Algebraické výrazy - početní operace

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 5.19 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 1. 2023
Cena:
32 Kč vč. DPH
Sdílet:

Spočítej algebraický výraz, najdi k němu výsledek a pokračuj dál, než složíš celý kruh. 

Obsah

 • 1. kruh: 15 úloh na roznásobování závorek a následné sčítání,
 • 2. kruh: 15 úloh na "závorka krát závorka" a algebraické vzorce,
 • 3. kruh: 16 úloh na vzorce "na druhou",
 • 4. kruh: 16 úloh rozklad na součin,
 • řešení pro učitele.

Způsob práce

 • vhodné jako samostatná práce,
 • dvě možnosti práce v hodině:
  • žáci si rozstříhají kruh na příslušné dílky rozdělené čárkovanou čarou. Vyberou si libovolný příklad, kterým chtějí začít, třeba tím nejsnazším. Spočítají příklad a hledají výsledek (ústřižek), kterým by navázali, přiloží k sobě a mají další zadání příkladu, které spočítají a zase najdou výsledek a tak stále dokola.
  • Žákům zadám předtištěný kruh, žáci počítají a zapisují v jakém pořadí na sebe dílky kruhu navazují (např.: začnu-li u čísla 1, hledám další ústřižek se správným výsledkem, např. ústřižek s číslem 3, dále 8 atd...). Aby žáci věděli, který ústřižek použili, doporučuji, aby si již použitý ústřižek vybarvili, nebo škrtli číslo ústřižku.
 • Kontrolou je, že pokud nenajdou výsledek, něco je špatně. Po spočítání úplně posledního příkladu se jim kruh uzavře a mají hotovo.

Další produkty od autora Kateřina Šiková

311545
Matematika
Pracovní listy
Snažím se žákům přiblížit jednotkovou kružnici. Kde se berou tabulkové goniometrické hodnoty v tabulkách, proč jsou
29.00 Kč
313317
Matematika
5., 6., 7.
Pracovní listy
Žák počítá příklady. Po dopočítání postupně zakroužkovává cestu bludištěm. Pokud žák počítal správně najde cestu ven z
37.00 Kč
324203
Matematika
6., 7.
Ostatní
Pomůcky hrací kostka, figurka - libovolný předmět, např. guma, Obsah 4 herní plány 2x převést stupně na minuty na stupně
27.00 Kč
394641
Matematika
5., 6., 7.
Pracovní listy
Obsah tabulka násobilky od čísla 11 do čísla 29, vynechané číslo 20, 5 blu dišť rozměry: 3x3 (9 příkladů v každém
25.00 Kč
Algebraické výrazy - početní operace Algebraické výrazy - početní operace
Spočítej algebraický výraz, najdi k němu výsledek a pokračuj dál, než složíš celý kruh.  Obsah 1. kruh: 15 úloh na roznásobování závorek a následné sčítání, 2. kruh: 15 úloh na "závorka krát závorka" a algebraické vzorce, 3. kruh: 16 úloh na vzorce "na druhou", 4. kruh: 16 úloh rozklad na součin, řešení pro učitele. Způsob práce vhodné jako samostatná práce, dvě možnosti práce v hodině: žáci si rozstříhají kruh na příslušné dílky rozdělené čárkovanou čarou. Vyberou si libovolný příklad, kterým chtějí začít, třeba tím nejsnazším. Spočítají příklad a hledají výsledek (ústřižek), kterým by navázali, přiloží k sobě a mají další zadání příkladu, které spočítají a zase najdou výsledek a tak stále dokola. Žákům zadám předtištěný kruh, žáci počítají a zapisují v jakém pořadí na sebe dílky kruhu navazují (např.: začnu-li u čísla 1, hledám další ústřižek se správným výsledkem, např. ústřižek s číslem 3, dále 8 atd...). Aby žáci věděli, který ústřižek použili, doporučuji, aby si již použitý ústřižek vybarvili, nebo škrtli číslo ústřižku. Kontrolou je, že pokud nenajdou výsledek, něco je špatně. Po spočítání úplně posledního příkladu se jim kruh uzavře a mají hotovo.
UUCZ-231006
Matematika>Pracovní listy>8.>9.>ZŠ – 2. STUPEŇ
32.00