Úvod do dějepisu - přiřazování kartiček

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 1.05 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
2. 1. 2024
Sdílet:

Na úvod do učiva dějepisu je potřeba objasnit několik pojmů, které se k bádání v minulosti váží.

Tento soubor obsahuje celkem 18 různých kartiček, které se týkají PVH (chronologie, antropologie, antropogeneze, archeologie, geologie) a odlišení pojmů dějepis - historie. Úkolem žáků je ve spolupráci s učebnicí/slovníkem cizích slov přiřadit definici k zadaným pojmům a vybrat obrázek, který daný pojem nejlépe vystihuje. V tomto dokumentu najdete pojmy a definice již barevně rozlišené, aby se vám jednotlivé sady nepomíchaly.

POZOR - v pojmech i definicích schválně CHYBÍ chronologie, naopak je vložen obrázek, který se k chronologii váže - žáci zkusí sami definovat na základě obrázku, čím se tato pomocná věda zabývá a případně dohledají název na internetu/v učebnici. V obrázcích je také jedna kartička, která může vystihovat jak historii, tak dějepis.

Tento vzdělávací materiál slouží k upevňování znalostí základních historických pojmů. Tento materiál by bylo možné využít i jako "brožuru", kterou by žáci měli místo zápisu z hodiny.

Další produkty od autora Lenka Špinarová

335494
Český jazyk - sloh
ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Předložený materiál obsahuje několik druhů popisu - popis uměleckého díla, popis postavy a popis předmětu. Každý text
35.00 Kč
216739
Český jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Přípravy hodiny/lekce
Materiál obsahuje celkem 7 kartiček, které se týkají vyjmenovaných slov. Tyto přehledy nabízí nejen soupis klasických
35.00 Kč
521922
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Předkládaný materiál obsahuje: - celkem 64 kartiček: 32 kartiček se zadáním (jednobarevná karta), 32 kartiček s řešením
75.00 Kč
165064
Dějepis
6.
Pracovní listy
Předkládaný materiál obsahuje celkem 64 kartiček – 32 se zadáním (karta s obrázkem) a stejný počet s řešením (stejná
75.00 Kč
Úvod do dějepisu - přiřazování kartiček Úvod do dějepisu - přiřazování kartiček
Na úvod do učiva dějepisu je potřeba objasnit několik pojmů, které se k bádání v minulosti váží. Tento soubor obsahuje celkem 18 různých kartiček, které se týkají PVH (chronologie, antropologie, antropogeneze, archeologie, geologie) a odlišení pojmů dějepis - historie. Úkolem žáků je ve spolupráci s učebnicí/slovníkem cizích slov přiřadit definici k zadaným pojmům a vybrat obrázek, který daný pojem nejlépe vystihuje. V tomto dokumentu najdete pojmy a definice již barevně rozlišené, aby se vám jednotlivé sady nepomíchaly. POZOR - v pojmech i definicích schválně CHYBÍ chronologie, naopak je vložen obrázek, který se k chronologii váže - žáci zkusí sami definovat na základě obrázku, čím se tato pomocná věda zabývá a případně dohledají název na internetu/v učebnici. V obrázcích je také jedna kartička, která může vystihovat jak historii, tak dějepis. Tento vzdělávací materiál slouží k upevňování znalostí základních historických pojmů. Tento materiál by bylo možné využít i jako "brožuru", kterou by žáci měli místo zápisu z hodiny.
UUCZ-180315
Dějepis>Skládačky>6.
25.00