Halloween - Ich habe, wer hat und Halloween Memory

Předmět:
Počet stran:
66
Velikost: 2.74 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
25. 10. 2023
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Materiál je určen k procvičení a upevnění německé slovní zásoby vztahující se k létu, výslovnosti, 4. pádu podstatných jmen a paměti pro žáky 7. – 9. třídy ZŠ.

 

K dispozici jsou dvě různé hry, kterými můžete dané kompetence procvičovat. V materiálu však najdete ještě další tipy, jak s kartičkami pracovat.

První hra – „Ich habe/Wer hat je složena z 27 kartiček s kontrolou správnosti daného slovíčka na zadní straně. U barevné verze je na kontrolce barevně zvýrazněn německý člen.

Hru začíná hráč, který má kartičku s větou: „Ich habe die erste Karte“.

Postupně se žáci vyvolávají tím, že se vždy ozve žák, který má dané slovíčko na své kartičce. Ten pak čte otázku a opět se ozve žák, který má obrázek na své kartičce. Tímto způsobem hra pokračuje, dokud nejsou vyčerpány všechny karty.

Hru pak ukončuje hráč s kartičkou, na které je napsána věta: „Ich habe die letzte Karte.“

 

Druhá hra – Halloween Memory obsahuje 54 kartiček. Jedna karta je s obrázkem a druhá s německým názvem.

V barevné variantě je německý člen barevně zvýrazněn – der (modře), die (červeně), das (zeleně). Barevné zvýraznění pomáhá žákům fixovat správný člen slovíčka.

Hru hrajeme stejně jako klasické pexeso. Všechny karty otočíme lícem dolů a hráči se postupně střídají v otáčení kartiček. Hráč vždy po otočení kartičky s německým názvem přečte slovíčko ostatním spoluhráčům nahlas, protože si tím fixuje výslovnost slovíčka.

Pokud jeden z nich nalezne správnou dvojici, pokračuje tak dlouho, dokud už žádnou stejnou dvojici neobjeví.

 

Soubor je možné tisknout barevně, ale i černobíle.

Další produkty od autora Mgr. Julie Kadlecová

4939
Český jazyk - gramatika
1., 2.
Didaktické hry
Materiál slouží k určování počtu slabik ve slově. Děti přiřazují obrázkové kartičky k jednotlivým počtům slabik
45.00 Kč
294030
Matematika
2., 3., 4., 5., Speciální pedagogika
Pracovní listy
Materiál slouží k zakreslování obrázků do čtvercové sítě, procvičení osové souměrnosti a zrakové percepce. Celkem je pro
40.00 Kč
304679
Přírodověda
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Domino
Materiál slouží k seznámení a následnému procvičování znalostí o jarních rostlinách. Soubor obsahuje: 24 barevných
45.00 Kč
262729
Prvouka
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Postřehovky
Materiál je určen k poznávání a následnému procvičování ovoce a zeleniny prostřednictvím Bee-Bota u dětí z mateřských či
40.00 Kč
Halloween - Ich habe, wer hat und Halloween Memory Halloween - Ich habe, wer hat und Halloween Memory
Materiál je určen k procvičení a upevnění německé slovní zásoby vztahující se k létu, výslovnosti, 4. pádu podstatných jmen a paměti pro žáky 7. – 9. třídy ZŠ.   K dispozici jsou dvě různé hry, kterými můžete dané kompetence procvičovat. V materiálu však najdete ještě další tipy, jak s kartičkami pracovat. První hra – „Ich habe/Wer hat je složena z 27 kartiček s kontrolou správnosti daného slovíčka na zadní straně. U barevné verze je na kontrolce barevně zvýrazněn německý člen. Hru začíná hráč, který má kartičku s větou: „Ich habe die erste Karte“. Postupně se žáci vyvolávají tím, že se vždy ozve žák, který má dané slovíčko na své kartičce. Ten pak čte otázku a opět se ozve žák, který má obrázek na své kartičce. Tímto způsobem hra pokračuje, dokud nejsou vyčerpány všechny karty. Hru pak ukončuje hráč s kartičkou, na které je napsána věta: „Ich habe die letzte Karte.“   Druhá hra – Halloween Memory obsahuje 54 kartiček. Jedna karta je s obrázkem a druhá s německým názvem. V barevné variantě je německý člen barevně zvýrazněn – der (modře), die (červeně), das (zeleně). Barevné zvýraznění pomáhá žákům fixovat správný člen slovíčka. Hru hrajeme stejně jako klasické pexeso. Všechny karty otočíme lícem dolů a hráči se postupně střídají v otáčení kartiček. Hráč vždy po otočení kartičky s německým názvem přečte slovíčko ostatním spoluhráčům nahlas, protože si tím fixuje výslovnost slovíčka. Pokud jeden z nich nalezne správnou dvojici, pokračuje tak dlouho, dokud už žádnou stejnou dvojici neobjeví.   Soubor je možné tisknout barevně, ale i černobíle.
UUCZ-384124
Německý jazyk>Já mám, kdo má>Pexeso>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ>Speciální pedagogika>Halloween, Dušičky
40.00