PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...?

Předmět:
Téma:
Počet stran:
5
Velikost: 659.07 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 11. 2023
Sdílet:

Díky obrázkovému slovníčku a hře „I haveWho has…?“ procvičíte s Vašimi dětmi hravou formou slovní zásobu na téma „podzim“ v AJ, zároveň také hrou procvičíte čtení, pozornost a postřeh.

Materiál obsahuje 5 stran A4 – obrázkový slovníček a 24 kartiček s originálními ručně kreslenými černobílými obrázky se slovíčkem.

Materiál je určen k černobílému tisku a obrázky se můžou použít i jako jednorázová omalovánka k vybarvení při prvním použití.

Dostupné i v barevné variantě

PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...? COLOURED - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

a ve FJ:

AUTOMNE / PODZIM - VOCABULAIRE et jeu J'AI QUI A...? NOIR/BLANC - Francouzský jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

Podzimní čtení dostupné zde:

Čtení s obrázky – PODZIM / IN AUTUMN - Reading with pictures - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

Tip na práci s materiálem:

Aktivitu můžete začít s dětmi brainstormingem na téma PODZIM, co vše se jim vybaví a jaké aktivity na podzim můžou dělat. Co vše/jestli už ví, jak říci v anglickém jazyce. Společně můžete projít obrázky a přečíst si slova v obrázkovém slovníku. Obrázkový slovník lze i nastříhat a nechat samostatně, ve dvojicích či skupinkách děti přiřazovat správné slovíčko k obrázku – či naopak.

Slovník je dobré zezačátku i vystavit někde ve třídě, nebo rozdat dětem při prvních pokusech následující hry:

Hra „I haveWho has“?

Úkolem žáků je hezky po sobě přečíst všech 24 karet, které na sebe postupně navazují – vždy obrázek + slovíčko. Pokud je žáků méně než 24, vezmou si někteří do ruky více karet. Začít může kterýkoliv žák, který přečte celou svou kartu – přečte „I have … (musí znát slovíčko ke svému obrázku)“ a naváže otázkou „Who has… (zde přečte napsané slovíčko)“. Ten, který má obrázek znamenající právě přečtené slovíčko, může pokračovat ve hře a také přečte celou svoji kartu. Hra končí přečtením a odložením všech karet. Žáci mohou přečtené karty postupně odkládat do řady na lavici či připevnit na tabuli. Pokud je žáků přesně 24, můžou utvořit sami ze sebe dlouhého hada/kruh.

 

 

Zdroj obrázků – přímo pro tento materiál nakreslila Pavlína Spáčilová

Další produkty od autora Jana Valášková

391350
Český jazyk
2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Díky kartičkám s obrázky k podzimnímu období a hře „Já mám… Kdo má…?“ zpestříte hodinu, uvedete děti do tématu podzim a
30.00 Kč
322580
Francouzský jazyk
8., 9., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Dostupné i v AJ. Materiál obsahuje 3 strany A4 (+ stranu s poděkováním a tipy na práci s materiálem). Text s obrázky
35.00 Kč
396341
Český jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., ZŠ – 1. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Halloween je tady! Zpestřete hodinu hrou Já mám Kdo má s originálními ručně kreslenými obrázky. Dejte rychlíkům k
39.00 Kč
468194
Český jazyk
MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., ZŠ – 1. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Díky hře „Já mám… Kdo má…?“ zpestříte svou hodinu, uvedete Vaše žáky do tématu zima a procvičíte s nimi hravou formou
33.00 Kč
PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...? PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...?
Díky obrázkovému slovníčku a hře „I haveWho has…?“ procvičíte s Vašimi dětmi hravou formou slovní zásobu na téma „podzim“ v AJ, zároveň také hrou procvičíte čtení, pozornost a postřeh.Materiál obsahuje 5 stran A4 – obrázkový slovníček a 24 kartiček s originálními ručně kreslenými černobílými obrázky se slovíčkem. Materiál je určen k černobílému tisku a obrázky se můžou použít i jako jednorázová omalovánka k vybarvení při prvním použití.Dostupné i v barevné variantě PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...? COLOURED - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)a ve FJ:AUTOMNE / PODZIM - VOCABULAIRE et jeu J'AI QUI A...? NOIR/BLANC - Francouzský jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz) Podzimní čtení dostupné zde: Čtení s obrázky – PODZIM / IN AUTUMN - Reading with pictures - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)Tip na práci s materiálem:Aktivitu můžete začít s dětmi brainstormingem na téma PODZIM, co vše se jim vybaví a jaké aktivity na podzim můžou dělat. Co vše/jestli už ví, jak říci v anglickém jazyce. Společně můžete projít obrázky a přečíst si slova v obrázkovém slovníku. Obrázkový slovník lze i nastříhat a nechat samostatně, ve dvojicích či skupinkách děti přiřazovat správné slovíčko k obrázku – či naopak.Slovník je dobré zezačátku i vystavit někde ve třídě, nebo rozdat dětem při prvních pokusech následující hry:Hra „I haveWho has“?Úkolem žáků je hezky po sobě přečíst všech 24 karet, které na sebe postupně navazují – vždy obrázek + slovíčko. Pokud je žáků méně než 24, vezmou si někteří do ruky více karet. Začít může kterýkoliv žák, který přečte celou svou kartu – přečte „I have … (musí znát slovíčko ke svému obrázku)“ a naváže otázkou „Who has… (zde přečte napsané slovíčko)“. Ten, který má obrázek znamenající právě přečtené slovíčko, může pokračovat ve hře a také přečte celou svoji kartu. Hra končí přečtením a odložením všech karet. Žáci mohou přečtené karty postupně odkládat do řady na lavici či připevnit na tabuli. Pokud je žáků přesně 24, můžou utvořit sami ze sebe dlouhého hada/kruh.   Zdroj obrázků – přímo pro tento materiál nakreslila Pavlína Spáčilová
UUCZ-379908
Anglický jazyk>Já mám, kdo má>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Podzim
35.00