Večerní činnosti - La Routine du soir Noir/blanc

Kategorie:
Počet stran:
5
Velikost: 1.22 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 9. 2023
Sdílet:

DEMONSTRAČNÍ KARTIČKY

VEČERNÍ RUTINA – černo bílá varianta

 

Díky kartičkám procvičíte s dětmi ranní činnosti v cizím jazyce, rozšíří si tak tematickou slovní zásobu ve formě ustálených frází.

Materiál obsahuje 5 stran A4 s 11 kartičkami s originálními ručně malovanými obrázky ve dvou různých velikostech na téma „večerní rutina/činnosti“. (Menší velikost (str. 1-2) a větší velikost (začátek na str. 2-5).)

Každá kartička má černobílý obrázek s jednou večerní činností a k ní ustálenou frázi. Na konci je připojen průvodní list.

Materiál je určen k černobílému tisku a obrázky jsou myšleny jako omalovánka k vybarvení, aby si děti při vybarvování ještě více ukotvily novou frázi a spojily si ji s obrázkem dané činnosti.

Po zalaminování lze využít i k výzdobě třídy. Vždy jedna karta je prázdná k vlastnímu obrázku, popisku.

 

K dispozici i materiál s ranními činnostmi:

Ranní činnosti - La Routine Matinale Noir/blanc - Francouzský jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

či varianta v AJ.

Večerní činnosti - EVENING ROUTINE BLACK/WHITE - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

 

Tip na práci s materiálem:

Aktivitu můžete začít s dětmi brainstormingem na téma večerní činnosti, co vše každý den dělají, když dojdou domů ze školy. Co vše/jestli už ví, jak říci ve francouzském jazyce. Společně můžete projít obrázky a přečíst si fráze. Prvně společně či následně ve skupinkách můžete rozdat kartičky a děti dostanou za úkol seřadit aktivity, jak by mohly následovat za sebou. Doporučuji, aby jste si je po seřazení několikrát společně všichni nahlas přečetli. Poté můžou i jednotlivě po činnostech se prostřídat ve čtení. Záleží na Vašich možnostech, pokud lze, děti můžou dostat každý svou verzi kartiček (například ve zmenšené verzi) a originálně si je vybarvit a vystřihnout, třeba nalepit do sešitu. Či vystavit doma. Cokoliv, co zvolíte pro lepší ukotvování nových slovíček. Osobně se ráda ptám, pokud na to je prostor, co vše děti z aktivit dělají pravidelně, co mají rádi, co dělají méně rádi, jak celkově vnímají večerní činnosti a jestli vnímají, že na ně mají dostatek času, co jim třeba pomáhá (nachystat si oblečení/věci na ráno už večer atd.).

Zdroj obrázků – přímo pro tento materiál nakreslila Pavlína Spáčilová

Další produkty od autora Jana Valášková

379908
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Díky obrázkovému slovníčku a hře „I have … Who has…?“ procvičíte s Vašimi dětmi hravou formou slovní zásobu na téma
35.00 Kč
386694
Anglický jazyk
5., 6., 7., 8., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Zpestřete hodinu a procvičte s Vašimi dětmi zajímavou formou čtení a slovní zásobu na téma PODZIM včetně zopakování
35.00 Kč
314626
Anglický jazyk
4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Čtení s obrázky – At the sea Materiál je k dispozici i ve FJ. Materiál obsahuje 3 strany A4 (+ stranu s poděkováním a
35.00 Kč
383855
Francouzský jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Procvičte s Vašimi dětmi hravou formou slovní zásobu na téma „podzim“ ve FJ díky obrázkovému slovníčku a hře „J‘ai… Qui
39.00 Kč
Večerní činnosti - La Routine du soir Noir/blanc Večerní činnosti - La Routine du soir Noir/blanc
DEMONSTRAČNÍ KARTIČKY VEČERNÍ RUTINA – černo bílá varianta   Díky kartičkám procvičíte s dětmi ranní činnosti v cizím jazyce, rozšíří si tak tematickou slovní zásobu ve formě ustálených frází. Materiál obsahuje 5 stran A4 s 11 kartičkami s originálními ručně malovanými obrázky ve dvou různých velikostech na téma „večerní rutina/činnosti“. (Menší velikost (str. 1-2) a větší velikost (začátek na str. 2-5).) Každá kartička má černobílý obrázek s jednou večerní činností a k ní ustálenou frázi. Na konci je připojen průvodní list. Materiál je určen k černobílému tisku a obrázky jsou myšleny jako omalovánka k vybarvení, aby si děti při vybarvování ještě více ukotvily novou frázi a spojily si ji s obrázkem dané činnosti. Po zalaminování lze využít i k výzdobě třídy. Vždy jedna karta je prázdná k vlastnímu obrázku, popisku.   K dispozici i materiál s ranními činnostmi: Ranní činnosti - La Routine Matinale Noir/blanc - Francouzský jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz) či varianta v AJ. Večerní činnosti - EVENING ROUTINE BLACK/WHITE - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)   Tip na práci s materiálem: Aktivitu můžete začít s dětmi brainstormingem na téma večerní činnosti, co vše každý den dělají, když dojdou domů ze školy. Co vše/jestli už ví, jak říci ve francouzském jazyce. Společně můžete projít obrázky a přečíst si fráze. Prvně společně či následně ve skupinkách můžete rozdat kartičky a děti dostanou za úkol seřadit aktivity, jak by mohly následovat za sebou. Doporučuji, aby jste si je po seřazení několikrát společně všichni nahlas přečetli. Poté můžou i jednotlivě po činnostech se prostřídat ve čtení. Záleží na Vašich možnostech, pokud lze, děti můžou dostat každý svou verzi kartiček (například ve zmenšené verzi) a originálně si je vybarvit a vystřihnout, třeba nalepit do sešitu. Či vystavit doma. Cokoliv, co zvolíte pro lepší ukotvování nových slovíček. Osobně se ráda ptám, pokud na to je prostor, co vše děti z aktivit dělají pravidelně, co mají rádi, co dělají méně rádi, jak celkově vnímají večerní činnosti a jestli vnímají, že na ně mají dostatek času, co jim třeba pomáhá (nachystat si oblečení/věci na ráno už večer atd.).Zdroj obrázků – přímo pro tento materiál nakreslila Pavlína Spáčilová
UUCZ-375295
Francouzský jazyk>Omalovánky>ZŠ – 2. STUPEŇ>Denní režim
29.00