Předpřítomný čas - věty v bludišti

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
9
Velikost: 6.07 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 6. 2022
Cena:
40 Kč vč. DPH
Sdílet:

Procvičení předpřítomného času pomocí hledání vět v tabulce (bludišti).

Obsah: 15 karet s obrázky a tabulkou "bludištěm" se slovy

Cíl:      Procvičení předpřítomného času ve 3. os. jedn. č., nepravidelných sloves

Návod k výrobě:

Karty vytiskneme, zalaminujeme a nastříháme.

Jak s materiálem pracovat:

Karty rozdáme žákům, jednotlivě nebo do dvojic. Žáci si připraví také fix. Na kartě se žáci podívají na obrázek, který naznačuje, co se událo v blízké minulosti a následně se žáci zaměří na tabulku se slovy, kde najdou větu o této události v předpřítomném čase. Tuto větu správně vyznačí fixem. Žáci mohou slova vyšrafovat nebo spojit linkou. Správná slova na sebe vždy přiléhají, vytvoří se větou tak cesta v bludišti, proto a-maze-ing sentences (maze = bludiště). Žáci také větu napíšou na vyznačený řádek na kartě a mohou si ji napsat i do sešitu, proto je každá karta očíslovaná pro následnou kontrolu. Dále si žáci berou další kartu a úkol opakují. Díky tomu že jsou karty zalaminované, fixy poté setřeme a karty můžeme použít znovu.

Věty: He has built a birdhouse. The girl has bought a toy. The boy has caught a butterfly. She has drawn a picture. He has drunk a glass of juice. She has eaten a snack. She has made some cookies. The boy has bitten a strawberry. The girl has blown a candle. She has chosen a cat. He has driven her to school. The flower has grown. She has fed the baby. The boy has rung the bell. He has ridden a horse. 

 

Další produkty od autora Iva Bartoňková

160561
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Materiál obsahuje plakát třídní pravidla v sedmi různých rámečcích. Vybraný plakát si vytiskneme ve velikosti A4 nebo
35.00 Kč
2696
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Pracovní list na téma food. Součástí jsou tři follow up aktivity.
25.00 Kč
2914
Anglický jazyk
MŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ
Pozitivní, posilující hodnocení kočičími obrázky. Stačí jen vytisknout a nalepit do sešitu. Purr-fect = perfect
25.00 Kč
18311
Anglický jazyk
4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Obsah: 24 karet s 12 obrázky domácích zvířat a popisem, včetně černobílé verze Cíl : Procvičení slovní zásoby farm
25.00 Kč
Předpřítomný čas - věty v bludišti Předpřítomný čas - věty v bludišti
Procvičení předpřítomného času pomocí hledání vět v tabulce (bludišti). Obsah: 15 karet s obrázky a tabulkou "bludištěm" se slovy Cíl:      Procvičení předpřítomného času ve 3. os. jedn. č., nepravidelných sloves Návod k výrobě: Karty vytiskneme, zalaminujeme a nastříháme. Jak s materiálem pracovat: Karty rozdáme žákům, jednotlivě nebo do dvojic. Žáci si připraví také fix. Na kartě se žáci podívají na obrázek, který naznačuje, co se událo v blízké minulosti a následně se žáci zaměří na tabulku se slovy, kde najdou větu o této události v předpřítomném čase. Tuto větu správně vyznačí fixem. Žáci mohou slova vyšrafovat nebo spojit linkou. Správná slova na sebe vždy přiléhají, vytvoří se větou tak cesta v bludišti, proto a-maze-ing sentences (maze = bludiště). Žáci také větu napíšou na vyznačený řádek na kartě a mohou si ji napsat i do sešitu, proto je každá karta očíslovaná pro následnou kontrolu. Dále si žáci berou další kartu a úkol opakují. Díky tomu že jsou karty zalaminované, fixy poté setřeme a karty můžeme použít znovu. Věty: He has built a birdhouse. The girl has bought a toy. The boy has caught a butterfly. She has drawn a picture. He has drunk a glass of juice. She has eaten a snack. She has made some cookies. The boy has bitten a strawberry. The girl has blown a candle. She has chosen a cat. He has driven her to school. The flower has grown. She has fed the baby. The boy has rung the bell. He has ridden a horse. 
 
UUCZ-54051
Anglický jazyk>Didaktické hry>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00