AUTOMNE / PODZIM - VOCABULAIRE et jeu J'AI QUI A...? NOIR/BLANC

Téma:
Počet stran:
5
Velikost: 677.26 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 10. 2023
Cena:
39 Kč vč. DPH
Sdílet:

Procvičte s Vašimi dětmi hravou formou slovní zásobu na téma „podzim“ ve FJ díky obrázkovému slovníčku a hře „J‘ai… Qui a…?“ , zároveň také hrou procvičíte čtení, pozornost a postřeh.

 

Materiál obsahuje 5 stran A4 – obrázkový slovníček 24 kartiček s originálními ručně kreslenými černobílými obrázky se slovíčkem.

 

Materiál je určen k černobílému tisku a obrázky se můžou použít i jako jednorázová omalovánka k vybarvení při prvním použití.

 

Dostupné i v barevné variantě brzy

a v AJ zde:

PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...? - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

 

Tip na práci s materiálem:

Aktivitu můžete začít s dětmi brainstormingem na téma PODZIM, co vše se jim vybaví a jaké aktivity na podzim můžou dělat. Co vše/jestli už ví, jak říci ve francouzském jazyce. Společně můžete projít obrázky a přečíst si slova v obrázkovém slovníku. Obrázkový slovník lze i nastříhat a nechat samostatně, ve dvojicích či skupinkách děti přiřazovat správné slovíčko k obrázku – či naopak.

Slovník je dobré zezačátku i vystavit někde ve třídě, nebo rozdat dětem při prvních pokusech následující hry:

Hra „J‘ai… Qui a…?“

Úkolem žáků je hezky po sobě přečíst všech 24 karet, které na sebe postupně navazují – vždy obrázek + slovíčko. Pokud je žáků méně než 24, vezmou si někteří do ruky více karet. Začít může kterýkoliv žák, který přečte celou svou kartu – přečte „J‘ai … (musí znát slovíčko ke svému obrázku)“ a naváže otázkou „Qui a… (zde přečte napsané slovíčko)?“. Ten, který má obrázek znamenající právě přečtené slovíčko, může pokračovat ve hře a také přečte celou svoji kartu. Hra končí přečtením a odložením všech karet. Žáci mohou přečtené karty postupně odkládat do řady na lavici či připevnit na tabuli. Pokud je žáků přesně 24, můžou utvořit sami ze sebe dlouhého hada/kruh.

 

Zdroj obrázků – přímo pro tento materiál nakreslila Pavlína Spáčilová

Další produkty od autora Jana Valášková

393915
Anglický jazyk
3., 4., 5., 6., 7., 8., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Procvičte zábavně slovíčka díky originálním, ručně kresleným obrázkům - v obrázkovém slovníčku a hře „I have … Who has
39.00 Kč
379908
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Díky obrázkovému slovníčku a hře „I have … Who has…?“ procvičíte s Vašimi dětmi hravou formou slovní zásobu na téma
35.00 Kč
371704
Francouzský jazyk
Omalovánky
Díky kartičkám procvičíte s dětmi ranní činnosti ve francouzském jazyce , rozšíří si tak tematickou slovní zásobu ve
29.00 Kč
378692
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Díky kartičkám a obrázkovému slovníku Vaši žáci procvičí hravým způsobem slovní zásobu na téma „podzim“ v AJ. Materiál
45.00 Kč
AUTOMNE / PODZIM - VOCABULAIRE et jeu JAI QUI A...? NOIR/BLANC AUTOMNE / PODZIM - VOCABULAIRE et jeu JAI QUI A...? NOIR/BLANC
Procvičte s Vašimi dětmi hravou formou slovní zásobu na téma „podzim“ ve FJ díky obrázkovému slovníčku a hře „J‘ai… Qui a…?“ , zároveň také hrou procvičíte čtení, pozornost a postřeh.   Materiál obsahuje 5 stran A4 – obrázkový slovníček a 24 kartiček s originálními ručně kreslenými černobílými obrázky se slovíčkem.   Materiál je určen k černobílému tisku a obrázky se můžou použít i jako jednorázová omalovánka k vybarvení při prvním použití.   Dostupné i v barevné variantě brzy a v AJ zde: PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...? - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)   Tip na práci s materiálem: Aktivitu můžete začít s dětmi brainstormingem na téma PODZIM, co vše se jim vybaví a jaké aktivity na podzim můžou dělat. Co vše/jestli už ví, jak říci ve francouzském jazyce. Společně můžete projít obrázky a přečíst si slova v obrázkovém slovníku. Obrázkový slovník lze i nastříhat a nechat samostatně, ve dvojicích či skupinkách děti přiřazovat správné slovíčko k obrázku – či naopak. Slovník je dobré zezačátku i vystavit někde ve třídě, nebo rozdat dětem při prvních pokusech následující hry: Hra „J‘ai… Qui a…?“ Úkolem žáků je hezky po sobě přečíst všech 24 karet, které na sebe postupně navazují – vždy obrázek + slovíčko. Pokud je žáků méně než 24, vezmou si někteří do ruky více karet. Začít může kterýkoliv žák, který přečte celou svou kartu – přečte „J‘ai … (musí znát slovíčko ke svému obrázku)“ a naváže otázkou „Qui a… (zde přečte napsané slovíčko)?“. Ten, který má obrázek znamenající právě přečtené slovíčko, může pokračovat ve hře a také přečte celou svoji kartu. Hra končí přečtením a odložením všech karet. Žáci mohou přečtené karty postupně odkládat do řady na lavici či připevnit na tabuli. Pokud je žáků přesně 24, můžou utvořit sami ze sebe dlouhého hada/kruh.   Zdroj obrázků – přímo pro tento materiál nakreslila Pavlína Spáčilová
UUCZ-383855
Francouzský jazyk>Já mám, kdo má>8.>9.>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Podzim
39.00