Pexeso - literární pojmy

Počet stran:
13
Velikost: 563.89 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 3. 2024
Sdílet:

Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování literárních pojmů.

Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Pexeso používám kdykoliv během školního roku, nejčastěji však v suplovacích hodinách.

Literární pojmy je potřeba neustále opakovat, žáci je velmi rychle zapomenou. Z tohoto důvodu rozdávám pexeso žákům kdykoliv během roku. Ve hře naleznete 62 základních pojmů, které učím postupně během celého 2. stupně. V nižších ročnících některé kartičky vyřadím a postupně je žákům do hry přidávám.

Popis hry:

Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí spojit správný termín s jeho vysvětlením. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře, je to z toho důvodu, aby opravdu „používali svoji hlavu“. Za špatné odpovědi ztrácejí body.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Aby odpovídal přední a zadní díl pexesa, je potřeba nejprve pexeso vystřihnout po obvodu všech 28 kartiček a teprve takto vystřižená pole karet spojit laminací. Pexeso obsahuje celkem 62 literárních pojmů, to znamená 124 kartiček + jejich řešení. Vše doporučuji vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách, nebo pexeso libovolně rozpůlit.

Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

505778
Český jazyk - literatura
6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Nyní před sebou máte celkem 5 listů obsahující 10 českých animovaných pohádek. Žáci mají nejprve najít v osmisměrce 10
45.00 Kč
653
Český jazyk
9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Každý rok připravuji žáky k přijímacím zkouškám z českého jazyka. Je velmi těžké sehnat materiály, které jsou cíleny na
69.00 Kč
183150
Český jazyk - literatura
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Dobrý den, ráda bych vám nabídla tento materiál zdarma. Je zaměřen na dvě známá díla - Kytice z pověstí národních od
0.00 Kč
127777
Český jazyk - sloh
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Učím český jazyk a informatiku na druhém stupni a neustále kladu svým žákům na srdce, že jejich vyjadřování na
40.00 Kč
Pexeso - literární pojmy Pexeso - literární pojmy
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování literárních pojmů. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Pexeso používám kdykoliv během školního roku, nejčastěji však v suplovacích hodinách. Literární pojmy je potřeba neustále opakovat, žáci je velmi rychle zapomenou. Z tohoto důvodu rozdávám pexeso žákům kdykoliv během roku. Ve hře naleznete 62 základních pojmů, které učím postupně během celého 2. stupně. V nižších ročnících některé kartičky vyřadím a postupně je žákům do hry přidávám. Popis hry: Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí spojit správný termín s jeho vysvětlením. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům až po hře, je to z toho důvodu, aby opravdu „používali svoji hlavu“. Za špatné odpovědi ztrácejí body. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Aby odpovídal přední a zadní díl pexesa, je potřeba nejprve pexeso vystřihnout po obvodu všech 28 kartiček a teprve takto vystřižená pole karet spojit laminací. Pexeso obsahuje celkem 62 literárních pojmů, to znamená 124 kartiček + jejich řešení. Vše doporučuji vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách, nebo pexeso libovolně rozpůlit. Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.
UUCZ-726
Český jazyk - literatura>Didaktické hry>Pexeso>SŠ>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00