Hrátky s plastelínou - VZORY

Kategorie:
Počet stran:
34
Velikost: 41.08 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
1. 1. 2024
Sdílet:

Děti práci s plastelínou milují - vedle zábavy pomáhají tyto podložky rozvíjet:

  • jemnou motoriku
  • schopnost ovládat koordinaci ruky a oka
  • zrakové vnímání (barvy, tvary, velikosti)
  • slovní zásobu (tato sada není tematicky zaměřená, ale děti si mohou procvičit názvy barev a pojmy jako např. rovný, delší atd.)

Podložky je potřeba zalaminovat, aby je bylo možné používat opakovaně (děti modelují přímo na nich). Vše je ve velikosti A4 (menší podložky získáme tiskem 2 stránek na list). Černobílé šablony na A4 lze využít i k dalšímu tvoření a jako omalovánku (děti mohou místo plastelíny vyplnit obrázky např. natrhaným papírem – útržky či zmačkanými kuličkami, vytečkovat prstovou barvou, polepit přírodním materiálem, vybarvit, vymalovat atd.)

TIP: modelování je vhodná činnost při adaptaci dítěte

Tato sada obsahuje různé grafomotorické prvky jako např. krátké a dlouhé rovné čáry, oblouky, vlnky, cik cak čáry, spirály atd.. Každý prvek má svou podložku, na které je znázorněn šestkrát. Součástí jsou i podložky, na kterých jsou prvky v různých kombinacích.

Můžete se těšit celkem na 15 podložek v barevné i černobílé variantě.

 

Jedná se o vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblastí:

Dítě a jeho tělo - rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé i jemné motoriky (koordinace a rozsahu pohybu, dýchání, koordinace ruky a oka apod.), ovládání pohybového aparátu a tělesných funkcí

Dítě a jeho psychika: Jazyk a řeč - rozvoj řečových schopností a jazykových dovedností receptivních (vnímání, naslouchání, porozumění) i produktivních (výslovnosti, vytváření pojmů, mluvního projevu, vyjadřování) ; osvojení si některých poznatků a dovedností, které předcházejí čtení i psaní, rozvoj zájmu o psanou podobu jazyka i další formy sdělení verbální i neverbální (výtvarné, hudební, pohybové, dramatické)

Dítě a jeho psychika - Poznávací schopnosti a funkce, představivost a fantazie, myšlenkové operace - posilování přirozených poznávacích citů (zvídavosti, zájmu, radosti z objevování apod.)

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

77672
Grafomotorika
MŠ, MŠ - předškoláci
Pracovní listy
Veselé pracovní listy pro školkáčky, které udělají radost pěknými obrázky - jak v barevné, tak i v černobílé podobě. :)
45.00 Kč
230841
Anglický jazyk
Školní družina, 1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Přiřazovačky jsou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé procvičení nové slovní zásoby nebo
35.00 Kč
276604
Nezařazené k předmětu
Batole (1 - 3 roky), MŠ, MŠ - předškoláci, Speciální pedagogika
Didaktické hry
16 dvoudílných skládaček 6 kraslic na 1 A4 Cílem je složit kraslice stejné barvy - děti si prostřednictvím této aktivity
25.00 Kč
486719
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Přehled učiva
Materiál slouží k demonstraci slov, která obsahují tzv. SILENT LETTERS (písmena, která píšeme, ale nevyslovujeme). Děti
49.00 Kč
Hrátky s plastelínou - VZORY Hrátky s plastelínou - VZORY
Děti práci s plastelínou milují - vedle zábavy pomáhají tyto podložky rozvíjet: jemnou motoriku schopnost ovládat koordinaci ruky a oka zrakové vnímání (barvy, tvary, velikosti) slovní zásobu (tato sada není tematicky zaměřená, ale děti si mohou procvičit názvy barev a pojmy jako např. rovný, delší atd.) Podložky je potřeba zalaminovat, aby je bylo možné používat opakovaně (děti modelují přímo na nich). Vše je ve velikosti A4 (menší podložky získáme tiskem 2 stránek na list). Černobílé šablony na A4 lze využít i k dalšímu tvoření a jako omalovánku (děti mohou místo plastelíny vyplnit obrázky např. natrhaným papírem – útržky či zmačkanými kuličkami, vytečkovat prstovou barvou, polepit přírodním materiálem, vybarvit, vymalovat atd.) TIP: modelování je vhodná činnost při adaptaci dítěte Tato sada obsahuje různé grafomotorické prvky jako např. krátké a dlouhé rovné čáry, oblouky, vlnky, cik cak čáry, spirály atd.. Každý prvek má svou podložku, na které je znázorněn šestkrát. Součástí jsou i podložky, na kterých jsou prvky v různých kombinacích. Můžete se těšit celkem na 15 podložek v barevné i černobílé variantě.   Jedná se o vzdělávací materiál pro MŠ podle RVP PV a je vytvořen tak, aby sloužil k naplňování vzdělávacích záměrů a dosahování vzdělávacích cílů z oblastí: Dítě a jeho tělo - rozvoj pohybových schopností a zdokonalování dovedností v oblasti hrubé i jemné motoriky (koordinace a rozsahu pohybu, dýchání, koordinace ruky a oka apod.), ovládání pohybového aparátu a tělesných funkcí Dítě a jeho psychika: Jazyk a řeč - rozvoj řečových schopností a jazykových dovedností receptivních (vnímání, naslouchání, porozumění) i produktivních (výslovnosti, vytváření pojmů, mluvního projevu, vyjadřování) ; osvojení si některých poznatků a dovedností, které předcházejí čtení i psaní, rozvoj zájmu o psanou podobu jazyka i další formy sdělení verbální i neverbální (výtvarné, hudební, pohybové, dramatické) Dítě a jeho psychika - Poznávací schopnosti a funkce, představivost a fantazie, myšlenkové operace - posilování přirozených poznávacích citů (zvídavosti, zájmu, radosti z objevování apod.)
UUCZ-205855
Pracovní činnosti>Nezařazené k předmětu>Ostatní>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci
35.00