Pexeso - cizí slova v českém jazyce

Předmět:
Počet stran:
11
Velikost: 610.68 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 8. 2022
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování cizích slov v českém jazyce.

Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Pexeso používám kdykoliv, převážně začátkem školního roku, kdy se probírá slovní zásoba, ale i během roku v suplovacích hodinách. Pro pobavení začínám hodinu tím, že na tabuli napíši:

Člověk by neměl používat cizí termity, pokud je nezná suterénně nebo není v dobré konvici, protože je zde velké rizoto, že to skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant.

Popis hry:

Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí spojit správný termín s jeho vysvětlením. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům k prostudování před hrou a následně jim je odebrat. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si odeberou bod.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Pexeso obsahuje variantu A a B – vždy s jinými slovy. V každé variantě se nachází 28 dvojic (56 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

319228
Český jazyk - gramatika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Nyní před sebou máte materiál, který obsahuje tištěnou formu k procvičování (doplňovačka na teorii, kartičky k přiřazení
45.00 Kč
89660
Český jazyk - gramatika
3., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V nahraném souboru je celkem 12 listů obsahující souhrny vyjmenovaných slov a osmisměrky: Zadání pro žáky (1 x A5), 7
40.00 Kč
714
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru AZ KVÍZ určenou k procvičování větných členů. Známá televizní soutěž AZ kvíz má více možností použití: 1)
40.00 Kč
135074
Český jazyk
8., 9.
Kolíčkování
Na základní škole učím český jazyk již od roku 2010 a učivo vedlejších vět a poměrů mezi větami hlavními beru jako jedno
49.00 Kč
Pexeso - cizí slova v českém jazyce Pexeso - cizí slova v českém jazyce
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování cizích slov v českém jazyce. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Pexeso používám kdykoliv, převážně začátkem školního roku, kdy se probírá slovní zásoba, ale i během roku v suplovacích hodinách. Pro pobavení začínám hodinu tím, že na tabuli napíši: Člověk by neměl používat cizí termity, pokud je nezná suterénně nebo není v dobré konvici, protože je zde velké rizoto, že to skončí fiatem. Každý se tváří jako suvenýr, ale vrátí se mu to jako buzerant. Popis hry: Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal dvojici, musí spojit správný termín s jeho vysvětlením. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správných dvojic doporučuji dát žákům k prostudování před hrou a následně jim je odebrat. Po hře si vše zkontrolují společně a za všechny špatné odpovědi si odeberou bod. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Pexeso obsahuje variantu A a B – vždy s jinými slovy. V každé variantě se nachází 28 dvojic (56 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách.
UUCZ-725
Český jazyk>Didaktické hry>Pexeso>SŠ>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00