Soubor obsahuje 50 kartiček, které se přiřazují k pěti velkým pětiúhelníkovým kartám. Materiál slouží primárně menším dětem pro lepší pochopení toho, k čemu se pět našich základních smyslů používá, a protože se jedná o jednoduché aktivity, můžete je využít i jako inspiraci pro "sensory play". Karty se však dají využít i při výuce cizích jazyků (rozšíření slovní zásoby, konverzační hra s kostkou).
Nápady, jak karty používat:
1. Jednoduché přiřazování 50 kartiček k pěti větším kartám (pětiúhelníkům), na nichž jsou zobrazeny části těla zastupující základní smysly (zrak, čich, sluch, hmat, chuť). Ke každému pětiúhelníku patří 10 karet, které se spojují s daným smyslem.
2. Hra - hráčům se stejným dílem rozdělí menší čtvercové karty, pětiúhelníky se rozloží na stůl. Hráči postupně hází kostkou. Pokud jim padne například oko, hledají mezi svými kartami, zda můžou přiložit takovou, co se spojuje se zrakem. Pokud ne, hází další hráč. Pokud padne "x", na řadě je další hráč. Když je všech pět míst obsazeno, uvolní se místo pro dalších 5 karet (celkem jich je ke kadému smyslu 10). Vyhrává ten, kdo se jako první zbaví svých karet. Karty lze někdy chápat dvojznačně, proto je potřeba vysvětlit, proč kartu daný hráč vnímá například jako hmat a ne zrak apod. (př. Braillovo písmo).
Kartičky mají rozměry cca 8x8cm
Součástí je i strana s kostkou a malými ikonami, pokud máte možnost obrázky jednotlivých částí těla přilepit na dřevěnou kostku (2cm a 3cm).
Při tisku prosím zadejte tisk na celou plochu a první stranu na šířku (zde najdete kostku a ikony), od strany 2 již pak tisk na výšku.
Přeji pěknou zábavu!
Klíčová slova: karty, smysly, asociace, zrak, čich, chuť, hmat, sluch, pětiúhelník, přiřazování, části těla, obličej, tvář