Pexeso - vidové dvojice

Předmět:
Počet stran:
7
Velikost: 489.93 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 3. 2024
Sdílet:

Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vidových dvojic. 

Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hra je určená zejména pro žáky 2. stupně a slouží nejen k osvojení nového učiva, ale i k pobavení a opakování. Pexeso používám kdykoliv, převážně v suplovacích hodinách.

Popis hry:

Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal bod, musí vidovou dvojici vyhledat klasickým otáčením kartiček, ale hlavně správně přiřadit do připravené tabulky na vidové dvojice. Teprve potom získává bod. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správně určených dvojic doporučuji poskytnout žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby si s výsledky nepomáhali a opravdu učivo procvičovali.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Aby odpovídal přední a zadní díl pexesa, je potřeba nejprve pexeso vystřihnout po obvodu všech 28 kartiček a teprve takto vystřižená pole karet spojit laminací. Pexeso obsahuje variantu A a B – vždy s jinými slovy. V každé variantě se nachází 14 dvojic (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách. Každý žák musí dostat i tabulku, do které si třídí nalezené vidové dvojice.

Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

194394
Občanská výchova
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Domino
Materiál vznikl při mém studiu kariérního a výchovného poradce, kdy jsem nad touto problematikou začala přemýšlet při
35.00 Kč
9247
Informatika
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
V dnešní době je internet součástí běžného života dítěte a žáci si mnohdy ani neuvědomují hranici bezpečného používání
30.00 Kč
719
Český jazyk
4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru AZ KVÍZ určenou k procvičování rodu a vzoru podstatných jmen. Známá televizní soutěž AZ kvíz má více
40.00 Kč
506787
Český jazyk - gramatika
6., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Soubor obsahuje 5 listů - celkem 10 vět. Slouží k procvičování základních větných členů - Po, Př, Pks, Pkn, Pt, Pum, Puč
45.00 Kč
Pexeso - vidové dvojice Pexeso - vidové dvojice
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vidových dvojic.  Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hra je určená zejména pro žáky 2. stupně a slouží nejen k osvojení nového učiva, ale i k pobavení a opakování. Pexeso používám kdykoliv, převážně v suplovacích hodinách. Popis hry: Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal bod, musí vidovou dvojici vyhledat klasickým otáčením kartiček, ale hlavně správně přiřadit do připravené tabulky na vidové dvojice. Teprve potom získává bod. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správně určených dvojic doporučuji poskytnout žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby si s výsledky nepomáhali a opravdu učivo procvičovali. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Aby odpovídal přední a zadní díl pexesa, je potřeba nejprve pexeso vystřihnout po obvodu všech 28 kartiček a teprve takto vystřižená pole karet spojit laminací. Pexeso obsahuje variantu A a B – vždy s jinými slovy. V každé variantě se nachází 14 dvojic (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách. Každý žák musí dostat i tabulku, do které si třídí nalezené vidové dvojice. Jedná se o vzdělávací materiál pro základní školu, jehož cílem je procvičení a osvojení si probíraného učiva.
UUCZ-730
Český jazyk>Didaktické hry>Pexeso>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00