Ranní činnosti - Morning routine BLACK/WHITE

Předmět:
Počet stran:
5
Velikost: 955.2 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 9. 2023
Cena:
29 Kč vč. DPH
Sdílet:

Díky kartičkám procvičíte s dětmi ranní činnosti v cizím jazyce, rozšíří si tak tematickou slovní zásobu ve formě ustálených frází.

Materiál obsahuje 5 stran A4 s 13 černobílými kartičkami ve dvou různých velikostech na téma „ranní rutina/činnosti“. (Menší velikost (str. 1-2) a větší velikost (začátek na str. 2-5).)

Každá kartička má černobílý obrázek s jednou ranní činností a k ní ustálenou frázi. Na konci je připojen průvodní list.

 

Materiál je určen k černobílému tisku a obrázky jsou myšleny jako omalovánka k vybarvení, aby si děti při vybarvování ještě více ukotvily novou frázi a spojily si ji s obrázkem dané činnosti.

Po zalaminování lze využít i k výzdobě třídy.

 

Večermí činnosti dostupné zde:

Večerní činnosti - EVENING ROUTINE BLACK/WHITE - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

Barevná varianta kartiček je momentálně ve výrobě a budou dostupné během pár dní.

Ve FJ k dispozici zde:

Ranní činnosti - La Routine Matinale Noir/blanc - Francouzský jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

 

Tip na práci s materiálem:

Aktivitu můžete začít s dětmi brainstormingem na téma ranní činnosti, co vše každý den dělají, než dojdou do školy. Co vše/jestli už ví, jak říci v anglickém jazyce. Společně můžete projít obrázky a přečíst si fráze. Prvně společně či následně ve skupinkách můžete rozdat kartičky a děti dostanou za úkol seřadit aktivity, jak by mohly následovat za sebou. Doporučuji, aby jste si je po seřazení několikrát společně všichni nahlas přečetli. Poté můžou i jednotlivě po činnostech se prostřídat ve čtení. Záleží na Vašich možnostech, pokud lze, děti můžou dostat každý svou verzi kartiček (například ve zmenšené verzi) a originálně si je vybarvit a vystřihnout, třeba nalepit do sešitu. Či vystavit doma. Cokoliv, co zvolíte pro lepší ukotvování nových slovíček. Osobně se ráda ptám, pokud na to je prostor, co vše děti z aktivit dělají pravidelně, co mají rádi, co dělají méně rádi, jak celkově vnímají ranní činnosti a jestli vnímají, že na ně mají dostatek času, co jim třeba pomáhá (nachystat si oblečení už večer atd.).

 

Zdroj obrázků – přímo pro tento materiál autorské obrázky nakreslila Pavlína Spáčilová

Další produkty od autora Jana Valášková

397358
Český jazyk
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Bingo
Díky hře Bingo si děti krásně procvičí postřeh a užijí zábavu. Materiál obsahuje 12 stran A4 – celkem 20 kartiček bingo
25.00 Kč
424691
Anglický jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Kolíčkování
Touto aktivitou zpestříte dětem hodinu, naučí se něco nového o Dni díkůvzdání a procvičíte s nimi čtení a paměť či
35.00 Kč
371704
Francouzský jazyk
Omalovánky
Díky kartičkám procvičíte s dětmi ranní činnosti ve francouzském jazyce , rozšíří si tak tematickou slovní zásobu ve
29.00 Kč
284116
Francouzský jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Materiál obsahuje 3 strany A4. Text s obrázky, obrázkový slovníček a klíč se slovíčky ve správném tvaru, pokud by děti
35.00 Kč
Ranní činnosti - Morning routine BLACK/WHITE Ranní činnosti - Morning routine BLACK/WHITE
Díky kartičkám procvičíte s dětmi ranní činnosti v cizím jazyce, rozšíří si tak tematickou slovní zásobu ve formě ustálených frází. Materiál obsahuje 5 stran A4 s 13 černobílými kartičkami ve dvou různých velikostech na téma „ranní rutina/činnosti“. (Menší velikost (str. 1-2) a větší velikost (začátek na str. 2-5).) Každá kartička má černobílý obrázek s jednou ranní činností a k ní ustálenou frázi. Na konci je připojen průvodní list.   Materiál je určen k černobílému tisku a obrázky jsou myšleny jako omalovánka k vybarvení, aby si děti při vybarvování ještě více ukotvily novou frázi a spojily si ji s obrázkem dané činnosti. Po zalaminování lze využít i k výzdobě třídy.   Večermí činnosti dostupné zde: Večerní činnosti - EVENING ROUTINE BLACK/WHITE - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz) Barevná varianta kartiček je momentálně ve výrobě a budou dostupné během pár dní. Ve FJ k dispozici zde: Ranní činnosti - La Routine Matinale Noir/blanc - Francouzský jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)   Tip na práci s materiálem: Aktivitu můžete začít s dětmi brainstormingem na téma ranní činnosti, co vše každý den dělají, než dojdou do školy. Co vše/jestli už ví, jak říci v anglickém jazyce. Společně můžete projít obrázky a přečíst si fráze. Prvně společně či následně ve skupinkách můžete rozdat kartičky a děti dostanou za úkol seřadit aktivity, jak by mohly následovat za sebou. Doporučuji, aby jste si je po seřazení několikrát společně všichni nahlas přečetli. Poté můžou i jednotlivě po činnostech se prostřídat ve čtení. Záleží na Vašich možnostech, pokud lze, děti můžou dostat každý svou verzi kartiček (například ve zmenšené verzi) a originálně si je vybarvit a vystřihnout, třeba nalepit do sešitu. Či vystavit doma. Cokoliv, co zvolíte pro lepší ukotvování nových slovíček. Osobně se ráda ptám, pokud na to je prostor, co vše děti z aktivit dělají pravidelně, co mají rádi, co dělají méně rádi, jak celkově vnímají ranní činnosti a jestli vnímají, že na ně mají dostatek času, co jim třeba pomáhá (nachystat si oblečení už večer atd.).   Zdroj obrázků – přímo pro tento materiál autorské obrázky nakreslila Pavlína Spáčilová
UUCZ-369899
Anglický jazyk>Omalovánky>Výzdoba třídy>ZŠ – 1. STUPEŇ>Denní režim
29.00