Slohová rozcvička (63 témat)

Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
22
Velikost: 517.58 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 12. 2023
Sdílet:

Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého materiálu učí kultivovaně a výstižně dorozumívat, přičemž užívají jazykové prostředky vhodné pro danou komunikační situaci (RVP ČJL-9-1-04). Žáci se učí tvořit koherentní text s dodržováním pravidel mezivětného navazování (RVP ČJL-9-1-09). Žáci uspořádají části textu tak, aby byla dodržena logická návaznost a dějová posloupnost, tvoří souvislý a srozumitelný text, v němž se svou myšlenkou nebo pocitem a s vlastním záměrem osloví adresáta, kterého si sami zvolí. Délku textu přizpůsobí potřebě svého sdělení (RVP ČJL-9-1-09).

Potřebujete žáky rozepsat, nebo rychle vymyslet něco na suplovanou hodinu? Vytáhněte ze šuplíku slohové rozcvičky, vyberte jedno z témat, nechte žáky chvíli tvořit a pak už se jen pobavte nad výslednými pracemi.

Materiál slouží zejména k promítnutí na tabuli, ale můžete si ho i vytisknout a dát každému žákovi vylosovat jiné téma (pak postačí tisk 2 na 1, abyste neměli zbytečně velké kartičky). Pokud vám na konci hodiny zbyde čas, můžete vyhlásit soutěž o nejvtipnější / nejšílenější / nejreálnější nápad.

Další produkty od autora Lucie Eliášová

377809
Český jazyk
6., 7., 8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého
30.00 Kč
381938
Český jazyk
7.
Pracovní listy
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého
29.00 Kč
354576
Český jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci pomocí předloženého
25.00 Kč
439484
Český jazyk
7., 8.
Pracovní listy
Jedná se o učební materiál pro ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problémů. Žáci se učí rozlišovat významové
25.00 Kč
Slohová rozcvička (63 témat) Slohová rozcvička (63 témat)
Jedná se o učební materiál pro 2. stupeň ZŠ naplňující kompetence k učení a řešení problému. Žáci se pomocí předloženého materiálu učí kultivovaně a výstižně dorozumívat, přičemž užívají jazykové prostředky vhodné pro danou komunikační situaci (RVP ČJL-9-1-04). Žáci se učí tvořit koherentní text s dodržováním pravidel mezivětného navazování (RVP ČJL-9-1-09). Žáci uspořádají části textu tak, aby byla dodržena logická návaznost a dějová posloupnost, tvoří souvislý a srozumitelný text, v němž se svou myšlenkou nebo pocitem a s vlastním záměrem osloví adresáta, kterého si sami zvolí. Délku textu přizpůsobí potřebě svého sdělení (RVP ČJL-9-1-09). Potřebujete žáky rozepsat, nebo rychle vymyslet něco na suplovanou hodinu? Vytáhněte ze šuplíku slohové rozcvičky, vyberte jedno z témat, nechte žáky chvíli tvořit a pak už se jen pobavte nad výslednými pracemi. Materiál slouží zejména k promítnutí na tabuli, ale můžete si ho i vytisknout a dát každému žákovi vylosovat jiné téma (pak postačí tisk 2 na 1, abyste neměli zbytečně velké kartičky). Pokud vám na konci hodiny zbyde čas, můžete vyhlásit soutěž o nejvtipnější / nejšílenější / nejreálnější nápad.
UUCZ-354574
Český jazyk>Český jazyk - sloh>Ostatní>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00