UČÍME SE POZNÁVAT NAŠE NEJZNÁMĚJŠÍ RYBY - aktivity mimo lavice, pexeso

Ročník:
3., 4., 5., 6.
Počet stran:
21
Velikost: 7.24 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 2. 2023
Cena:
45 Kč vč. DPH
Sdílet:

-  čtenářská gramotnost a zároveň zajímavosti o našich rybách zábavná forma učení, skupinová činnost

více v popisu:

Děti se často neumí vyjadřovat a chybí jim slovní zásoba. Proto jsem připravila pár karet, na kterých si procvičí tuto dovednost a zároveň se dozví zajímavosti o zvířatech - našich rybách. Naučí se rozpoznat od sebe kapra, štiku, sumce a další ryby, které se dětem mnohdy pletou.

Karty lze využít na více způsobů:

Sada obsahuje 10 dvojic karet - OBRÁZEK x POPIS + klíč řešení, bonus - pexeso

Materiál lze využít jak do hodin českého jazyka, tak do hodin prvouky na 1. st. nebo přírodovědy na 2. st.

Příklady práce s kartami:

1) Rozdejte dětem karty tak, aby tvořily navzájem neznámé dvojice. Jedno dítě má obrázek, druhé popis. Děti hledají k době dvojici.

Ke kontrole slouží dvojice číslo - písmeno na malých kartičkách, které jsou určené spíše ke kontrole pro učitele nebo sebekontrolu po uspořádání dvojic.

2) Hra podobná hře JÁ MÁM, KDO MÁ. Dítě s popisem čte popis a dítě s obrázkem říká: TO JSEM JÁ. Dvojice si sedají k sobě a dítě s obrázkem jmenuje dalšího hráče, který zatím nemá dvojici, ale má svůj popis.

3) Karty rozmístíme po třídě: Děti mají za úkol rozdělit se do skupin a skupina se snaží přinést na své stanoviště co nejvíce odhalených dvojic POPIS x OBRÁZEK

4) Přepis textu z karet do sešitů, tvorba lapbooku.

Jako bonus obsahuje materiál i rybí pexeso.

 

 

 

Další produkty od autora Libuše Sudová

210898
Český jazyk - čtení
1.
Bingo
BINGO – ČTENÍ PRVNÍCH SLABIK Z PÍSMEN M-A-L-E-S-O-P-U-I Popis: 30 karet ke hře BINGO, kde místo číslic jsou napsané
39.00 Kč
199615
Český jazyk - čtení
1., 2.
Já mám, kdo má
KARTY JÁ MÁM, KDO MÁ. PROCVIČOVÁNÍ ČTENÍ PSANÉHO PÍSMA PRVNÍCH PÍSMEN, SLABIK A SLOV J, T, N, V, Z, D, K, Š, R Využití v
70.00 Kč
387109
Český jazyk
2., 3., 4.
Didaktické hry
Pojmy - nad, pod, vedle, před, za, vpravo, vlevo... Maluj podle toho, co si o obrázku přečteš. Zkontroluj svůj obrázek
35.00 Kč
216194
Český jazyk - čtení
1., 2.
Bingo
BINGO – ČTENÍ PRVNÍCH SLOV Z PÍSMEN – k, š, r + samohlásky Popis: 3sady karet ke hře BINGO, kde místo číslic jsou
35.00 Kč
UČÍME SE POZNÁVAT NAŠE NEJZNÁMĚJŠÍ RYBY - aktivity mimo lavice, pexeso UČÍME SE POZNÁVAT NAŠE NEJZNÁMĚJŠÍ RYBY - aktivity mimo lavice, pexeso
-  čtenářská gramotnost a zároveň zajímavosti o našich rybách zábavná forma učení, skupinová činnost více v popisu: Děti se často neumí vyjadřovat a chybí jim slovní zásoba. Proto jsem připravila pár karet, na kterých si procvičí tuto dovednost a zároveň se dozví zajímavosti o zvířatech - našich rybách. Naučí se rozpoznat od sebe kapra, štiku, sumce a další ryby, které se dětem mnohdy pletou. Karty lze využít na více způsobů: Sada obsahuje 10 dvojic karet - OBRÁZEK x POPIS + klíč řešení, bonus - pexeso Materiál lze využít jak do hodin českého jazyka, tak do hodin prvouky na 1. st. nebo přírodovědy na 2. st. Příklady práce s kartami: 1) Rozdejte dětem karty tak, aby tvořily navzájem neznámé dvojice. Jedno dítě má obrázek, druhé popis. Děti hledají k době dvojici. Ke kontrole slouží dvojice číslo - písmeno na malých kartičkách, které jsou určené spíše ke kontrole pro učitele nebo sebekontrolu po uspořádání dvojic. 2) Hra podobná hře JÁ MÁM, KDO MÁ. Dítě s popisem čte popis a dítě s obrázkem říká: TO JSEM JÁ. Dvojice si sedají k sobě a dítě s obrázkem jmenuje dalšího hráče, který zatím nemá dvojici, ale má svůj popis. 3) Karty rozmístíme po třídě: Děti mají za úkol rozdělit se do skupin a skupina se snaží přinést na své stanoviště co nejvíce odhalených dvojic POPIS x OBRÁZEK 4) Přepis textu z karet do sešitů, tvorba lapbooku. Jako bonus obsahuje materiál i rybí pexeso.      
UUCZ-258856
Český jazyk>Přírodověda>Prvouka>Didaktické hry>Pexeso>3.>4.>5.>6.>Živočichové>Ryby
45.00