Pexeso - vzory podstatných jmen

Předmět:
Počet stran:
6
Velikost: 785.04 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 3. 2024
Sdílet:

Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vzorů podstatných jmen. 

Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hra je určená nejen pro žáky prvního stupně, ale i pro ty starší. Na druhém stupni již není tolik času procvičovat látku z nižších ročníků, z tohoto důvodu jsem chtěla vytvořit hry, při kterých se žáci nejen pobaví, ale i procvičí staré učivo. Pexeso používám kdykoliv, převážně v suplovacích hodinách.

Popis hry:

Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí u slov určit správný vzor otočených kartiček. Pokud mají obě slova stejný vzor, dvojici si žák nechává. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji poskytnout žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby si s výsledky nepomáhali a opravdu určování vzorů procvičovali.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Aby odpovídal přední a zadní díl pexesa, je potřeba nejprve pexeso vystřihnout po obvodu všech 28 kartiček a teprve takto vystřižená pole karet spojit laminací.  Pexeso obsahuje variantu A a B – vždy s jinými slovy. V každé variantě se nachází 14 dvojic (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.

Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

507126
Český jazyk - gramatika
3., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Soubor obsahuje 5 listů - 10 vět. Využití je různé, nejvíce se nabízí rozdat vždy jednu z vět na úvod hodiny. Žáci se
45.00 Kč
226694
Občanská výchova
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál obsahuje 24 povolání (lékařské obory) na 48 hracích polích. Karty je možné využít v několika variantách: 1)
35.00 Kč
707
Český jazyk
7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru Trollí cestou s češtinou určenou k procvičování vedlejších vět. Deskovky jsou v dnešní době velmi oblíbené
55.00 Kč
230244
Matematika
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Sudoku pochází z Japonska a jedná se o logickou hru, která učí děti i dospělé kritickému uvažování, trpělivosti i
39.00 Kč
Pexeso - vzory podstatných jmen Pexeso - vzory podstatných jmen
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vzorů podstatných jmen. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hra je určená nejen pro žáky prvního stupně, ale i pro ty starší. Na druhém stupni již není tolik času procvičovat látku z nižších ročníků, z tohoto důvodu jsem chtěla vytvořit hry, při kterých se žáci nejen pobaví, ale i procvičí staré učivo. Pexeso používám kdykoliv, převážně v suplovacích hodinách. Popis hry:Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí u slov určit správný vzor otočených kartiček. Pokud mají obě slova stejný vzor, dvojici si žák nechává. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji poskytnout žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby si s výsledky nepomáhali a opravdu určování vzorů procvičovali. Doporučená příprava:Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Aby odpovídal přední a zadní díl pexesa, je potřeba nejprve pexeso vystřihnout po obvodu všech 28 kartiček a teprve takto vystřižená pole karet spojit laminací.  Pexeso obsahuje variantu A a B – vždy s jinými slovy. V každé variantě se nachází 14 dvojic (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.
UUCZ-731
Český jazyk>Didaktické hry>Pexeso>SŠ>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00