Pexeso - literární pojmy

Počet stran:
13
Velikost: 563.33 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 8. 2022
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování literárních pojmů.

Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Pexeso používám kdykoliv během školního roku, nejčastěji však v suplovacích hodinách.

Literární pojmy je potřeba neustále opakovat, žáci je velmi rychle zapomenou. Z tohoto důvodu rozdávám pexeso žákům kdykoliv během roku. Ve hře naleznete 62 základních pojmů, které učím postupně během celého 2. stupně. V nižších ročnících některé kartičky vyřadím a postupně je žákům do hry přidávám.

Popis hry:

Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí spojit správný termín s jeho vysvětlením. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře, je to z toho důvodu, aby opravdu „používali svoji hlavu“. Za špatné odpovědi ztrácejí body.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Pexeso obsahuje celkem 62 literárních pojmů, to znamená 124 kartiček + jejich řešení. Vše doporučuji vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách, nebo pexeso libovolně rozpůlit.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

724
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování antonym. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách
40.00 Kč
208393
Informatika
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V materiálu se nachází 10 tajenek – 10 povolání . Úkolem žáků je tajenku rozluštit a vyhledat vhodné střední školy ke
35.00 Kč
135074
Český jazyk
8., 9.
Kolíčkování
Na základní škole učím český jazyk již od roku 2010 a učivo vedlejších vět a poměrů mezi větami hlavními beru jako jedno
49.00 Kč
703
Český jazyk
3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování pravopisu vyjmenovaných slov. Deskovky jsou v dnešní době
55.00 Kč
Pexeso - literární pojmy Pexeso - literární pojmy
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování literárních pojmů. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Pexeso používám kdykoliv během školního roku, nejčastěji však v suplovacích hodinách. Literární pojmy je potřeba neustále opakovat, žáci je velmi rychle zapomenou. Z tohoto důvodu rozdávám pexeso žákům kdykoliv během roku. Ve hře naleznete 62 základních pojmů, které učím postupně během celého 2. stupně. V nižších ročnících některé kartičky vyřadím a postupně je žákům do hry přidávám. Popis hry: Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí spojit správný termín s jeho vysvětlením. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře, je to z toho důvodu, aby opravdu „používali svoji hlavu“. Za špatné odpovědi ztrácejí body. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Pexeso obsahuje celkem 62 literárních pojmů, to znamená 124 kartiček + jejich řešení. Vše doporučuji vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách, nebo pexeso libovolně rozpůlit.
UUCZ-726
Český jazyk - literatura>Didaktické hry>Pexeso>SŠ>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00