Čtenářská lekce - Příběh tří bratří (Harry Potter)

Ročník:
5., 6., 7.
Počet stran:
2
Velikost: 271.35 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
18. 11. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Cílová skupina

5.-7. třída

 

Zaměření

V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Harry Potter a relikvie smrti“. Jedná se text z fiktivních „Bajek Barda Beedleyho“. Žáci si opakují znalosti týkající se bajek a srovnávají tradiční bajky s Příběhem tří bratří. Zároveň také příběh analyzují za použití metod rozvíjejícíh kritické myšlení. 

 

Postup pro práci s pracovním listem

V aktivitách umístěných před vlastním čtením žáci pracují s textem vysvětlujícím pojem „bajka“. U některých částech textu je nutné vybrat jednu ze dvou možností. Tímto si tedy žáci pojem zopakují a upevní učivo z minulých let/lekcí. Po přečtení textu si žáci zkouší vzpomenout na bajky, které již četli a dobrovolníci mohou jejich děj převyprávět. V těchto bajkách žáci zkouší vyhledat znaky typické pro bajky.

Poté následuje první polovina příběhu, se kterým budou potí žáci pracovat. Po přečtení žáci diskutují nad rozhodnutím bratrů v příběhu a předvídají, jak bude příběh pokračovat. Dále žáci čtou druhou polovinu příběhu a mohou zhodnotit, jestli předvídali správně. 

Na závěr žáci uvažují nad tím, jestli je možné příběh zařadit mezi bajky. Nejdříve ve skupinách odpovídají na otázky a vyhledávají v textu znaky typické pro bajky. Následuje zaznamenávání získaných dat do T-grafu - žáci vypíšou do grafu pro a proti a vyhodnotí, jestli je možné příběh považovat za bajku.

Další produkty od autora Nikola Gráblová

400865
Český jazyk
6., 7.
Pracovní listy
Procvičování podstatných jmen zábavnou formou. Tento materiál se skládá ze čtyř aktivit, z nichž všechny jsou zaměřené na HALLOWEEN. Můžete tak procvičovat pravopis podstatných jmen či jejich druhy obklopeni čarodějnicemi, upíry i zombíky.
40.00 Kč
431254
Český jazyk
5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Klub divných dětí“. Mezi hlavní témata této knihy patří „odlišnost“ a cílem je uvědomit si, že každý jsme nějakým způsobem divný a, že na tom není nic špatného.
30.00 Kč
365592
Český jazyk
6., 7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Ztraceni v čase“. Tuto knihu můžeme zařadit mezi science fiction. Je tedy možné s ukázkou pracovat v souvislosti s tímto žánrem.
30.00 Kč
415440
Český jazyk
6., 7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Tento materiál žáky provádí psaním popisu uměleckého díla za pomocí 4 obrazů vygenerovaných pomocí AI. Slouží k ozvláštnění hodin slohu, jelikož žáci jsou po celou dobu aktivní - jednak při pohybové aktivitě a jednak při samostatném psaní.
30.00 Kč
Čtenářská lekce - Příběh tří bratří (Harry Potter) Čtenářská lekce - Příběh tří bratří (Harry Potter)
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Harry Potter a relikvie smrti“. Žáci si opakují znalosti týkající se bajek a srovnávají tradiční bajky s Příběhem tří bratří, bajkou z fiktivní sbírky "Bajky Barda Beedleho".
UUCZ-392966
Český jazyk - čtení>Český jazyk - literatura>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>5.>6.>7.
30.00