Kartičky pana Tučíka - COLOURS/BARVY

Téma:
Počet stran:
8
Velikost: 13.03 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 11. 2022
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Osobně využívám tyto roztomilé kartičky k rychlému procvičení anglických názvů barev s dětmi předškolního i školního věku při společné práci v kruhu (děti si po směru hodinových ručiček kartičky postupně losují a pojmenovávají – pokud se povede, kartičku si ponechají a na konci určíme vítěze). Losovačky děti baví a pan Tučík je náš oblíbenec, který děti doprovází při spoustě dalších činností.

Jelikož tato aktivita není časově náročná (ani příprava kartiček), můžete ji zařadit kdykoliv během výuky – v hodině AJ klidně na začátek pro rozehřátí, během ní (třeba pro odreagování mezi psacími nebo náročnějšími činnostmi) či na konec, když vám zbyde chvilka.

Možností, jak kartičky využít, je více – děti mohou zapisovat barvy na tabuli nebo jmenovat (psát) vše, co má danou barvu. V případě přípravy dvojitého množství si můžete zahrát minipexeso nebo k sobě přiřazovat stejné kartičky.

Kartičky poslouží i v rámci předškolního vzdělávání v české MŠ.

OBSAH:

  • 15 barev (s popiskem COLOURS v pravém dolním rohu kartičky)
  • 15 barev (s popiskem BARVY v pravém dolním rohu kartičky)

(růžová, fialová, modrá, zelená, žlutá, oranžová, červená, hnědá, béžová, šedá, bílá, černá, stříbrná, zlatá, bronzová)

PŘÍPRAVA:
Zvolte anglickou nebo českou variantu, vytiskněte, zalaminujte (kvůli delší životnosti a lepší manipulaci) a nařežte/nastříhejte na jednotlivé kartičky.

PŘEJI HODNĚ SPOKOJENÝCH DĚTÍ! :)

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

421731
Pracovní činnosti
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci
Pracovní listy
Tyto pracovní listy jsou určené dětem předškolního věku a pomohou jim s rozvojem jemné motoriky, zrakového vnímání
35.00 Kč
180508
Nezařazené k předmětu
Batole (1 - 3 roky), MŠ
Didaktické hry
16 lístečků pro nejmenší :) Principem této hry je složit lístečky stejné barvy. Děti si tak zábavnou formou rozvíjí
25.00 Kč
331660
Anglický jazyk
2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Sada 3 podložek velikosti A4 a 36 kartiček s pirátskými obrázky a popisky (12 přídavných jmen, 12 podstatných jmen a 12
45.00 Kč
76059
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Plakátky a kartičky k představení a procvičování anglické abecedy i dalších slovíček, které poslouží i jako veselá
45.00 Kč
Kartičky pana Tučíka - COLOURS/BARVY Kartičky pana Tučíka - COLOURS/BARVY
Osobně využívám tyto roztomilé kartičky k rychlému procvičení anglických názvů barev s dětmi předškolního i školního věku při společné práci v kruhu (děti si po směru hodinových ručiček kartičky postupně losují a pojmenovávají – pokud se povede, kartičku si ponechají a na konci určíme vítěze). Losovačky děti baví a pan Tučík je náš oblíbenec, který děti doprovází při spoustě dalších činností. Jelikož tato aktivita není časově náročná (ani příprava kartiček), můžete ji zařadit kdykoliv během výuky – v hodině AJ klidně na začátek pro rozehřátí, během ní (třeba pro odreagování mezi psacími nebo náročnějšími činnostmi) či na konec, když vám zbyde chvilka. Možností, jak kartičky využít, je více – děti mohou zapisovat barvy na tabuli nebo jmenovat (psát) vše, co má danou barvu. V případě přípravy dvojitého množství si můžete zahrát minipexeso nebo k sobě přiřazovat stejné kartičky. Kartičky poslouží i v rámci předškolního vzdělávání v české MŠ. OBSAH: 15 barev (s popiskem COLOURS v pravém dolním rohu kartičky) 15 barev (s popiskem BARVY v pravém dolním rohu kartičky) (růžová, fialová, modrá, zelená, žlutá, oranžová, červená, hnědá, béžová, šedá, bílá, černá, stříbrná, zlatá, bronzová) PŘÍPRAVA: Zvolte anglickou nebo českou variantu, vytiskněte, zalaminujte (kvůli delší životnosti a lepší manipulaci) a nařežte/nastříhejte na jednotlivé kartičky. PŘEJI HODNĚ SPOKOJENÝCH DĚTÍ! :)
UUCZ-222368
Anglický jazyk>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Ostatní>MŠ>MŠ - předškoláci>1.>2.>3.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Barvy
25.00