Běhací procvičování VV a jejich druhů

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 185.83 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
24. 8. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Hra je vhodná pro žáky 8. - 9. tříd a pro přípravu na přijímací zkoušky na procvičování a upevňování druhů VV a na užití vhodných spojovacích výrazů. Hru lze využít také již v 7. ročníku pro rozlišení, zda se jedná o větu hlavní nebo o větu vedlejší.

Žáci se rozdělí do skupin např. po 4 (lze libovolný počet, záleží na učiteli). Učitel připne nebo položí např. na nástěnku nebo na podlahu na chodbě zadání. Každá skupina má své zadání a běhá ke svému zadání na chodbu. Učitel může žákům (např. žákům s SPU) poskytnout také přehled druhů VV jako kompenzační pomůcku již během hry. Vhodné i pro přípravu na přijímací zkoušky, protože se jedná o učivo, které se testuje u jednotné přijímací zkoušky.

Před použitím je nutné vytisknou pro každou skupinu zadání a klíč běhacího procvičování, rozdat každé skupině papíry na zapisování VV a jejich druhů (doporučuji předem očíslovat) a případně připravit přehled s druhy VV. Pro opětovné použití doporučuji zadání a klíč zalaminovat.

Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.

Další produkty od autora Roman Růžička

368834
Anglický jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Omalovánky
Aktivita je vhodná pro žáky 6.-9. tříd (od doby, kdy se začínáte učit nepravidelná slovesa, pak lze využít k opakování a
30.00 Kč
346469
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k běhacímu diktátu a k deskové hře Odkaz na internetovou jazykovou příručku Tipy pro
30.00 Kč
342673
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod Desková hra Člověče, rozhodni se! barevně Desková hra Člověče, rozhodni se! černobíle Klíč
30.00 Kč
437606
Český jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Hra je vhodná pro žáky 7. - 9. tříd a pro přípravu na přijímací zkoušky k procvičování slovesného rodu a upevňování
28.00 Kč
Běhací procvičování VV a jejich druhů Běhací procvičování VV a jejich druhů
Hra je vhodná pro žáky 8. - 9. tříd a pro přípravu na přijímací zkoušky na procvičování a upevňování druhů VV a na užití vhodných spojovacích výrazů. Hru lze využít také již v 7. ročníku pro rozlišení, zda se jedná o větu hlavní nebo o větu vedlejší. Žáci se rozdělí do skupin např. po 4 (lze libovolný počet, záleží na učiteli). Učitel připne nebo položí např. na nástěnku nebo na podlahu na chodbě zadání. Každá skupina má své zadání a běhá ke svému zadání na chodbu. Učitel může žákům (např. žákům s SPU) poskytnout také přehled druhů VV jako kompenzační pomůcku již během hry. Vhodné i pro přípravu na přijímací zkoušky, protože se jedná o učivo, které se testuje u jednotné přijímací zkoušky. Před použitím je nutné vytisknou pro každou skupinu zadání a klíč běhacího procvičování, rozdat každé skupině papíry na zapisování VV a jejich druhů (doporučuji předem očíslovat) a případně připravit přehled s druhy VV. Pro opětovné použití doporučuji zadání a klíč zalaminovat. Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.
UUCZ-343284
Český jazyk>Český jazyk - gramatika>Didaktické hry>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00