Práce s informacemi (důležitost informací, důvěryhodné zdroje, klíčová slova)

Kategorie:
Počet stran:
18
Velikost: 3.08 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
19. 9. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Obsahuje:

  • Infografiky - o práci s textem a s informacemi. Lze promítnout na tabuli celé třídě, vytisknout na větší formát a vyvěsit ve třídě nebo vytisknout každému žákovi na menší formát. Žáci poté mohou podle "návodu" pracovat s texty.
  • Roztřiď text na důležité a méně důležité informace (5 variant) - Pracovní list obsahující odborný/ populárně naučný text. Žáci mají za úkol rozlišit důležité a méně důležité informace - důležitost mohou rozlišovat barvami, podtrháváním, kroužkováním... Dalším úkolem je vymyslet seriózní a clickbaitový titulek (takový, který nutí čtenáře na něj kliknout, bulvární titulky) a napsat klíčová slova textu.

Seznam textů:

1) atentát na Kennedyho

2) atentát na Heydricha

3) historie PEXESA

4) historie kostkového cukru

5) vznik tělovýchovného spolku Sokol

  • Informace k referátu (7 variant) - Žáci mají za úkol seřadit zdroje informací a obhájit své názory před ostatními. Mohou pracovat samostatně nebo ve dvojici. Pracovní listy je možné využít i v dalších hodinách a vytvořit podle zadání skutečné referáty (poté rozebrat použité zdroje informací). Pracovní listy jsou s tematikou neobvyklých zvířat (přírodopis), slavných osobností (literatura, dějepis).

Seznam témat pracovních listů:

1) nártoun

2) tapír

3) ďas mořský

4) sup

5) Jaroslav Seifert

6) Ema Destinnová

7) William Shakespeare

Další produkty od autora Petra Svobodová

231346
Český jazyk
4., 5.
Kolíčkování
Obsahuje: - kolíčkovanou - deskovou hru - přiřaď kartu ke správnému vzoru - procvičovací kartičky
35.00 Kč
236362
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Sada trimin pro procvičení anglických slovíček na téma Vánoce. Obsahuje: spoj české slovo s anglickým spoj slovo a
25.00 Kč
249234
Anglický jazyk
6., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Sada aktivit k procvičení tématu "body parts". Obsahuje: - pexeso - board game - flashcards -domino -postřehovky -bingo
35.00 Kč
330782
Český jazyk - čtení
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál pro rozvoj čtení s porozuměním. Zabývá se pohádkami lidovými i autorskými (historie pohádek, původní verze
40.00 Kč
Práce s informacemi (důležitost informací, důvěryhodné zdroje, klíčová slova) Práce s informacemi (důležitost informací, důvěryhodné zdroje, klíčová slova)
Obsahuje: Infografiky - o práci s textem a s informacemi. Lze promítnout na tabuli celé třídě, vytisknout na větší formát a vyvěsit ve třídě nebo vytisknout každému žákovi na menší formát. Žáci poté mohou podle "návodu" pracovat s texty. Roztřiď text na důležité a méně důležité informace (5 variant) - Pracovní list obsahující odborný/ populárně naučný text. Žáci mají za úkol rozlišit důležité a méně důležité informace - důležitost mohou rozlišovat barvami, podtrháváním, kroužkováním... Dalším úkolem je vymyslet seriózní a clickbaitový titulek (takový, který nutí čtenáře na něj kliknout, bulvární titulky) a napsat klíčová slova textu. Seznam textů: 1) atentát na Kennedyho 2) atentát na Heydricha 3) historie PEXESA 4) historie kostkového cukru 5) vznik tělovýchovného spolku Sokol Informace k referátu (7 variant) - Žáci mají za úkol seřadit zdroje informací a obhájit své názory před ostatními. Mohou pracovat samostatně nebo ve dvojici. Pracovní listy je možné využít i v dalších hodinách a vytvořit podle zadání skutečné referáty (poté rozebrat použité zdroje informací). Pracovní listy jsou s tematikou neobvyklých zvířat (přírodopis), slavných osobností (literatura, dějepis). Seznam témat pracovních listů: 1) nártoun 2) tapír 3) ďas mořský 4) sup 5) Jaroslav Seifert 6) Ema Destinnová 7) William Shakespeare
UUCZ-369406
Český jazyk - čtení>Pracovní listy>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00