Have got/has got

Předmět:
Ročník:
3., 4., 5.
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 1.7 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 5. 2022
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Karty na ústní procvičení slovesa have got ve 3. osobě jedn. a množ. čísla, včetně negativního tvaru, taktéž opakování slovní zásoby na téma school supplies.

Obsah: 12 karet

Cíl:        Procvičení slovesa have got ve 3. osobě jedn. a množ. čísla, včetně negativního tvaru. Zopakování slovní zásoby na téma school supplies

Návod k výrobě:

Karty vytiskneme, zalaminujeme a nastříháme.

Jak s materiálem pracovat:

Dětem jsou rozdány karty, karty si děti neukazují.

Aktivita 1: Děti chodí po třídě a mají za úkol se ptát náhodného spolužáka na školní potřeby osoby/osob, které má na obrázku, dokud nezjistí, které tři školní potřeby na obrázku spolužák má. Následně se ptá spolužák a když i ten správně uhodne všechny tři předměty, karty si vzájemně vymění a jdou si najít jiného spolužáka na konverzaci.

Aktivita 2: Děti chodí po třídě a vždy ve dvojici popíšou svou kartu. The boy in my picture has got a ruler but he hasn‘t got a pencil case. Po dokončení popisu si opět oba žáci karty vymění a jdou se bavit s jiným spolužákem.

Aktivita 3: Děti chodí po třídě a navzájem si kladou otázky a odpovídají krátkou odpovědí. Have the boys got a sharpener? – Yes, they have. Have they got a glue stick? – No, they haven’t.

School supplies: pen, pencil, ruler, ruber, scissors, pencil case, sharpener, brush, glue stick

Další produkty od autora Iva Bartoňková

9115
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Procvičení přídavných jmen – slova protikladná - pomocí zvířecích obrázků. Návod k výrobě: Kolečka vytiskneme a
25.00 Kč
2910
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Narozeninové plakáty díky nimž se na žádné narozeniny nezapomene.
25.00 Kč
1804
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Kartičky k vytisknutí. Žáci dokončí větu podle sebe.
25.00 Kč
147268
Anglický jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
12 karet, včetně černobílé verze, díky nimž se děti učí, jak se k sobě chovat hezky. Návod k výrobě: Karty vytiskneme
25.00 Kč
Have got/has got Have got/has got
Karty na ústní procvičení slovesa have got ve 3. osobě jedn. a množ. čísla, včetně negativního tvaru, taktéž opakování slovní zásoby na téma school supplies. Obsah: 12 karet Cíl:        Procvičení slovesa have got ve 3. osobě jedn. a množ. čísla, včetně negativního tvaru. Zopakování slovní zásoby na téma school supplies Návod k výrobě: Karty vytiskneme, zalaminujeme a nastříháme. Jak s materiálem pracovat: Dětem jsou rozdány karty, karty si děti neukazují. Aktivita 1: Děti chodí po třídě a mají za úkol se ptát náhodného spolužáka na školní potřeby osoby/osob, které má na obrázku, dokud nezjistí, které tři školní potřeby na obrázku spolužák má. Následně se ptá spolužák a když i ten správně uhodne všechny tři předměty, karty si vzájemně vymění a jdou si najít jiného spolužáka na konverzaci. Aktivita 2: Děti chodí po třídě a vždy ve dvojici popíšou svou kartu. The boy in my picture has got a ruler but he hasn‘t got a pencil case. Po dokončení popisu si opět oba žáci karty vymění a jdou se bavit s jiným spolužákem. Aktivita 3: Děti chodí po třídě a navzájem si kladou otázky a odpovídají krátkou odpovědí. Have the boys got a sharpener? – Yes, they have. Have they got a glue stick? – No, they haven’t.
School supplies: pen, pencil, ruler, ruber, scissors, pencil case, sharpener, brush, glue stick
UUCZ-25320
Anglický jazyk>Ostatní>3.>4.>5.
30.00