Aby nám tu hezky bylo - tvoříme pravidla s dětmi

Předmět:
Počet stran:
27
Velikost: 25.24 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Hugovy nápady
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 8. 2025
Sdílet:

🎉 Novinka od Hugových nápadů: "Aby nám tu hezky bylo – tvoříme pravidla s dětmi" 🎉

Podle RVP PV by se děti měly aktivně podílet na vytváření pravidel soužití. Ale jak to vlastně uchopit, když jste třeba začínající učitelka?

📦 Právě proto vznikl tento PDF soubor, který vám s celým procesem pomůže krok za krokem.

Budeme tvořit pravidla společně s dětmi, možná si je budou spíše děti tvořit samy a my jim jen pomůžeme jako jejich průvodci 

🦸‍♂️ Celým tématem nás budou provázet superhrdinové. Inspirací byla dětská hravost a obliba hraní na hrdiny, ale i myšlenka, že i malé, drobné skutky laskavosti jsou ve skutečnosti superhrdinské činy. Pomoci kamarádovi, uklidit po sobě, naslouchat druhým– to všechno dělá z dětí hrdiny každodenního života.

Co v materiálu najdete?

🟡 Metodické tipy pro učitele, jak s dětmi o pravidlech mluvit a jak je společně vytvořit.
🟡 Piktogramy a šablonky pro výtvarné zpracování pravidel (ale samotná vaše pravidla budou kreslit děti).
🟡 Propojení s tématem „Moje tělo“ - "poznávám sebe i kamarády"
🟡 Oblíbené prvky z Hugovy jógy, jógové pozice pro jednotlivé části těla, podle kterých si pravidla rozdělíme
🟡 Tvorba vlastního superhrdiny a trička – děti si vytvoří hrdinu a tričko 

 

Další produkty od autora Hugovy nápady

80118
Tělesná výchova
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Přípravy hodiny/lekce
Minisérie pár halloweenských jógových pozic, které můžete zařadit třeba do ranního kroužku. Najdete tu pozici svíčky
25.00 Kč
455231
Tělesná výchova
MŠ, Speciální pedagogika
Přípravy hodiny/lekce
Sada obsahuje 10 barevných karet ve velikosti A5 se cvičením pro malé děti,součástí jsou i 2 strany s návodem. Celý
49.00 Kč
444567
Nezařazené k předmětu
Batole (1 - 3 roky), MŠ, MŠ - předškoláci, Speciální pedagogika
Přípravy hodiny/lekce
Výukový materiál Jak to bylo na tři krále pro děti od 2,5 do 6 let Co v materiálu najdeme? 🎭 Divadélko Loutky králů
49.00 Kč
420508
Tělesná výchova
Batole (1 - 3 roky), MŠ, MŠ - předškoláci, Speciální pedagogika
Přípravy hodiny/lekce
❄️😇 10 jógových pozic na téma andělé - adventní čas😇❄️ Jedná se o adventní (andělskou verzi) souboru Pozdrav slunci pro
49.00 Kč
Aby nám tu hezky bylo - tvoříme pravidla s dětmi Aby nám tu hezky bylo - tvoříme pravidla s dětmi
🎉 Novinka od Hugových nápadů: "Aby nám tu hezky bylo – tvoříme pravidla s dětmi" 🎉Podle RVP PV by se děti měly aktivně podílet na vytváření pravidel soužití. Ale jak to vlastně uchopit, když jste třeba začínající učitelka?📦 Právě proto vznikl tento PDF soubor, který vám s celým procesem pomůže krok za krokem.✅ Budeme tvořit pravidla společně s dětmi, možná si je budou spíše děti tvořit samy a my jim jen pomůžeme jako jejich průvodci 🦸‍♂️ Celým tématem nás budou provázet superhrdinové. Inspirací byla dětská hravost a obliba hraní na hrdiny, ale i myšlenka, že i malé, drobné skutky laskavosti jsou ve skutečnosti superhrdinské činy. Pomoci kamarádovi, uklidit po sobě, naslouchat druhým– to všechno dělá z dětí hrdiny každodenního života.Co v materiálu najdete?🟡 Metodické tipy pro učitele, jak s dětmi o pravidlech mluvit a jak je společně vytvořit.🟡 Piktogramy a šablonky pro výtvarné zpracování pravidel (ale samotná vaše pravidla budou kreslit děti).🟡 Propojení s tématem „Moje tělo“ - "poznávám sebe i kamarády"🟡 Oblíbené prvky z Hugovy jógy, jógové pozice pro jednotlivé části těla, podle kterých si pravidla rozdělíme🟡 Tvorba vlastního superhrdiny a trička – děti si vytvoří hrdinu a tričko  
UUCZ-920377
Etická výchova>Přípravy hodiny/lekce>MŠ>MŠ - předškoláci
85.00