Běhací procvičování větných členů

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
Velikost: 187.15 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
24. 8. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Hra je vhodná pro žáky 7. - 9. tříd a pro přípravu na přijímací zkoušky na určování větných členů a upevňování tohoto učiva – žáci určují zvýrazněný větný člen.

Žáci se rozdělí do skupin např. po 4 (lze libovolný počet, záleží na učiteli). Učitel připne nebo položí např. na nástěnku nebo na podlahu na chodbě zadání. Každá skupina má své zadání a běhá ke svému zadání na chodbu. Učitel může žákům (např. žákům s SPU) poskytnout také přehled VČ jako kompenzační pomůcku již během hry. Vhodné i pro přípravu na přijímací zkoušky, protože se jedná o učivo, které se testuje u jednotné přijímací zkoušky, kdy žáci mají také určit zvýrazněný větný člen. Obtížnější případy jsou na konci (konkrétně ve větách 17, 18, 19, 20), kde se objevuje i příslovečné určení podmínky, přípustky, příčiny a účelu.

Před použitím je nutné vytisknout pro každou skupinu zadání a klíč běhacího určování, rozdat každé skupině papíry na zapisování VČ (doporučuji předem očíslovat) a případně připravit přehled s VČ. Pro opětovné použití doporučuji zadání a klíč zalaminovat.

Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.

Další produkty od autora Roman Růžička

343284
Český jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Hra je vhodná pro žáky 8. - 9. tříd a pro přípravu na přijímací zkoušky na procvičování a upevňování druhů VV a na užití
30.00 Kč
378694
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod ke třem hrám – detailní rozpracování každé hry Sada 54 kartiček Černobílé a barevné
38.00 Kč
370960
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod ke hře Barevnou variantu hry – 63 kartiček Černobílou variantu hry – 6 3 kartiček Klíč Hra
38.00 Kč
339500
Český jazyk
8., 9.
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k deskové hře Přehled učiva k deskové hře jako podpora nejen pro žáky s poruchami učení
35.00 Kč
Běhací procvičování větných členů Běhací procvičování větných členů
Hra je vhodná pro žáky 7. - 9. tříd a pro přípravu na přijímací zkoušky na určování větných členů a upevňování tohoto učiva – žáci určují zvýrazněný větný člen. Žáci se rozdělí do skupin např. po 4 (lze libovolný počet, záleží na učiteli). Učitel připne nebo položí např. na nástěnku nebo na podlahu na chodbě zadání. Každá skupina má své zadání a běhá ke svému zadání na chodbu. Učitel může žákům (např. žákům s SPU) poskytnout také přehled VČ jako kompenzační pomůcku již během hry. Vhodné i pro přípravu na přijímací zkoušky, protože se jedná o učivo, které se testuje u jednotné přijímací zkoušky, kdy žáci mají také určit zvýrazněný větný člen. Obtížnější případy jsou na konci (konkrétně ve větách 17, 18, 19, 20), kde se objevuje i příslovečné určení podmínky, přípustky, příčiny a účelu. Před použitím je nutné vytisknout pro každou skupinu zadání a klíč běhacího určování, rozdat každé skupině papíry na zapisování VČ (doporučuji předem očíslovat) a případně připravit přehled s VČ. Pro opětovné použití doporučuji zadání a klíč zalaminovat. Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.
UUCZ-343289
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00