Úvod – co je stres - krátké uvedení tématu: „Co je stres a kde ho zažíváme?“
Aktivita: žáci napíší 3 věci, které je stresují - následně sdílení ve třídě - otevření tématu, normalizace stresu.
Jak stres funguje - jak stres vzniká.
Přijímačky a tlak .
Co můžu / nemůžu ovlivnit.
Strategie zvládání stresu – přehled.
Dechová cvičení - nácvik. Naučit tělo zklidnění.
Aktivita: test pozpátku.
Uzemňovací technika 5 smyslů - návrat do přítomnosti při stresu.
Přerámování myšlenek - práce s negativními myšlenkami.
Krizový plán na přijímačky - žáci si tvoří vlastní plán.
Závěrečná aktivita.
hlavní efekt je prožitek + uvědomění, ne perfektní výkon









