Čtenářská lekce - Ztraceni v čase

Počet stran:
3
Velikost: 879.62 KB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
15. 9. 2023
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Cílová skupina

6.-7. třída

 

Zaměření

V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Ztraceni v čase“. Tuto knihu můžeme zařadit mezi science fiction. Je tedy možné s ukázkou pracovat v souvislosti s tímto žánrem. Lekce cvičí práci s textem a schopnost vést diskusi. Žáci mají možnost se vcítit do hlavní postavy v ukázce, charakterizovat ji a pomocí vzkazu s ní i komunikovat.

 

Postup pro práci s pracovním listem

V aktivitách umístěných před vlastním čtením žáci diskutují nad tématem ztráty a sdílí vlastní zážitky. Poté pomocí metody „brainstorming“ uvažují nad tím, jak se člověk může ztratit v čase. Dále žáci také pracují s anotací knihy. Na základě, které předvídají o co v knize půjde a také charakterizují hlavní postavu.

Po přečtení první části ukázky žáci analyzují text - vyhledávají informace a předvídají obsah další ukázky, ve které se dozvídají, že hlavní postava cestovala časem do minulosti. Žáci hledají v textu důkazy tohoto tvrzení a vcitují se do hlavní postavy, které píšou vzkaz. 

Na závěr žáci ve skupinkách vymýšlí způsoby, jakými by hlavní postava mohla dokázat, že opravdu cestovala časem a poté se zamyslí, kam by časem cestovali oni sami. V rámci posledního úkolu je ukázka zařazena do žánru sci-fi, který se snaží charakterizovat a vymýšlet další příběhy, které by do tohoto žánru mohli zařadit. 

Další produkty od autora Nikola Gráblová

392966
Český jazyk - čtení
5., 6., 7.
Pracovní listy
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Harry Potter a relikvie smrti“. Žáci si opakují znalosti týkající se bajek a srovnávají tradiční bajky s Příběhem tří bratří, bajkou z fiktivní sbírky "Bajky Barda Beedleho".
30.00 Kč
431254
Český jazyk
5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Klub divných dětí“. Mezi hlavní témata této knihy patří „odlišnost“ a cílem je uvědomit si, že každý jsme nějakým způsobem divný a, že na tom není nic špatného.
30.00 Kč
437010
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Polča“. Mezi hlavní témata této knihy patří mimo jiné komplikovaný vztah s otcem. Otec hlavní hrdinky je závislý na drogách, což ji staví do komplikovaných situací. Při čtení žáci tyto pocity sdílejí společně s ní a pomáhají jí činit těžká rozhodnutí.
30.00 Kč
415440
Český jazyk
6., 7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Tento materiál žáky provádí psaním popisu uměleckého díla za pomocí 4 obrazů vygenerovaných pomocí AI. Slouží k ozvláštnění hodin slohu, jelikož žáci jsou po celou dobu aktivní - jednak při pohybové aktivitě a jednak při samostatném psaní.
30.00 Kč
Čtenářská lekce - Ztraceni v čase Čtenářská lekce - Ztraceni v čase
V rámci této čtenářské lekce žáci pracují s ukázkou z knihy „Ztraceni v čase“. Tuto knihu můžeme zařadit mezi science fiction. Je tedy možné s ukázkou pracovat v souvislosti s tímto žánrem.
UUCZ-365592
Český jazyk>Český jazyk - literatura>Pracovní listy>Přípravy hodiny/lekce>6.>7.>ZŠ – 2. STUPEŇ>Čtenářská gramotnost 2. stupeň
30.00