Past Continuous Tense

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
9
Velikost: 920.21 KB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 3. 2024
Sdílet:

Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Tento materiál rozvíjí mluvení - žák se zapojuje do jednoduchých rozhovorů, ptá se a odpovídá na jednoduché otázky týkající se minulého průběhového času a má k dispozici vizuální oporu. 

 

24 karet na procvičení minulého průběhového času.

Jak s materiálem pracovat: Varianta 1 – Žáci pracují ve skupinkách, karty jsou na stole obrázkem dolů. Jeden žák po druhém si karty tahají, navzájem se ptají „What were you doing at 7 a.m. this morning?“ a odpovídají dle obrázku na kartě. Pokročilejší žáci se mohou ptát doplňkově na to, proč tu danou věc spolužáci dělali. Obrázky jsou zvolené tak, aby situace byly vtipné a bizarní na to, aby je člověk dělal v sedm hodin ráno. Varianta 2 – Žáci se ptají ostatních v rámci celé třídy, vyvolávají spolužáky jménem, a ti odpovídají a ptají se dalšího.

Varianta karet je s nápovědou (na kartě napsaná otázka i sloveso) a bez nápovědy (jen obrázek). Některé situace jsou si podobné, aby žáci mohli dál rozvíjet konverzaci, že tu danou aktivitu třeba dělali spolu a proč (pick flowers, jump in puddles). Je ale na vás kolik a jaké karty použijete v hodině.

Obrázky na kartách: walk in the rain, gardening, play with a ball, ski, run to school, pick flowers, play hockey, eat ice-cream, ice skate, jump in leaves, walk in puddles, go to school, swim in the sea, run in the rain, work in a garden, build a snowman, get dressed, catch slowflakes, water plants, swim in a river, sledge, rake leaves, jump in puddles. 

 

Další produkty od autora Iva Bartoňková

48091
Anglický jazyk
3., 4., 5., 6., 7.
Já mám, kdo má
Obsah: 18 karet s 18 domácími zvířaty, včetně černobílé verze Cíl: Procvičení slovní zásoby farm animals, procvičení
30.00 Kč
237245
Anglický jazyk
8., 9.
Ostatní
Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Tento materiál rozvíjí mluvení - žák se zapojuje do jednoduchých rozhovorů, ptá
25.00 Kč
231038
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Návod k výrobě: Všechny listy vytiskneme, dva z nich nastříháme na kartičky Jak s materiálem pracovat: 1) List s
30.00 Kč
39651
Anglický jazyk
5., ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
Materiál obsahuje 20 karet se slovy (12 samohlásek a 8 dvojhlásek) a 60 kartiček s rýmy na tato slova. Ke každému slovu
30.00 Kč
Past Continuous Tense Past Continuous Tense
Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Tento materiál rozvíjí mluvení - žák se zapojuje do jednoduchých rozhovorů, ptá se a odpovídá na jednoduché otázky týkající se minulého průběhového času a má k dispozici vizuální oporu.    24 karet na procvičení minulého průběhového času. Jak s materiálem pracovat: Varianta 1 – Žáci pracují ve skupinkách, karty jsou na stole obrázkem dolů. Jeden žák po druhém si karty tahají, navzájem se ptají „What were you doing at 7 a.m. this morning?“ a odpovídají dle obrázku na kartě. Pokročilejší žáci se mohou ptát doplňkově na to, proč tu danou věc spolužáci dělali. Obrázky jsou zvolené tak, aby situace byly vtipné a bizarní na to, aby je člověk dělal v sedm hodin ráno. Varianta 2 – Žáci se ptají ostatních v rámci celé třídy, vyvolávají spolužáky jménem, a ti odpovídají a ptají se dalšího. Varianta karet je s nápovědou (na kartě napsaná otázka i sloveso) a bez nápovědy (jen obrázek). Některé situace jsou si podobné, aby žáci mohli dál rozvíjet konverzaci, že tu danou aktivitu třeba dělali spolu a proč (pick flowers, jump in puddles). Je ale na vás kolik a jaké karty použijete v hodině. Obrázky na kartách: walk in the rain, gardening, play with a ball, ski, run to school, pick flowers, play hockey, eat ice-cream, ice skate, jump in leaves, walk in puddles, go to school, swim in the sea, run in the rain, work in a garden, build a snowman, get dressed, catch slowflakes, water plants, swim in a river, sledge, rake leaves, jump in puddles. 
 
UUCZ-322354
Anglický jazyk>Ostatní>7.>8.>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00