Pexeso - vidové dvojice

Předmět:
Počet stran:
7
Velikost: 489.64 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 8. 2022
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vidových dvojic. 

Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hra je určená zejména pro žáky 2. stupně a slouží nejen k osvojení nového učiva, ale i k pobavení a opakování. Pexeso používám kdykoliv, převážně v suplovacích hodinách.

Popis hry:

Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal bod, musí vidovou dvojici vyhledat klasickým otáčením kartiček, ale hlavně správně přiřadit do připravené tabulky na vidové dvojice. Teprve potom získává bod. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správně určených dvojic doporučuji poskytnout žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby si s výsledky nepomáhali a opravdu učivo procvičovali.

Doporučená příprava:

Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Pexeso obsahuje variantu A a B – vždy s jinými slovy. V každé variantě se nachází 14 dvojic (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách. Každý žák musí dostat i tabulku, do které si třídí nalezené vidové dvojice.

Další produkty od autora Petra Navrátilová

726
Český jazyk - literatura
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování literárních pojmů. Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v
40.00 Kč
175131
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Nyní před sebou máte celkem 11 stran velikosti A4, na kterých naleznete 11 různě náročných labyrintů, kterými mají děti
35.00 Kč
358636
Český jazyk - literatura
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Nyní před sebou máte celkem 8 pracovních listů ve formátu A5 (po rozstřižení) obsahující 10 literárních směrů
45.00 Kč
157498
Český jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
Nyní před sebou máte celkem 30 listů obsahující 2 varianty hry (u obou variant jsou obrázky stejné, jen se liší velikost
45.00 Kč
Pexeso - vidové dvojice Pexeso - vidové dvojice
Nabízím hru PEXESO určenou k procvičování vidových dvojic.  Hru PEXESO používám již léta, nejprve jsem začala v hodinách německého jazyka, kdy žáci hledali dvojice slov (překlad české x německé). Protože je mojí aprobací hlavně čeština, pokoušela jsem se vymyslet podobné procvičování i do těchto hodin. Hra je určená zejména pro žáky 2. stupně a slouží nejen k osvojení nového učiva, ale i k pobavení a opakování. Pexeso používám kdykoliv, převážně v suplovacích hodinách. Popis hry: Pexeso je určené pro 2 – 4 hráče. Aby žák získal bod, musí vidovou dvojici vyhledat klasickým otáčením kartiček, ale hlavně správně přiřadit do připravené tabulky na vidové dvojice. Teprve potom získává bod. Žáci se vzájemně kontrolují. Výsledky správně určených dvojic doporučuji poskytnout žákům až po hře. Je to hlavně z toho důvodu, aby si s výsledky nepomáhali a opravdu učivo procvičovali. Doporučená příprava: Kartičky je nejlepší vytisknout jednostranně a „slepit“ je pomocí zalaminování. Docílíte tím jejich neprůhlednost. Pexeso obsahuje variantu A a B – vždy s jinými slovy. V každé variantě se nachází 14 dvojic (28 kartiček) + jejich řešení. Doporučuji každou variantu vytisknout několikrát, tím může procvičovat celá třída po menších skupinách. Každý žák musí dostat i tabulku, do které si třídí nalezené vidové dvojice.
UUCZ-730
Český jazyk>Didaktické hry>Pexeso>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00