PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...? COLOURED

Předmět:
Téma:
Počet stran:
5
Velikost: 903.03 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 11. 2023
Sdílet:

BAREVNÁ VARIANTA MATERIÁLU.

Díky obrázkovému slovníčku a hře „I have… Who has…?“ procvičíte s Vašimi dětmi hravou formou slovní zásobu na téma „podzim“ v AJ, zároveň také hrou procvičíte čtení, pozornost a postřeh.

 

Materiál obsahuje 5 stran A4 – obrázkový slovníček 24 kartiček s originálními ručně kreslenými obrázky se slovíčkem.

 

Materiál je určen k barevnému tisku.

 

Dostupné i v černobílé variantě a obrázky k vybarvení zde:

PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...? - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

Ve FJ zde:

AUTOMNE / PODZIM - VOCABULAIRE et jeu J'AI QUI A...? NOIR/BLANC - Francouzský jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

Podzimní čtení dostupné zde:

Čtení s obrázky – PODZIM / IN AUTUMN - Reading with pictures - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz)

Tip na práci s materiálem:

Aktivitu můžete začít s dětmi brainstormingem na téma PODZIM, co vše se jim vybaví a jaké aktivity na podzim můžou dělat. Co vše/jestli už ví, jak říci v anglickém jazyce. Společně můžete projít obrázky a přečíst si slova v obrázkovém slovníku. Obrázkový slovník lze i nastříhat a nechat samostatně, ve dvojicích či skupinkách děti přiřazovat správné slovíčko k obrázku – či naopak.

Slovník je dobré zezačátku i vystavit někde ve třídě, nebo rozdat dětem při prvních pokusech následující hry:

Hra „I have… Who has“?

Úkolem žáků je hezky po sobě přečíst všech 24 karet, které na sebe postupně navazují – vždy obrázek + slovíčko. Pokud je žáků méně než 24, vezmou si někteří do ruky více karet. Začít může kterýkoliv žák, který přečte celou svou kartu – přečte „I have … (musí znát slovíčko ke svému obrázku)“ a naváže otázkou „Who has… (zde přečte napsané slovíčko)“. Ten, který má obrázek znamenající právě přečtené slovíčko, může pokračovat ve hře a také přečte celou svoji kartu. Hra končí přečtením a odložením všech karet. Žáci mohou přečtené karty postupně odkládat do řady na lavici či připevnit na tabuli. Pokud je žáků přesně 24, můžou utvořit sami ze sebe dlouhého hada/kruh.

 

Zdroj obrázků – přímo pro tento materiál nakreslila a vymalovala Pavlína Spáčilová

Další produkty od autora Jana Valášková

375295
Francouzský jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Omalovánky
DEMONSTRAČNÍ KARTIČKY VEČERNÍ RUTINA – černo bílá varianta Díky kartičkám procvičíte s dětmi ranní činnosti v cizím
29.00 Kč
371704
Francouzský jazyk
Omalovánky
Díky kartičkám procvičíte s dětmi ranní činnosti ve francouzském jazyce, rozšíří si tak tematickou slovní zásobu ve
29.00 Kč
360835
Cizí jazyky
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Já mám, kdo má
Materiál obsahuje celkem 7 stran pdf formátu A4 - obrázkový slovníček (strana 1) a dvě varianty hry "Já mám... Kdo má
33.00 Kč
310596
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Čtení s obrázky – Summer vacation Materiál obsahuje 3 strany A4 + stranu s poděkováním a tipy na práci s materiálem
35.00 Kč
PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...? COLOURED PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...? COLOURED
BAREVNÁ VARIANTA MATERIÁLU. Díky obrázkovému slovníčku a hře „I have… Who has…?“ procvičíte s Vašimi dětmi hravou formou slovní zásobu na téma „podzim“ v AJ, zároveň také hrou procvičíte čtení, pozornost a postřeh.   Materiál obsahuje 5 stran A4 – obrázkový slovníček a 24 kartiček s originálními ručně kreslenými obrázky se slovíčkem.   Materiál je určen k barevnému tisku.   Dostupné i v černobílé variantě a obrázky k vybarvení zde: PODZIM / AUTUMN - Vocabulary + Game I HAVE... WHO HAS...? - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz) Ve FJ zde: AUTOMNE / PODZIM - VOCABULAIRE et jeu J'AI QUI A...? NOIR/BLANC - Francouzský jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz) Podzimní čtení dostupné zde: Čtení s obrázky – PODZIM / IN AUTUMN - Reading with pictures - Anglický jazyk | UčiteléUčitelům.cz (uciteleucitelum.cz) Tip na práci s materiálem: Aktivitu můžete začít s dětmi brainstormingem na téma PODZIM, co vše se jim vybaví a jaké aktivity na podzim můžou dělat. Co vše/jestli už ví, jak říci v anglickém jazyce. Společně můžete projít obrázky a přečíst si slova v obrázkovém slovníku. Obrázkový slovník lze i nastříhat a nechat samostatně, ve dvojicích či skupinkách děti přiřazovat správné slovíčko k obrázku – či naopak. Slovník je dobré zezačátku i vystavit někde ve třídě, nebo rozdat dětem při prvních pokusech následující hry: Hra „I have… Who has“? Úkolem žáků je hezky po sobě přečíst všech 24 karet, které na sebe postupně navazují – vždy obrázek + slovíčko. Pokud je žáků méně než 24, vezmou si někteří do ruky více karet. Začít může kterýkoliv žák, který přečte celou svou kartu – přečte „I have … (musí znát slovíčko ke svému obrázku)“ a naváže otázkou „Who has… (zde přečte napsané slovíčko)“. Ten, který má obrázek znamenající právě přečtené slovíčko, může pokračovat ve hře a také přečte celou svoji kartu. Hra končí přečtením a odložením všech karet. Žáci mohou přečtené karty postupně odkládat do řady na lavici či připevnit na tabuli. Pokud je žáků přesně 24, můžou utvořit sami ze sebe dlouhého hada/kruh.  Zdroj obrázků – přímo pro tento materiál nakreslila a vymalovala Pavlína Spáčilová
UUCZ-382308
Anglický jazyk>Já mám, kdo má>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ>Podzim
35.00