Čtenářská lekce - Koralina

Ročník:
5., 6., 7.
Počet stran:
3
Velikost: 712.2 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
16. 10. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Cílová skupina

5.-7. třída

 

Zaměření

V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Koralina“. Jedná se o fantasy příběh o dívce, která dvířky projde do jiného světa, který sice na první pohled vypadá stejně jak ten její, ale něco v není v pořádku. Lekce je zaměřená na práci s textem, vyhledávání informací a nácvik čtenářských strategií. 

 

Postup pro práci s pracovním listem

V evokační části žáci přemýšlí nad tím, co by mohla hlavní hrdinka nalézt za malými dvířky, které našla v domě. Mohou svoje nápady nakreslit nebo napsat. 

Následuje část zaměřená na čtení ukázky a práci s textem. Text je rozdělený na tři části, z nichž každá je doprovázená doprovodnými otázky a úkoly. Žáci například předvídají, jak bude další část pokračovat, zamýšlí se nad tím, jak na ně příběh působí, nebo popisují jednu z postav. 

Poslední „várka“ otázek a úkolů je už spíš zaměřena na celkový text a zamyšlení se nad ním. Na závěr pak žáci ve skupinách debatují o tom, jak by vypadala jejich verze „vysněného světa“. 

Další produkty od autora Nikola Gráblová

335307
Český jazyk
7., 8.
Didaktické hry
Potřebujete zábavným způsobem opakovat látku ČJ z 7. třídy? Tato desková hra je stvořená přesně pro vás. Žáci se zabaví, ale zároveň i procvičí to, co se jako sedmáci naučili z pravopisu, skladby, tvarosloví a nauky o slovech.
60.00 Kč
426713
Anglický jazyk
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Tento materiál slouží k motivaci žáků v hodinách angličtiny v předvánočním období. Jedná se o jakousi zkrácenou verzi adventního kalendáře, ve které na žáky čeká spousta zábavných úkolů v angličtině.
35.00 Kč
400865
Český jazyk
6., 7.
Pracovní listy
Procvičování podstatných jmen zábavnou formou. Tento materiál se skládá ze čtyř aktivit, z nichž všechny jsou zaměřené na HALLOWEEN. Můžete tak procvičovat pravopis podstatných jmen či jejich druhy obklopeni čarodějnicemi, upíry i zombíky.
40.00 Kč
392966
Český jazyk - čtení
5., 6., 7.
Pracovní listy
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Harry Potter a relikvie smrti“. Žáci si opakují znalosti týkající se bajek a srovnávají tradiční bajky s Příběhem tří bratří, bajkou z fiktivní sbírky "Bajky Barda Beedleho".
30.00 Kč
Čtenářská lekce - Koralina Čtenářská lekce - Koralina
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Koralina“ od Neila Gaimana. Lekce je zaměřená na práci s textem, vyhledávání informací a nácvik čtenářských strategií.
UUCZ-395229
Český jazyk>Český jazyk - čtení>Český jazyk - literatura>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>5.>6.>7.>Čtenářská gramotnost 2. stupeň
30.00