Pythagorova věta - obrázkové příklady

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
19
Velikost: 2.89 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 11. 2023
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Tento materiál obsahuje 10 zábavných obrázkových slovních úloh, při kterých si žáci procvičí užití Pythagorovy věty v praxi. Správnou odpověď vybírají ze 4 možností A) – D). Každá odpověď jim zároveň dá jedno slovo citátu, které si zapíší do příslušného políčka na konci materiálu, a pokud vše vyřešili správně, mohou si přečíst jeden ze známých citátů. Každá slovní úloha obsahuje obrázek znázorňující daný problém s vyznačením zadaných údajů a červeně je vyznačena strana, kterou je potřeba vypočítat.

První čtyři úlohy jsou základní, kdy jen stačí dosadit zadané hodnoty do vzorečku Pythagorovy věty a vypočítat chybějící odvěsnu nebo přeponu. U zbývajících šesti úloh je potřeba ještě jeden krok navíc, např. výslednou délku strany vydělit dvěma, převést úhlopříčku obrazovky na palce nebo si vyjádřit délku odvěsny v rovnoramenném lichoběžníku.

Materiál je vhodný i pro domácí výuku, samostudium nebo opakování v hodině, protože na začátku obsahuje dvě strany, na kterých jsou shrnuty základní poznatky o Pythagorově větě včetně návodu, jak postupovat při výpočtu pomocí Pythagorovy věty a dále 2 řešené příklady.

Obsah materiálu:

·     stručné shrnutí poznatků o Pythagorově větě (str. 3 a 4)

·     2 řešené příklady (str. 5 a 6)

·     10 slovních úloh s obrázkem (str. 7- 16)

·     záznamový arch s políčky pro doplnění správných řešení - slov citátu (str. 17)

·     správné řešení (str. 18)

Další produkty od autora Jindřiška Lišková

375914
Matematika
ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Jedná se o jednostránkový přehled vlastností lichoběžníků (obecný, rovnoramenný, pravoúhlý) a deltoidu. Jsou zde shrnuty
25.00 Kč
418044
Matematika
7.
Ostatní
Tento materiál obsahuje 6 bludišť se zlomky ve 3 úrovních obtížnosti , při jejichž procházení žáci sbírají po cestě
45.00 Kč
366009
Matematika
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Jedná se o jednostránkový přehled vzorců na objem a povrch základních těles. Obsahuje název obrazce, obrázek vč
25.00 Kč
363927
Matematika
8.
AZ-kvíz
Tento materiál obsahuje 21 příkladů na obvod a obsah geometrických obrazců, při kterých si žáci zároveň procvičí užití
58.00 Kč
Pythagorova věta - obrázkové příklady Pythagorova věta - obrázkové příklady
Tento materiál obsahuje 10 zábavných obrázkových slovních úloh, při kterých si žáci procvičí užití Pythagorovy věty v praxi. Správnou odpověď vybírají ze 4 možností A) – D). Každá odpověď jim zároveň dá jedno slovo citátu, které si zapíší do příslušného políčka na konci materiálu, a pokud vše vyřešili správně, mohou si přečíst jeden ze známých citátů. Každá slovní úloha obsahuje obrázek znázorňující daný problém s vyznačením zadaných údajů a červeně je vyznačena strana, kterou je potřeba vypočítat. První čtyři úlohy jsou základní, kdy jen stačí dosadit zadané hodnoty do vzorečku Pythagorovy věty a vypočítat chybějící odvěsnu nebo přeponu. U zbývajících šesti úloh je potřeba ještě jeden krok navíc, např. výslednou délku strany vydělit dvěma, převést úhlopříčku obrazovky na palce nebo si vyjádřit délku odvěsny v rovnoramenném lichoběžníku. Materiál je vhodný i pro domácí výuku, samostudium nebo opakování v hodině, protože na začátku obsahuje dvě strany, na kterých jsou shrnuty základní poznatky o Pythagorově větě včetně návodu, jak postupovat při výpočtu pomocí Pythagorovy věty a dále 2 řešené příklady. Obsah materiálu: ·     stručné shrnutí poznatků o Pythagorově větě (str. 3 a 4) ·     2 řešené příklady (str. 5 a 6) ·     10 slovních úloh s obrázkem (str. 7- 16) ·     záznamový arch s políčky pro doplnění správných řešení - slov citátu (str. 17) ·     správné řešení (str. 18)
UUCZ-363918
Matematika>Ostatní>8.
39.00