VÍM, NA CO MYSLÍŠ - kolektivní hra

Počet stran:
24
Velikost: 5.33 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
10. 7. 2022
Cena:
55 Kč vč. DPH
Sdílet:

 

Skupinová hra (ideální pro začátek školního roku, na tábor, školu v přírodě nebo jen tak volnou chvilku), která

  • děti pohltí
  • pomůže jim otrkat se v novém kolektivu (nebo se rozkoukat po návratu do školy)
  • přispěje k rozvoji slovní zásoby

OBSAH:

  • návod a další tipy
  • 80 hracích kartiček
  • odpovědníky (barevné i čb)
  • medaile

NÁVOD HRY:

Dětem rozdáme odpovědníky (můžete zvolit variantu s mezisoučtem nebo bez) a kartičky dáme na hromádku (můžeme použít všechny nebo vybrat ty se kterými chceme hrát). Postupně si bereme kartičky a dětem zadáváme téma (nemusí číst pouze učitel – v losování se mohou střídat i děti např. pokud sedí v kruhu nebo pokud učitel chodí mezi lavicemi a dává losovat). Úkolem je napsat slovo na dané téma, o kterém si myslím, že ho použijí i ostatní. Použité kartičky odkládáme na druhou hromádku - budeme je potřebovat na konci hry pro kontrolu a bodování – počet kartiček zvolíme podle času, který máme k dispozici. Každý dostane za každé slovo tolik bodů, kolikrát bylo jeho slovíčko použito. Bodovat můžeme i postupně (např. po každé desáté kartičce).

Ty s nejvyšším počtem bodů můžete odměnit medailí.

Hru lze hrát i delší období (kartiček i položek v odpovědníku je 80) - děti si schovají listy na další kolo nebo je odevzdají.

Hodně zábavy! :)

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

222395
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Vedle flashcards jsou přiřazovačky mnou nejdéle využívanou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé
35.00 Kč
222385
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Osobně využívám tyto roztomilé kartičky k rychlému procvičení čtení času v anglickém jazyce při společné práci v kruhu
30.00 Kč
331662
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Materiál je určen dětem 1. stupně ZŠ a školkáčkům (využít lze v hodinách AJ, v anglických školkách či kurzech, na
45.00 Kč
189330
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Vedle flashcards jsou přiřazovačky mnou nejdéle využívanou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé
35.00 Kč
VÍM, NA CO MYSLÍŠ - kolektivní hra VÍM, NA CO MYSLÍŠ - kolektivní hra
  Skupinová hra (ideální pro začátek školního roku, na tábor, školu v přírodě nebo jen tak volnou chvilku), která děti pohltí pomůže jim otrkat se v novém kolektivu (nebo se rozkoukat po návratu do školy) přispěje k rozvoji slovní zásoby OBSAH: návod a další tipy 80 hracích kartiček odpovědníky (barevné i čb) medaile NÁVOD HRY: Dětem rozdáme odpovědníky (můžete zvolit variantu s mezisoučtem nebo bez) a kartičky dáme na hromádku (můžeme použít všechny nebo vybrat ty se kterými chceme hrát). Postupně si bereme kartičky a dětem zadáváme téma (nemusí číst pouze učitel – v losování se mohou střídat i děti např. pokud sedí v kruhu nebo pokud učitel chodí mezi lavicemi a dává losovat). Úkolem je napsat slovo na dané téma, o kterém si myslím, že ho použijí i ostatní. Použité kartičky odkládáme na druhou hromádku - budeme je potřebovat na konci hry pro kontrolu a bodování – počet kartiček zvolíme podle času, který máme k dispozici. Každý dostane za každé slovo tolik bodů, kolikrát bylo jeho slovíčko použito. Bodovat můžeme i postupně (např. po každé desáté kartičce). Ty s nejvyšším počtem bodů můžete odměnit medailí. Hru lze hrát i delší období (kartiček i položek v odpovědníku je 80) - děti si schovají listy na další kolo nebo je odevzdají. Hodně zábavy! :)
UUCZ-5100
Český jazyk>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Ostatní>ZŠ – 1. STUPEŇ
55.00