Kartičky pana Tučíka - SHAPES/TVARY

Počet stran:
8
Velikost: 12.31 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 11. 2022
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Osobně využívám tyto roztomilé kartičky k rychlému procvičení anglických názvů tvarů s dětmi předškolního i školního věku při společné práci v kruhu (děti si po směru hodinových ručiček kartičky postupně losují a pojmenovávají – pokud se povede, kartičku si ponechají a na konci určíme vítěze). Losovačky děti baví a pan Tučík je náš oblíbenec, který děti doprovází při spoustě dalších činností.

Jelikož tato aktivita není časově náročná (ani příprava kartiček), můžete ji zařadit kdykoliv během výuky – v hodině AJ klidně na začátek pro rozehřátí, během ní (třeba pro odreagování mezi psacími nebo náročnějšími činnostmi) či na konec, když vám zbyde chvilka.

Možností, jak kartičky využít, je více – děti mohou zapisovat tvary na tabuli nebo jmenovat (psát) vše, co má daný tvar. V případě přípravy dvojitého množství si můžete zahrát minipexeso nebo k sobě přiřazovat stejné kartičky.

Kartičky poslouží i v rámci předškolního vzdělávání v české MŠ.

OBSAH:

  • 17 tvarů (s popiskem SHAPES v pravém dolním rohu kartičky)
  • 17 tvarů (s popiskem TVARY v pravém dolním rohu kartičky)

(kruh, ovál, čtverec, obdélník, trojúhelník, 2· kosočtverec, hvězda, půlměsíc, srdce, kříž, pětiúhelník, šestiúhelník, sedmiúhelník, osmiúhelník, lichoběžník, polokruh)

PŘÍPRAVA:
Zvolte anglickou nebo českou variantu, vytiskněte, zalaminujte (kvůli delší životnosti a lepší manipulaci) a nařežte/nastříhejte na jednotlivé kartičky.

PŘEJI HODNĚ SPOKOJENÝCH DĚTÍ! :)

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

255808
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Vedle flashcards jsou přiřazovačky mnou nejdéle využívanou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé
35.00 Kč
76055
Výtvarná výchova
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Sada 10 obrázků s podzimní tematikou, které se děti naučí kreslit v 5 snadných krocích. Tyto listy děti zabaví a pomohou
39.00 Kč
76020
Anglický jazyk
MŠ, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Halloweenská sada k seznámení s čísly 0-10 a k jejich procvičení zábavnou formou (v češtině i angličtině). Tuto sadu lze
45.00 Kč
5049
Český jazyk - čtení
ZŠ – 1. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Didaktické hry
40 rébusů ve 2 variantách: oboustranné kartičky (na druhé straně rébusu je vyznačena odpověď pro kontrolu - obrázek i
49.00 Kč
Kartičky pana Tučíka - SHAPES/TVARY Kartičky pana Tučíka - SHAPES/TVARY
Osobně využívám tyto roztomilé kartičky k rychlému procvičení anglických názvů tvarů s dětmi předškolního i školního věku při společné práci v kruhu (děti si po směru hodinových ručiček kartičky postupně losují a pojmenovávají – pokud se povede, kartičku si ponechají a na konci určíme vítěze). Losovačky děti baví a pan Tučík je náš oblíbenec, který děti doprovází při spoustě dalších činností. Jelikož tato aktivita není časově náročná (ani příprava kartiček), můžete ji zařadit kdykoliv během výuky – v hodině AJ klidně na začátek pro rozehřátí, během ní (třeba pro odreagování mezi psacími nebo náročnějšími činnostmi) či na konec, když vám zbyde chvilka. Možností, jak kartičky využít, je více – děti mohou zapisovat tvary na tabuli nebo jmenovat (psát) vše, co má daný tvar. V případě přípravy dvojitého množství si můžete zahrát minipexeso nebo k sobě přiřazovat stejné kartičky. Kartičky poslouží i v rámci předškolního vzdělávání v české MŠ. OBSAH: 17 tvarů (s popiskem SHAPES v pravém dolním rohu kartičky) 17 tvarů (s popiskem TVARY v pravém dolním rohu kartičky) (kruh, ovál, čtverec, obdélník, trojúhelník, 2· kosočtverec, hvězda, půlměsíc, srdce, kříž, pětiúhelník, šestiúhelník, sedmiúhelník, osmiúhelník, lichoběžník, polokruh) PŘÍPRAVA: Zvolte anglickou nebo českou variantu, vytiskněte, zalaminujte (kvůli delší životnosti a lepší manipulaci) a nařežte/nastříhejte na jednotlivé kartičky. PŘEJI HODNĚ SPOKOJENÝCH DĚTÍ! :)
UUCZ-222373
Anglický jazyk>Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Ostatní>MŠ>MŠ - předškoláci>1.>2.>3.>ZŠ – 1. STUPEŇ
25.00