KARTIČKY s řešením – ČÍSELNÉ ŘADY

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
7
Velikost: 4.18 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
6. 9. 2023
Cena:
26 Kč vč. DPH
Sdílet:

Popis aktivity: Aktivita obsahuje 20 karet na procvičení závislostí a vztahů mezi jednotlivými čísly. Na přední straně karty je uvedeno zadání (několik prvních členů logické číselné řady). Na druhé straně karty je uvedeno správné řešení.

Cíl: Procvičení závislostí a vztahů mezi jednotlivými čísly.

Jde spíše o doplňkovou a rozšiřující aktivitu. U materiálu je třeba počítat s tím, že žáci nemusí vyřešit všechny řady (např. karta M_20 bývá pro žáky velmi obtížná, pokud ještě neznají druhou mocninu – lze však tuto řadu chápat jako řadu v řadě – vyznačeno červeně v řešení pro učitele).

Sada obsahuje:

strana 1: pokyny pro učitele

strana 2-5: 20 karet s výsledky (+ řešení)

strana 6-7: „řešení“ pro učitele (vyznačení závislostí a vztahů mezi čísly v jednotlivých číselných řadách; možností, jak vnímat jednotlivé vztahy je samozřejmě více))

Strany 2-5 tisknout oboustranně (překlápět po delší hraně).

Pokud nechcete na druhé straně mít řešení, tiskněte pouze strany 2, 4.

Možnosti použití:

 1. Pomůcku doporučuji vytisknout (strany 2-5 oboustranně), zalaminovat a rozstříhat (možno používat opakovaně).
 2. Kontrola je na zadní straně karet.
 3. Lze využít také tak, vyberete několik řad a napíšete je např. na tabuli (jako práce navíc pro „rychlíky“ apod.). Žáci pak zkusí vyřešit co nejvíce řad.

Práce „v lavicích“:

 1. Rozdejte vystřižené kartičky do skupin (po 2-5 žácích), případně mohou žáci pracovat samostatně (např. jako práci navíc, pokud mají již hotovo). Žáci vždy vyřeší úlohu (doporučuji mít k dispozici např. sešit + psací potřeby) + případně provedou kontrolu samostatně.
 2. Náročnost lze ovlivnit množstvím zadaných karet či konkrétním výběrem karet.
 3. V průběhu práce učitel prochází třídu a pomáhá žákům s případnými nejasnostmi.
 4. Nezapomeňte na zpětnou vazbu – které úlohy dělaly žákům největší problém apod.

Běhací aktivity:

 1. Karty je možné využít ale i tak, že je vytisknete bez řešení, rozmístíte karty po třídě/chodbě a necháte žáky řešit úlohy ve skupinách (skupiny a pravidla, případně role žáků, doporučuji uzpůsobit dané třídě).
 2. Doporučuji určit časový limit, po jehož skončení provedete společnou kontrolu a zpětnou vazbu.
 3. Karty jsou očíslované. Proto doporučuji před zahájením aktivity nechat žáky na čistý papír zapsat čísla 1-20, ke kterým budou dopisovat jednotlivé výsledky (pro usnadnění společné kontroly).

Přínos pomůcky:

 1. Aktivizace žáků a rozvoj logického myšlení.
 2. Podpora spolupráce a komunikace mezi žáky (v případě skupinové práce).
 3. V případě samokontroly žáků rozvoj samostatnosti a zodpovědnosti.

Další produkty od autora Vladěna Pěknicová

264189
Matematika
2., 3.
Já mám, kdo má
Popis aktivity: Aktivita obsahuje 27 karet. Karty obsahují 26 různých dvojic příkladů na odčítání přirozených čísel do
25.00 Kč
114327
Matematika
4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ, Speciální pedagogika
Skládačky
Popis aktivity: Aktivita obsahuje 8 čtveřic karet. Vždy k sobě patří 4 karty se stejným výsledkem. Ve výrazech je třeba
0.00 Kč
79050
Matematika
4., 5., 6., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Popis aktivity: Aktivita obsahuje 8 čtveřic karet. Vždy k sobě patří 4 karty se stejnou hodnotou obsahu. Cíl: Zopakování
29.00 Kč
71086
Matematika
7., 8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Kolíčkování
Popis aktivity: Aktivita obsahuje 36 karet na základní početní operace (sčítání, odčítání, násobení a dělení) s
33.00 Kč
KARTIČKY s řešením – ČÍSELNÉ ŘADY KARTIČKY s řešením – ČÍSELNÉ ŘADY
Popis aktivity: Aktivita obsahuje 20 karet na procvičení závislostí a vztahů mezi jednotlivými čísly. Na přední straně karty je uvedeno zadání (několik prvních členů logické číselné řady). Na druhé straně karty je uvedeno správné řešení. Cíl: Procvičení závislostí a vztahů mezi jednotlivými čísly. Jde spíše o doplňkovou a rozšiřující aktivitu. U materiálu je třeba počítat s tím, že žáci nemusí vyřešit všechny řady (např. karta M_20 bývá pro žáky velmi obtížná, pokud ještě neznají druhou mocninu – lze však tuto řadu chápat jako řadu v řadě – vyznačeno červeně v řešení pro učitele). Sada obsahuje: strana 1: pokyny pro učitele strana 2-5: 20 karet s výsledky (+ řešení) strana 6-7: „řešení“ pro učitele (vyznačení závislostí a vztahů mezi čísly v jednotlivých číselných řadách; možností, jak vnímat jednotlivé vztahy je samozřejmě více)) Strany 2-5 tisknout oboustranně (překlápět po delší hraně). Pokud nechcete na druhé straně mít řešení, tiskněte pouze strany 2, 4. Možnosti použití: Pomůcku doporučuji vytisknout (strany 2-5 oboustranně), zalaminovat a rozstříhat (možno používat opakovaně). Kontrola je na zadní straně karet. Lze využít také tak, vyberete několik řad a napíšete je např. na tabuli (jako práce navíc pro „rychlíky“ apod.). Žáci pak zkusí vyřešit co nejvíce řad. Práce „v lavicích“: Rozdejte vystřižené kartičky do skupin (po 2-5 žácích), případně mohou žáci pracovat samostatně (např. jako práci navíc, pokud mají již hotovo). Žáci vždy vyřeší úlohu (doporučuji mít k dispozici např. sešit + psací potřeby) + případně provedou kontrolu samostatně. Náročnost lze ovlivnit množstvím zadaných karet či konkrétním výběrem karet. V průběhu práce učitel prochází třídu a pomáhá žákům s případnými nejasnostmi. Nezapomeňte na zpětnou vazbu – které úlohy dělaly žákům největší problém apod. Běhací aktivity: Karty je možné využít ale i tak, že je vytisknete bez řešení, rozmístíte karty po třídě/chodbě a necháte žáky řešit úlohy ve skupinách (skupiny a pravidla, případně role žáků, doporučuji uzpůsobit dané třídě). Doporučuji určit časový limit, po jehož skončení provedete společnou kontrolu a zpětnou vazbu. Karty jsou očíslované. Proto doporučuji před zahájením aktivity nechat žáky na čistý papír zapsat čísla 1-20, ke kterým budou dopisovat jednotlivé výsledky (pro usnadnění společné kontroly). Přínos pomůcky: Aktivizace žáků a rozvoj logického myšlení. Podpora spolupráce a komunikace mezi žáky (v případě skupinové práce). V případě samokontroly žáků rozvoj samostatnosti a zodpovědnosti.
UUCZ-357940
Matematika>Didaktické hry>5.>6.
26.00