HRAJ SI, ZPÍVEJ, BĚHEJ, HLAVNĚ NĚCO DĚLEJ- BARVY A TVARY

Počet stran:
27
Velikost: 1.68 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Pdf soubor BARVY A TVARY obsahuje náměty na vzdělávací aktivity, propojené se slovním / hudebním doprovodem, na téma: BARVY A TVARY kolem nás. Aktivity zařazujeme v rámci ŘÍZENÉ činnosti. 

Pdf soubor poskytuje náměty na vzdělávací činnosti a hry k jednotlivým básničkám a písničkám. Děti si zábavnou a hravou formou procvičí nejen barvy a tvary, ale i sluchové a zrakové vnímání, hrubou motoriku, myšlení, paměť. Součástí jsou pracovní listy, omalovánky, pexeso a notové záznamy k písničkám (PSANÉ V RUCE.) 

Výukový – vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblasti:

Dítě a jeho psychika:

Poznávací schopnosti a funkce, představivost a fantazie, myšlenkové operace

  • vytváření pozitivního vztahu k intelektuálním činnostem a k učení, podpora a rozvoj zájmu o učení
  • rozvoj, zpřesňování a kultivace smyslového vnímání, přechod od konkrétně názorného myšlení k myšlení slovně logickému, rozvoj paměti a pozornosti, rozvoj a kultivace představivosti a fantazie

podporujeme kompetence k učení: soustředěně pozoruje, zkoumá, objevuje, všímá si souvislostí, experimentuje a užívá při tom jednoduchých pojmů, znaků a symbolů / uplatňuje získanou zkušenost v praktických situacích a v dalším učení

celkový počet stran: 27

zdroj obrázků: www.pixabay.com

obsah:

1. DOMEČKY- písnička (hra s písničkou, procvičujeme myšlení)
2. NASTARTUJEM, VYJEDEME- básnička (básnička s pohybem, pohybová hra)
3. ČTVERCOVNÍČEK, TROJÚHELNÍČEK, KRUHOVNÍČEK- písnička (písnička na procvičování a poznávání geometrických tvarů, znalosti- co je špičaté, hranaté, kulaté)
4. LENTILKY- básnička (pohybová hra s říkankou, procvičujeme barvy, pozornost)
5. VAGONKY- písnička (procvičujeme znalosti o světě kolem nás- barvy typické pro určité předměty, které nás obklopují) 
6. VAŘÍ SE TO, SMAŽÍ SE TO, PEČE SE TO A SNÍ SE TO- básnička (pohybová hra s říkankou (procvičujeme co je hranaté, kulaté, špičaté, číslovky, pojem "méně")
7. KOUZELNÍK KAL- básnička (pohybová hra s říkankou, procvičujeme geometrické obrazce)
8. BUM, CINK, ŠALALA- písnička (hra s písničkou, tvoříme rýmy, procvičujeme sluchové vnímání, rytmizaci)
9. MRAK BONBOŇÁK- básnička (pohybová hra s říkankou, procvičujeme pozornost, hbitost)
10. HOP, KOLÍČKU- básnička (pohybová hra s říkankou, procvičujeme sluchové vnímání, základní barvy, procvičování mozkových hemisfér- pravá x levá)

 

Další produkty od autora Jana Peregrinová

100576
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Didaktické hry
Pdf soubor obsahuje náměty na vzdělávací aktivity, které jsou propojeny s autorskými říkankami a písničkami. Materiál
175.00 Kč
61618
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Didaktické hry
Pdf soubor Co si jabloň zpívala- aktivity na téma JABLÍČKA, poskytuje autorské náměty na aktivity se slovním/hudebním
175.00 Kč
302193
Přírodověda
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Didaktické hry
VÝUKOVÝ materiál BERUŠKOVÝ TÝDEN – téma BERUŠKY, poskytuje oporu při sestavování TEMATICKÉ PŘÍPRAVY. Nabízí náměty na
150.00 Kč
318008
Přírodověda
MŠ, MŠ - předškoláci, 1.
Didaktické hry
Výukový materiál JAK TO CHODÍ V MOŘI- tematický blok MOŘŠTÍ ŽIVOČICHOVÉ, MOŘE, obsahuje autorské náměty na aktivity
150.00 Kč
HRAJ SI, ZPÍVEJ, BĚHEJ, HLAVNĚ NĚCO DĚLEJ- BARVY A TVARY HRAJ SI, ZPÍVEJ, BĚHEJ, HLAVNĚ NĚCO DĚLEJ- BARVY A TVARY
Pdf soubor BARVY A TVARY obsahuje náměty na vzdělávací aktivity, propojené se slovním / hudebním doprovodem, na téma: BARVY A TVARY kolem nás. Aktivity zařazujeme v rámci ŘÍZENÉ činnosti.  Pdf soubor poskytuje náměty na vzdělávací činnosti a hry k jednotlivým básničkám a písničkám. Děti si zábavnou a hravou formou procvičí nejen barvy a tvary, ale i sluchové a zrakové vnímání, hrubou motoriku, myšlení, paměť. Součástí jsou pracovní listy, omalovánky, pexeso a notové záznamy k písničkám (PSANÉ V RUCE.)  Výukový – vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblasti: Dítě a jeho psychika: Poznávací schopnosti a funkce, představivost a fantazie, myšlenkové operace vytváření pozitivního vztahu k intelektuálním činnostem a k učení, podpora a rozvoj zájmu o učení rozvoj, zpřesňování a kultivace smyslového vnímání, přechod od konkrétně názorného myšlení k myšlení slovně logickému, rozvoj paměti a pozornosti, rozvoj a kultivace představivosti a fantazie podporujeme kompetence k učení: soustředěně pozoruje, zkoumá, objevuje, všímá si souvislostí, experimentuje a užívá při tom jednoduchých pojmů, znaků a symbolů / uplatňuje získanou zkušenost v praktických situacích a v dalším učení celkový počet stran: 27 zdroj obrázků: www.pixabay.com obsah: 1. DOMEČKY- písnička (hra s písničkou, procvičujeme myšlení) 2. NASTARTUJEM, VYJEDEME- básnička (básnička s pohybem, pohybová hra) 3. ČTVERCOVNÍČEK, TROJÚHELNÍČEK, KRUHOVNÍČEK- písnička (písnička na procvičování a poznávání geometrických tvarů, znalosti- co je špičaté, hranaté, kulaté) 4. LENTILKY- básnička (pohybová hra s říkankou, procvičujeme barvy, pozornost) 5. VAGONKY- písnička (procvičujeme znalosti o světě kolem nás- barvy typické pro určité předměty, které nás obklopují)  6. VAŘÍ SE TO, SMAŽÍ SE TO, PEČE SE TO A SNÍ SE TO- básnička (pohybová hra s říkankou (procvičujeme co je hranaté, kulaté, špičaté, číslovky, pojem "méně") 7. KOUZELNÍK KAL- básnička (pohybová hra s říkankou, procvičujeme geometrické obrazce) 8. BUM, CINK, ŠALALA- písnička (hra s písničkou, tvoříme rýmy, procvičujeme sluchové vnímání, rytmizaci) 9. MRAK BONBOŇÁK- básnička (pohybová hra s říkankou, procvičujeme pozornost, hbitost) 10. HOP, KOLÍČKU- básnička (pohybová hra s říkankou, procvičujeme sluchové vnímání, základní barvy, procvičování mozkových hemisfér- pravá x levá)  
UUCZ-60786
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Přípravy hodiny/lekce>Ostatní>MŠ>MŠ - předškoláci>Barvy>Jaro>Léto>Podzim>Zima
175.00