Fake news - práce s informacemi

Kategorie:
Počet stran:
17
Velikost: 15.5 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
3. 11. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál zaměření na definování a rozeznání fake news a spolehlivých zdrojů zpráv/ informací. Vhodné pro 2. stupeň ZŠ, případně pro nižší ročníky středních škol. Zdroje článků jsou uvedeny v materiálu. Fake news články vyrobila autorka z reálných článků.

Obsahuje:

  • 5P zdrojů - Pracovní list, ve kterém žáci porovnají různé druhy zdrojů (tištěné, online apod.) na základě zadaných kritérií. Následně mají prostor dopsat jejich názor na daný zdroj. Na základě vyplněných PL by měla ve třídě proběhnout diskuze (jednotlivě rozebrat názory na daná média), případně dovysvětlit, proč je některý ze zdrojů méně/ více spolehlivý.
  • infografiku "Jak poznám fake news?" - poskytuje "návod" k určení fake news, napovídá, na co by se měli žáci zaměřit. Ve variantě A4 (k promítnutí na tabuli, vyvěšení do třídy) a A5 (k tisku a nalepení do sešitů, založení do desek s poznámkami).
  • Fake or fact? - Žáci dostanou pracovní list s uměle vytvořeným fake news článkem. Jejich úkolem je odpovědět na otázky, posoudit zda se jedná o falešný nebo pravdivý článek. Každý PL obsahuje QR kód, který po načtení ukáže žákům originální článek. Soubor obsahuje 5 fake news a 5 neupravených (reálných) článků.

Další produkty od autora Petra Svobodová

272456
Anglický jazyk
4., 5., 6., 7.
Bingo
Hry k procvičení slovní zásoby. domino kvarteto postřehovky bingo flash cards name something
50.00 Kč
231351
Český jazyk
8., 9., SŠ
Pracovní listy
Soubor materiálů pro podporu a rozvoj tvůrčího psaní u žáků. Obsahuje: - pomocné kartičky interpunkce - kdy použít
50.00 Kč
236363
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Karetní hry k procvičení látky - slovní druhy. Obsahuje: - kvarteto, domino, já mám...? kdo má...?
25.00 Kč
236364
Český jazyk - čtení
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Materiál obsahuje pracovní listy k reflexi po přečtení knihy (děj, postavy, hodnocení knihy atd.) a základní pravidla
35.00 Kč
Fake news - práce s informacemi Fake news - práce s informacemi
Materiál zaměření na definování a rozeznání fake news a spolehlivých zdrojů zpráv/ informací. Vhodné pro 2. stupeň ZŠ, případně pro nižší ročníky středních škol. Zdroje článků jsou uvedeny v materiálu. Fake news články vyrobila autorka z reálných článků. Obsahuje: 5P zdrojů - Pracovní list, ve kterém žáci porovnají různé druhy zdrojů (tištěné, online apod.) na základě zadaných kritérií. Následně mají prostor dopsat jejich názor na daný zdroj. Na základě vyplněných PL by měla ve třídě proběhnout diskuze (jednotlivě rozebrat názory na daná média), případně dovysvětlit, proč je některý ze zdrojů méně/ více spolehlivý. infografiku "Jak poznám fake news?" - poskytuje "návod" k určení fake news, napovídá, na co by se měli žáci zaměřit. Ve variantě A4 (k promítnutí na tabuli, vyvěšení do třídy) a A5 (k tisku a nalepení do sešitů, založení do desek s poznámkami). Fake or fact? - Žáci dostanou pracovní list s uměle vytvořeným fake news článkem. Jejich úkolem je odpovědět na otázky, posoudit zda se jedná o falešný nebo pravdivý článek. Každý PL obsahuje QR kód, který po načtení ukáže žákům originální článek. Soubor obsahuje 5 fake news a 5 neupravených (reálných) článků.
UUCZ-412208
Nezařazené k předmětu>Pracovní listy>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00