Kartičky pana Tučíka - TIME/ČAS (analogové hodiny po 5 minutách)

Počet stran:
28
Velikost: 54.35 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 11. 2022
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Osobně využívám tyto roztomilé kartičky k rychlému procvičení čtení času v anglickém jazyce při společné práci v kruhu (děti si po směru hodinových ručiček kartičky postupně losují a pojmenovávají – pokud se povede, kartičku si ponechají a na konci určíme vítěze). Stejným způsobem můžete procvičit určování času v češtině (nebo v jiném jazyce). Losovačky děti baví a pan Tučík je náš oblíbenec, který děti doprovází při spoustě dalších činností.

Jelikož tato aktivita není časově náročná (ani příprava kartiček), můžete ji zařadit kdykoliv během výuky – v hodině AJ klidně na začátek pro rozehřátí, během ní (třeba pro odreagování mezi psacími nebo náročnějšími činnostmi) či na konec, když vám zbyde chvilka.

Možností, jak kartičky využít, je více:

  • děti mohou zapisovat časy na tabuli (papír)
  • kartičky lze použít i ke komunikačním aktivitám (např. k povídání o denních rutinách)
  • v případě, že vlastníte i kartičky pana Tučíka s digitálními hodinami, mohou děti přikládat stejné časy sobě

OBSAH:

  • 144 kartiček s analogovými hodinami (s popiskem TIME v pravém dolním rohu kartičky)
  • 144 kartiček s analogovými hodinami (s popiskem ČAS v pravém dolním rohu kartičky)

Pozn.: Kartičky znázorňují čas po 5 minutách (od 12:00 do 11:55).

PŘÍPRAVA:
Zvolte anglickou nebo českou variantu, vytiskněte, zalaminujte (kvůli delší životnosti a lepší manipulaci) a nařežte/nastříhejte na jednotlivé kartičky.


PŘEJI HODNĚ SPOKOJENÝCH DĚTÍ! 

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

153500
Nezařazené k předmětu
Batole (1 - 3 roky), MŠ
Skládačky
16 sluníček pro nejmenší :) Principem je složit sluníčka stejné barvy. Děti si tak zábavnou formou rozvíjí zrakové
25.00 Kč
255808
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Vedle flashcards jsou přiřazovačky mnou nejdéle využívanou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé
35.00 Kč
4280
Prvouka
Didaktické hry
OBSAH MATERIÁLU : TŘÍDÍCÍ PODLOŽKY - 5 smyslů (česky i anglicky) ČJ - zrak, sluch, čich, chuť, hmat AJ - sight, hearing
39.00 Kč
403399
Anglický jazyk
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Diplomy, Pochvaly
Mezi naše každoroční tradice patří i volba nejlepšího kostýmu ve skupince (hlasují pouze děti). Pokud také slavíte
25.00 Kč
Kartičky pana Tučíka - TIME/ČAS (analogové hodiny po 5 minutách) Kartičky pana Tučíka - TIME/ČAS (analogové hodiny po 5 minutách)
Osobně využívám tyto roztomilé kartičky k rychlému procvičení čtení času v anglickém jazyce při společné práci v kruhu (děti si po směru hodinových ručiček kartičky postupně losují a pojmenovávají – pokud se povede, kartičku si ponechají a na konci určíme vítěze). Stejným způsobem můžete procvičit určování času v češtině (nebo v jiném jazyce). Losovačky děti baví a pan Tučík je náš oblíbenec, který děti doprovází při spoustě dalších činností. Jelikož tato aktivita není časově náročná (ani příprava kartiček), můžete ji zařadit kdykoliv během výuky – v hodině AJ klidně na začátek pro rozehřátí, během ní (třeba pro odreagování mezi psacími nebo náročnějšími činnostmi) či na konec, když vám zbyde chvilka. Možností, jak kartičky využít, je více: děti mohou zapisovat časy na tabuli (papír) kartičky lze použít i ke komunikačním aktivitám (např. k povídání o denních rutinách) v případě, že vlastníte i kartičky pana Tučíka s digitálními hodinami, mohou děti přikládat stejné časy sobě OBSAH: 144 kartiček s analogovými hodinami (s popiskem TIME v pravém dolním rohu kartičky) 144 kartiček s analogovými hodinami (s popiskem ČAS v pravém dolním rohu kartičky) Pozn.: Kartičky znázorňují čas po 5 minutách (od 12:00 do 11:55). PŘÍPRAVA: Zvolte anglickou nebo českou variantu, vytiskněte, zalaminujte (kvůli delší životnosti a lepší manipulaci) a nařežte/nastříhejte na jednotlivé kartičky. PŘEJI HODNĚ SPOKOJENÝCH DĚTÍ! 
UUCZ-222386
Anglický jazyk>Prvouka>Didaktické hry>Ostatní>1.>2.>3.>4.>5.>6.>7.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00