Pexeso - vzory podstatných jmen

Předmět:
Počet stran:
6
Velikost: 784.81 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 8. 2022
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vzorů podstatných jmen. 

Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hra je určená nejen pro žáky prvního stupně, ale i pro ty starší. Na druhém stupni již není tolik času procvičovat látku z nižších ročníků, z tohoto důvodu jsem chtěla vytvořit hry, při kterých se žáci nejen pobaví, ale i procvičí staré učivo. Pexeso používám kdykoliv, převážně v suplovacích hodinách.

Popis hry:

Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí u slov určit správný vzor otočených kartiček. Pokud mají obě slova stejný vzor, dvojici si žák nechává. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji poskytnout žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby si s výsledky nepomáhali a opravdu určování vzorů procvičovali.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Pexeso obsahuje variantu A a B – vždy s jinými slovy. V každé variantě se nachází 14 dvojic (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

10782
Informatika
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Produkt je zaměřen na tvorbu obrázků a na práci s obrázky v MS Word. Úkoly jsou řazeny od těch jednodušších až po ty
39.00 Kč
157498
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Nyní před sebou máte celkem 30 listů obsahující 2 varianty hry (u obou variant jsou obrázky stejné, jen se liší velikost
45.00 Kč
134019
Český jazyk
3., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Soubor obsahuje celkem 6 stran (12 sloupečků) pravopisných doplňovaček. Jedná se o nejrůznější slovní spojení, na
50.00 Kč
11249
Informatika
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V produktu se nachází celkem 14 pracovních listů na formátu A5, které obsahují vždy zadání, stručný návod a ukázku
39.00 Kč
Pexeso - vzory podstatných jmen Pexeso - vzory podstatných jmen
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vzorů podstatných jmen.  Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hra je určená nejen pro žáky prvního stupně, ale i pro ty starší. Na druhém stupni již není tolik času procvičovat látku z nižších ročníků, z tohoto důvodu jsem chtěla vytvořit hry, při kterých se žáci nejen pobaví, ale i procvičí staré učivo. Pexeso používám kdykoliv, převážně v suplovacích hodinách. Popis hry: Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí u slov určit správný vzor otočených kartiček. Pokud mají obě slova stejný vzor, dvojici si žák nechává. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji poskytnout žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby si s výsledky nepomáhali a opravdu určování vzorů procvičovali. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Pexeso obsahuje variantu A a B – vždy s jinými slovy. V každé variantě se nachází 14 dvojic (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.
UUCZ-731
Český jazyk>Didaktické hry>Pexeso>SŠ>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00