Past simple, past continuous - basketball game

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
16
Velikost: 3.43 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
5. 2. 2023
Cena:
35 Kč vč. DPH
Sdílet:

Netradiční zábavná hra na procvičení minulého času.

 

Dvě možnosti, jak použít kartičky

- ke hře dle pravidel (Můžete z kartičky odstřihnout správné odpovědi nebo je ponechat.) 

- jako opakování (Žák si zakryje odpověď prstem a sám doplňuje slovesa, nebo mu odpovědi zakryje spolužák a vzájemně procvičují.) 

 

Jak hrát: 

Žáky rozdělíme do dvou týmů. Na tabuli rozmístíme basketbalové koše a označíme je, aby všichni viděli, kterému týmu patří který koš. 

 

a) Jeden z týmu si před tabulí vytáhne kartičku. Pokud doplní správné sloveso, přidáte ke koši protihráče malý míček. Poté hraje žák z druhého týmu. Týmy se střídají po dobu, kterou předem určíte. Na konci se sečtou body. Tým s nejvyšším počtem bodů vítězí. 

 

b) Každý žák si vybere jeden obrázek s basketbalistou. Jeden z týmu si před tabulí vytáhne kartičku. Pokud doplní správné sloveso, přidáte ke koši protihráče obrázek basketbalisty, který si žák vybral. Poté hraje žák z druhého týmu. Jakmile se ke koši dostanou všichni hráči z týmu, tak skórovali (můžete k jejich koši dát míček). Po skórování se začíná hrát od začátku. Na konci se sečtou body. Tým s nejvyšším počtem bodů vítězí. 

 

c) Jeden z týmu si před tabulí vytáhne kartičku. Pokud doplní správné sloveso, obdrží od vás pěnový míček nebo kuličku z papíru a snaží se vhodit míč do připraveného koše nebo jiné nádoby. Pokud se trefí, má jeho tým bod. Ten můžete znázornit obrázkem míče, který přidáte ke koši na tabuli. Poté hraje hráč z druhého týmu. Týmy se střídají po dobu, kterou předem určíte. Na konci se sečtou body. Tým s nejvyšším počtem bodů vítězí. 

 

d) Každý žák si vybere obrázek basketbalisty. Obrázky basketbalistů rozmístíte mezi koše ve dvou řádcích. Jeden tým bude mít vrchní řádek, druhý tým spodní řádek. Ke každému koši dáte obrázek míče. Úkolem týmu je dostat míč do druhého koše. Jeden z týmu, jehož obrázek je nejblíže koši, si před tabulí vytáhne kartičku. Pokud doplní správné sloveso, přemístíte míč na jeho obrázek basketbalisty. Poté hraje hráč z druhého týmu. Žáci se střídají v odpovídání, míče posouváte na další obrázek basketbalisty pokaždé, kdy žák doplní správné sloveso. Vyhrává ten tým, který vhodí nejvíce košů.

Další produkty od autora Nikola Herpaiová

386315
Český jazyk - gramatika
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
136 slov na doplnění i/y. Jak hrát: Na tabuli nebo koberec rozmístěte košíky dle potřeby. Žáci umisťují houby ke
35.00 Kč
279209
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Soubor obsahuje: 3 pracovní listy s řešením procvičování gramatiky: to be, to have got, there is/are procvičování
25.00 Kč
209387
Dějepis
6., 7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Kolíčkování
KOLÍČKOVÁNÍ 24 karet. Řešení přehněte dozadu, aby nebylo vidět. Celou kartu zalaminujte. Žáci si vezmou kolíčky a
40.00 Kč
351176
Dějepis
8., 9., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Soubor obsahuje: herní desku 219 otázek - novověk (17. století - 1918) správné odpovědi Budete potřebovat: figurky a
55.00 Kč
Past simple, past continuous - basketball game Past simple, past continuous - basketball game
Netradiční zábavná hra na procvičení minulého času.   Dvě možnosti, jak použít kartičky - ke hře dle pravidel (Můžete z kartičky odstřihnout správné odpovědi nebo je ponechat.)  - jako opakování (Žák si zakryje odpověď prstem a sám doplňuje slovesa, nebo mu odpovědi zakryje spolužák a vzájemně procvičují.)    Jak hrát:  Žáky rozdělíme do dvou týmů. Na tabuli rozmístíme basketbalové koše a označíme je, aby všichni viděli, kterému týmu patří který koš.    a) Jeden z týmu si před tabulí vytáhne kartičku. Pokud doplní správné sloveso, přidáte ke koši protihráče malý míček. Poté hraje žák z druhého týmu. Týmy se střídají po dobu, kterou předem určíte. Na konci se sečtou body. Tým s nejvyšším počtem bodů vítězí.    b) Každý žák si vybere jeden obrázek s basketbalistou. Jeden z týmu si před tabulí vytáhne kartičku. Pokud doplní správné sloveso, přidáte ke koši protihráče obrázek basketbalisty, který si žák vybral. Poté hraje žák z druhého týmu. Jakmile se ke koši dostanou všichni hráči z týmu, tak skórovali (můžete k jejich koši dát míček). Po skórování se začíná hrát od začátku. Na konci se sečtou body. Tým s nejvyšším počtem bodů vítězí.    c) Jeden z týmu si před tabulí vytáhne kartičku. Pokud doplní správné sloveso, obdrží od vás pěnový míček nebo kuličku z papíru a snaží se vhodit míč do připraveného koše nebo jiné nádoby. Pokud se trefí, má jeho tým bod. Ten můžete znázornit obrázkem míče, který přidáte ke koši na tabuli. Poté hraje hráč z druhého týmu. Týmy se střídají po dobu, kterou předem určíte. Na konci se sečtou body. Tým s nejvyšším počtem bodů vítězí.    d) Každý žák si vybere obrázek basketbalisty. Obrázky basketbalistů rozmístíte mezi koše ve dvou řádcích. Jeden tým bude mít vrchní řádek, druhý tým spodní řádek. Ke každému koši dáte obrázek míče. Úkolem týmu je dostat míč do druhého koše. Jeden z týmu, jehož obrázek je nejblíže koši, si před tabulí vytáhne kartičku. Pokud doplní správné sloveso, přemístíte míč na jeho obrázek basketbalisty. Poté hraje hráč z druhého týmu. Žáci se střídají v odpovídání, míče posouváte na další obrázek basketbalisty pokaždé, kdy žák doplní správné sloveso. Vyhrává ten tým, který vhodí nejvíce košů.
UUCZ-254956
Anglický jazyk>Didaktické hry>SŠ>ZŠ – 2. STUPEŇ
35.00