Kartičky pana Tučíka - IPA

Předmět:
Počet stran:
8
Velikost: 13.79 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
29. 11. 2022
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Osobně využívám tyto roztomilé kartičky k rychlému procvičení fonetických symbolů při společné práci v kruhu (děti si po směru hodinových ručiček kartičky postupně losují a čtou – pokud se povede, kartičku si ponechají a na konci určíme vítěze). Losovačky děti baví a pan Tučík je náš oblíbenec, který děti doprovází při spoustě dalších činností.

Jelikož tato aktivita není časově náročná (ani příprava kartiček), můžete ji zařadit kdykoliv během výuky – v hodině AJ klidně na začátek pro rozehřátí, během ní (třeba pro odreagování mezi psacími nebo náročnějšími činnostmi) nebo na konec, když vám zbyde chvilka.

OBMĚNA (časově náročnější):

  • Děti mohou jmenovat nebo zapisovat slova, která daný zvuk obsahují. TIP: Doporučuji hrát jako týmovku nebo ve dvojicích – moje děti baví soutěžit o to, kdo přijde na nejvíce slov. V případě zapisovací verze rozdejte papír nebo mazací tabulky, určete časový limit, vylosujte symbol a START!

OBSAH:

  • 24 souhlásek
  • 12 samohlásek
  • 8 dvojhlásek

PŘÍPRAVA:
Strany vytiskněte, zalaminujte (kvůli delší životnosti a lepší manipulaci) a nařežte/nastříhejte na jednotlivé kartičky.

PŘEJI HODNĚ SPOKOJENÝCH DĚTÍ! :)

Další produkty od autora Lucie Šimků - HAPPi KyDS

100862
Výtvarná výchova
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Sada 10 obrázků se zimní tematikou, které se děti naučí kreslit v 5 snadných krocích. Tyto listy děti zabaví a pomohou
39.00 Kč
78316
Grafomotorika
MŠ, MŠ - předškoláci
Pracovní listy
Veselé pracovní listy pro školkáčky, které udělají radost pěknými obrázky - jak v barevné, tak i v černobílé podobě. :)
45.00 Kč
189329
Anglický jazyk
1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Vedle flashcards jsou přiřazovačky mnou nejdéle využívanou parádní (a přitom jednoduchou a skladnou) pomůckou pro rychlé
35.00 Kč
238810
Anglický jazyk
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Tato sada obsahuje 17 obrázků tučňáků k vymalování – volit můžete mezi českou a dvojjazyčnou (AJ + ČJ) verzí názvů
35.00 Kč
Kartičky pana Tučíka - IPA Kartičky pana Tučíka - IPA
Osobně využívám tyto roztomilé kartičky k rychlému procvičení fonetických symbolů při společné práci v kruhu (děti si po směru hodinových ručiček kartičky postupně losují a čtou – pokud se povede, kartičku si ponechají a na konci určíme vítěze). Losovačky děti baví a pan Tučík je náš oblíbenec, který děti doprovází při spoustě dalších činností. Jelikož tato aktivita není časově náročná (ani příprava kartiček), můžete ji zařadit kdykoliv během výuky – v hodině AJ klidně na začátek pro rozehřátí, během ní (třeba pro odreagování mezi psacími nebo náročnějšími činnostmi) nebo na konec, když vám zbyde chvilka. OBMĚNA (časově náročnější): Děti mohou jmenovat nebo zapisovat slova, která daný zvuk obsahují. TIP: Doporučuji hrát jako týmovku nebo ve dvojicích – moje děti baví soutěžit o to, kdo přijde na nejvíce slov. V případě zapisovací verze rozdejte papír nebo mazací tabulky, určete časový limit, vylosujte symbol a START! OBSAH: 24 souhlásek 12 samohlásek 8 dvojhlásek PŘÍPRAVA: Strany vytiskněte, zalaminujte (kvůli delší životnosti a lepší manipulaci) a nařežte/nastříhejte na jednotlivé kartičky. PŘEJI HODNĚ SPOKOJENÝCH DĚTÍ! :)
UUCZ-222381
Anglický jazyk>Didaktické hry>Ostatní>2.>3.>4.>5.>6.>7.>8.>9.>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00