů a zámků - směnná tabulka (vzdálenosti mezi místy) - informační karty o hradech a zámcích Na začátku roku dostanou děti kartu s cestovním deníkem. Doporučuji tisknout na silnější papír a oboustranně se směnnou tabulkou. Doplní si jméno, odkud jsou a dopíší nejbližší hrad či zámek a jeho vzdálenost. Kartu s mapou a informační karty můžeme připevnit na nástěnku. Během roku dostávají děti lístečky se stopami (za práci navíc, hezké chování, služby ve třídě atd.). Stopy se směňují za obrázky hradů a zámků, které si děti lepí do svého cestovního deníku. Varianty směny: 1. Dáváte obrázky stop s vyznačenými kilometry - obrázky stop se směňují dle tabulky (vzdálenosti mezi danými místy). Začíná se z vašeho města do nejbližšího hradu či zámku a dále si cestu určuje dítě samo. Ke každému obrázku se do cestovního deníku zapisuje datum, aby bylo jasné, které místo je poslední (a zároveň počáteční pro další cestu). Lístečky s km jsou na 5 km, 10 km a 20 km. Nejkratší cesty jsou kolem 1200 km. V průměru by žák měl dostat 30 - 35 km týdně, aby hra byla celoroční :-) 2. Dáváte pouze obrázky stop (bez km) - určíte pevný počet ( např. za každých 5 stop dostane obrázek s hradem či zámkem)
UUCZ-47552
Prvouka>Vlastivěda>Celoroční tematická hra>Školní družina>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ
90.00