Pexeso - přivlastňovací zájmena v němčině

Předmět:
Ročník:
Počet stran:
5
Velikost: 913.4 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
30. 12. 2023
Sdílet:

Tento soubor obsahuje:

   • návod ke hře „Pexeso – přivlastňovací zájmena v němčině“

   • 3 stránky s kartičkami pexesa

   • klíč se správným řešením

Pexeso je zaměřeno na procvičování a upevňování učiva přivlastňovacích zájmen. Žáci hledají pomocí tradiční hry pexeso přivlastňovací zájmeno, které se hodí gramaticky správně do věty, kterou odkryjí otočením další kartičky. Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ a SŠ. Rozvíjí klíčové kompetence podle RVP - komunikativní, k učení, k řešení problémů, pracovní. Cílem je procvičování a upevňování učiva, další informace k výukovému materiálu jsou uvedeny níže. 

Vhodné pro žáky 2. stupně a SŠ.

Tip navíc: Kartičky lze rozdělit zvlášť na přivlastňovací zájmena ve 3. pádě a zvlášť ve 4. pádě, a procvičovat tak přivlastňovací zájmena podle jednotlivých pádů, nebo komplexně ve 3. a zároveň ve 4. pádu. Pro hru lze také zvolit libovolný počet kartiček, a upravit tak čas hraní pexesa.

Před použitím je nutné kartičky pouze vytisknout a vystříhat. Pro opětovné použití je vhodné kartičky zalaminovat. Skupinám hráčů je vhodné vytisknout také klíč, podle kterého provádí v průběhu hry sami kontrolu.

Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.

Další produkty od autora Roman Růžička

378694
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod ke třem hrám – detailní rozpracování každé hry Sada 54 kartiček Černobílé a barevné
38.00 Kč
437606
Český jazyk
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Hra je vhodná pro žáky 7. - 9. tříd a pro přípravu na přijímací zkoušky k procvičování slovesného rodu a upevňování
28.00 Kč
374978
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod ke hře Barevnou variantu hry – 63 kartiček Černobílou variantu hry – 63 kartiček Klíč Hra
38.00 Kč
333528
Český jazyk
6., 7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Tento soubor obsahuje: Návod k běhacímu diktátu Odkaz na internetovou jazykovou příručku Tipy pro jednodušší průběh hry
30.00 Kč
Pexeso - přivlastňovací zájmena v němčině Pexeso - přivlastňovací zájmena v němčině
Tento soubor obsahuje:    • návod ke hře „Pexeso – přivlastňovací zájmena v němčině“    • 3 stránky s kartičkami pexesa    • klíč se správným řešením Pexeso je zaměřeno na procvičování a upevňování učiva přivlastňovacích zájmen. Žáci hledají pomocí tradiční hry pexeso přivlastňovací zájmeno, které se hodí gramaticky správně do věty, kterou odkryjí otočením další kartičky. Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ a SŠ. Rozvíjí klíčové kompetence podle RVP - komunikativní, k učení, k řešení problémů, pracovní. Cílem je procvičování a upevňování učiva, další informace k výukovému materiálu jsou uvedeny níže.  Vhodné pro žáky 2. stupně a SŠ. Tip navíc: Kartičky lze rozdělit zvlášť na přivlastňovací zájmena ve 3. pádě a zvlášť ve 4. pádě, a procvičovat tak přivlastňovací zájmena podle jednotlivých pádů, nebo komplexně ve 3. a zároveň ve 4. pádu. Pro hru lze také zvolit libovolný počet kartiček, a upravit tak čas hraní pexesa. Před použitím je nutné kartičky pouze vytisknout a vystříhat. Pro opětovné použití je vhodné kartičky zalaminovat. Skupinám hráčů je vhodné vytisknout také klíč, podle kterého provádí v průběhu hry sami kontrolu. Žáci se prostřednictvím této hry učí také samostatnosti, zodpovědnosti a spolupráci.
UUCZ-368838
Německý jazyk>Didaktické hry>Pexeso>7.>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
26.00