Schiffe versenken: 4 verze bitevního pole pro různé gramatické jevy

Předmět:
Počet stran:
6
Velikost: 2.7 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 11. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Verze jednoduché hry LODĚ v německé variantě. Čtyři různá bitevní pole se zaměřují na různé gramatické jevy na úrovni A1. Pro použití stačí jen vytisknout.

Co všechno v tomto souboru najdeš?

 • metodiku
 • 4 verze hry LODĚ / SCHIFFE VERSENKEN:
 • 2x časování základních sloves
 • 1x časování slovesa SEIN se základními přídavnými jmény
 • 1x procvičování minulého času (Perfektu)

Pro koho se materiál hodí?

Pro žáky a studenty na úrovni A1, většinou se jedná o žáky II. stupně ZŠ nebo prvních ročníků SŠ.

Co je potřeba udělat před začátkem hodiny?

 • Vytisknout pro každého žáka jeden list.

Jak hru hrát?

 • Rozdělte žáky na dvojice.
 • Každý z dvojice si do své tabulky (plánku) zakreslí lodě. To, jaké přesně, je uvedeno napravo každého plánku. Lodě se nesmí vzájemně dotýkat, ale mohou být otočeny svisle.
 • Poté si jeden ze dvojice vybere políčko, na které chce zaútočit. Řekne tzv. "souřadnice" - například v případě první hry řekne "ich koche" / "sie hören" apod. V případě třetí hry by to bylo např. "er hat gemacht" / "sie haben gesucht". V případě čtvrté verze hry v tomto dokumentu by to bylo "ich bin traurig", "wir sind hungrig".
 • Druhý hráč se podívá do svého plánku, zda se jeho protihrář do jedné z lodi trefil. Pokud ano, řekne "TREFFER" (trefa) a šťastlivec si do plánku zakreslí křížek. Pokud ne, řekne "DANEBEN" (vedle).
 • Kdo první potopí všechny protihráčovy lodě, vítězí.

Jakou mám s materiálem vlastní zkušenost?

Během učení každého cizího jazyka se studenti občas potkají s nějakou nezáživnou gramatikou, jakou je například časování sloves, u které nezbývá nic jiného než se ji naučit nazpaměť a často si ji opakovat. Hra Lodě dělá tuto aktivitu výrazně zábavnější :) Na jednu hru stačí v hodině cca 15-20 min.

Další produkty od autora Markéta P.

332942
Anglický jazyk
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Materiál umožňuje dětem a studentům vytvořit si vlastní fiktivní instagramový účet v angličtině. Tento materiál obsahuje
29.00 Kč
326241
Německý jazyk
6., 7., 8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Bingo
Poslední dny ve škole, třídy se vrací z výletů a my přemýšlíme, s čím děti vypravit na prázdniny. Jednou z možností je
26.00 Kč
288584
Německý jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Co všechno v tomto souboru najdeš? krátkou metodiku 5x SMS konverzaci v němčině - k tématům: Essen online bestellen, im
26.00 Kč
362849
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Bingo
Pracovní list, interaktivní cvičení a hra bingo na téma podzim do hodin angličtiny. Vhodné pro začátečnickou úroveň. Co
29.00 Kč
Schiffe versenken: 4 verze bitevního pole pro různé gramatické jevy Schiffe versenken: 4 verze bitevního pole pro různé gramatické jevy
Verze jednoduché hry LODĚ v německé variantě. Čtyři různá bitevní pole se zaměřují na různé gramatické jevy na úrovni A1. Pro použití stačí jen vytisknout. Co všechno v tomto souboru najdeš? metodiku 4 verze hry LODĚ / SCHIFFE VERSENKEN: 2x časování základních sloves 1x časování slovesa SEIN se základními přídavnými jmény 1x procvičování minulého času (Perfektu) Pro koho se materiál hodí? Pro žáky a studenty na úrovni A1, většinou se jedná o žáky II. stupně ZŠ nebo prvních ročníků SŠ. Co je potřeba udělat před začátkem hodiny? Vytisknout pro každého žáka jeden list. Jak hru hrát? Rozdělte žáky na dvojice. Každý z dvojice si do své tabulky (plánku) zakreslí lodě. To, jaké přesně, je uvedeno napravo každého plánku. Lodě se nesmí vzájemně dotýkat, ale mohou být otočeny svisle. Poté si jeden ze dvojice vybere políčko, na které chce zaútočit. Řekne tzv. "souřadnice" - například v případě první hry řekne "ich koche" / "sie hören" apod. V případě třetí hry by to bylo např. "er hat gemacht" / "sie haben gesucht". V případě čtvrté verze hry v tomto dokumentu by to bylo "ich bin traurig", "wir sind hungrig". Druhý hráč se podívá do svého plánku, zda se jeho protihrář do jedné z lodi trefil. Pokud ano, řekne "TREFFER" (trefa) a šťastlivec si do plánku zakreslí křížek. Pokud ne, řekne "DANEBEN" (vedle). Kdo první potopí všechny protihráčovy lodě, vítězí. Jakou mám s materiálem vlastní zkušenost? Během učení každého cizího jazyka se studenti občas potkají s nějakou nezáživnou gramatikou, jakou je například časování sloves, u které nezbývá nic jiného než se ji naučit nazpaměť a často si ji opakovat. Hra Lodě dělá tuto aktivitu výrazně zábavnější :) Na jednu hru stačí v hodině cca 15-20 min.
UUCZ-409559
Německý jazyk>Didaktické hry>Ostatní>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00