Pythagorova věta - obrázkové příklady

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
19
Velikost: 2.89 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
11. 12. 2023
Sdílet:

Tento materiál obsahuje 10 zábavných obrázkových slovních úloh, při kterých si žáci procvičí užití Pythagorovy věty v praxi. Správnou odpověď vybírají ze 4 možností A) – D). Každá odpověď jim zároveň dá jedno slovo citátu, které si zapíší do příslušného políčka na konci materiálu, a pokud vše vyřešili správně, mohou si přečíst jeden ze známých citátů. Každá slovní úloha obsahuje obrázek znázorňující daný problém s vyznačením zadaných údajů a červeně je vyznačena strana, kterou je potřeba vypočítat.

První čtyři úlohy jsou základní, kdy jen stačí dosadit zadané hodnoty do vzorečku Pythagorovy věty a vypočítat chybějící odvěsnu nebo přeponu. U zbývajících šesti úloh je potřeba ještě jeden krok navíc, např. výslednou délku strany vydělit dvěma, převést úhlopříčku obrazovky na palce nebo si vyjádřit délku odvěsny v rovnoramenném lichoběžníku.

Materiál je vhodný i pro domácí výuku, samostudium nebo opakování v hodině, protože na začátku obsahuje dvě strany, na kterých jsou shrnuty základní poznatky o Pythagorově větě včetně návodu, jak postupovat při výpočtu pomocí Pythagorovy věty a dále 2 řešené příklady.

Obsah materiálu:

·     stručné shrnutí poznatků o Pythagorově větě (str. 3 a 4)

·     2 řešené příklady (str. 5 a 6)

·     10 slovních úloh s obrázkem (str. 7- 16)

·     záznamový arch s políčky pro doplnění správných řešení - slov citátu (str. 17)

·     správné řešení (str. 18)

Další produkty od autora Jindřiška Lišková

369138
Matematika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Jedná se o jednostránkový přehled vlastností rovnoběžníků - čtverce, obdélníku, kosočtverce, kosodélníku. Jsou zde
25.00 Kč
596864
Matematika
5.
Pracovní listy
Popis materiálu: Tento materiál obsahuje 3 typy aktivit na obvod a obsah čtverce a obdélníku. Celkem 15 pracovních listů
42.00 Kč
514390
Matematika
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Popis materiálu: Tento materiál obsahuje 10 karet se slovními úlohami , při kterých si žáci procvičí užití
45.00 Kč
527582
Matematika
7.
Ostatní
Popis materiálu: Tento materiál obsahuje 48 kartiček (4 kartičky na stránku) s hady (řetězy) na racionální čísla. Na
45.00 Kč
Pythagorova věta - obrázkové příklady Pythagorova věta - obrázkové příklady
Tento materiál obsahuje 10 zábavných obrázkových slovních úloh, při kterých si žáci procvičí užití Pythagorovy věty v praxi. Správnou odpověď vybírají ze 4 možností A) – D). Každá odpověď jim zároveň dá jedno slovo citátu, které si zapíší do příslušného políčka na konci materiálu, a pokud vše vyřešili správně, mohou si přečíst jeden ze známých citátů. Každá slovní úloha obsahuje obrázek znázorňující daný problém s vyznačením zadaných údajů a červeně je vyznačena strana, kterou je potřeba vypočítat. První čtyři úlohy jsou základní, kdy jen stačí dosadit zadané hodnoty do vzorečku Pythagorovy věty a vypočítat chybějící odvěsnu nebo přeponu. U zbývajících šesti úloh je potřeba ještě jeden krok navíc, např. výslednou délku strany vydělit dvěma, převést úhlopříčku obrazovky na palce nebo si vyjádřit délku odvěsny v rovnoramenném lichoběžníku. Materiál je vhodný i pro domácí výuku, samostudium nebo opakování v hodině, protože na začátku obsahuje dvě strany, na kterých jsou shrnuty základní poznatky o Pythagorově větě včetně návodu, jak postupovat při výpočtu pomocí Pythagorovy věty a dále 2 řešené příklady. Obsah materiálu: ·     stručné shrnutí poznatků o Pythagorově větě (str. 3 a 4) ·     2 řešené příklady (str. 5 a 6) ·     10 slovních úloh s obrázkem (str. 7- 16) ·     záznamový arch s políčky pro doplnění správných řešení - slov citátu (str. 17) ·     správné řešení (str. 18)
UUCZ-363918
Matematika>Ostatní>8.
39.00