VÍM, NA CO MYSLÍŠ - kolektivní hra

Ročník:
Počet stran:
24
Velikost: 5.33 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
31. 12. 2023
Sdílet:

Skupinová hra (ideální pro začátek školního roku, na tábor, školu v přírodě nebo jen tak volnou chvilku), která

  • děti pohltí
  • pomůže jim poznat nový kolektiv (nebo se rozkoukat po návratu do školy po prázdninách)
  • přispěje k rozvoji slovní zásoby a zručnosti v psaní

OBSAH:

  • návod a další tipy
  • 80 hracích kartiček
  • odpovědníky (barevné i čb)
  • medaile

NÁVOD HRY:
Dětem rozdáme odpovědníky (můžete zvolit variantu s mezisoučtem nebo bez) a kartičky položíme na hromádku (můžeme použít všechny nebo vybrat ty, se kterými chceme pracovat). Postupně si bereme kartičky a dětem zadáváme téma (nemusí číst pouze učitel – v losování se mohou střídat i děti např. pokud sedí v kruhu nebo pokud učitel chodí mezi lavicemi a dává losovat). Úkolem je napsat slovo na dané téma, o kterém si myslím, že ho použijí i ostatní. Použité kartičky odkládáme na druhou hromádku - budeme je potřebovat na konci hry pro kontrolu a bodování – počet kartiček zvolíme podle času, který máme k dispozici. Každý dostane za každé slovo tolik bodů, kolikrát bylo jeho slovíčko použito. Bodovat můžeme i postupně (např. po každé desáté kartičce).

Ty s nejvyšším počtem bodů můžete odměnit medailí.

Hru lze hrát i delší období (kartiček i položek v odpovědníku je 80) - děti si schovají listy na další kolo nebo je odevzdají.

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Cílem je rozvoj pozitivních vztahových relací mezi dětmi, rozvoj v oblasti Jazyk a jazyková komunikace (slovní zásova, grafická podoba slov).

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

222397
Anglický jazyk
2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
INFORMACE: Tato skládačka umožní dětem procvičení vánoční slovní zásoby zábavným způsobem. Úkolem je nalepit známky ke
35.00 Kč
78319
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Pracovní listy
8 dějových posloupností se zimní tematikou (4 ze TŘÍ částí a 4 ze ČTYŘ částí). Bližší info: Sada černobílých kartiček
29.00 Kč
122655
Matematika
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Omalovánky
Sada 10 tajných obrázků s jarní tematikou, které čekají na objevení pomocí pastelek, prstových barev, razítek nebo
39.00 Kč
381977
Český jazyk
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Přiřazujte stopy ke zvířátkům, zvířátka/stopy k názvům nebo skládejte celé trojice! :) Děti si touto zábavnou formou
40.00 Kč
VÍM, NA CO MYSLÍŠ - kolektivní hra VÍM, NA CO MYSLÍŠ - kolektivní hra
Skupinová hra (ideální pro začátek školního roku, na tábor, školu v přírodě nebo jen tak volnou chvilku), která děti pohltí pomůže jim poznat nový kolektiv (nebo se rozkoukat po návratu do školy po prázdninách) přispěje k rozvoji slovní zásoby a zručnosti v psaní OBSAH: návod a další tipy 80 hracích kartiček odpovědníky (barevné i čb) medaile NÁVOD HRY: Dětem rozdáme odpovědníky (můžete zvolit variantu s mezisoučtem nebo bez) a kartičky položíme na hromádku (můžeme použít všechny nebo vybrat ty, se kterými chceme pracovat). Postupně si bereme kartičky a dětem zadáváme téma (nemusí číst pouze učitel – v losování se mohou střídat i děti např. pokud sedí v kruhu nebo pokud učitel chodí mezi lavicemi a dává losovat). Úkolem je napsat slovo na dané téma, o kterém si myslím, že ho použijí i ostatní. Použité kartičky odkládáme na druhou hromádku - budeme je potřebovat na konci hry pro kontrolu a bodování – počet kartiček zvolíme podle času, který máme k dispozici. Každý dostane za každé slovo tolik bodů, kolikrát bylo jeho slovíčko použito. Bodovat můžeme i postupně (např. po každé desáté kartičce). Ty s nejvyšším počtem bodů můžete odměnit medailí. Hru lze hrát i delší období (kartiček i položek v odpovědníku je 80) - děti si schovají listy na další kolo nebo je odevzdají. Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Cílem je rozvoj pozitivních vztahových relací mezi dětmi, rozvoj v oblasti Jazyk a jazyková komunikace (slovní zásova, grafická podoba slov).
UUCZ-5100
Český jazyk>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Ostatní>1.>2.>3.>4.>5.>ZŠ – 1. STUPEŇ
49.00