Předpřítomný čas - věty v bludišti

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
9
Velikost: 6.07 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
8. 3. 2024
Sdílet:

Procvičení předpřítomného času pomocí hledání vět v tabulce (bludišti).

Obsah: 15 karet s obrázky a tabulkou "bludištěm" se slovy

Cíl:      Procvičení předpřítomného času ve 3. os. jedn. č., nepravidelných sloves

Návod k výrobě:

Karty vytiskneme, zalaminujeme a nastříháme.

Jak s materiálem pracovat:

Karty rozdáme žákům, jednotlivě nebo do dvojic. Žáci si připraví také fix. Na kartě se žáci podívají na obrázek, který naznačuje, co se událo v blízké minulosti a následně se žáci zaměří na tabulku se slovy, kde najdou větu o této události v předpřítomném čase. Tuto větu správně vyznačí fixem. Žáci mohou slova vyšrafovat nebo spojit linkou. Správná slova na sebe vždy přiléhají, vytvoří se větou tak cesta v bludišti, proto a-maze-ing sentences (maze = bludiště). Žáci také větu napíšou na vyznačený řádek na kartě a mohou si ji napsat i do sešitu, proto je každá karta očíslovaná pro následnou kontrolu. Dále si žáci berou další kartu a úkol opakují. Díky tomu že jsou karty zalaminované, fixy poté setřeme a karty můžeme použít znovu.

Věty: He has built a birdhouse. The girl has bought a toy. The boy has caught a butterfly. She has drawn a picture. He has drunk a glass of juice. She has eaten a snack. She has made some cookies. The boy has bitten a strawberry. The girl has blown a candle. She has chosen a cat. He has driven her to school. The flower has grown. She has fed the baby. The boy has rung the bell. He has ridden a horse. 

Lze vytisknout jako brožuru.

Další produkty od autora Iva Bartoňková

166236
Anglický jazyk
7., ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jedná se o vzdělávací materiál pro ZŠ. Žák rozumí jednoduchým krátkým textům z běžného života. Má k dispozici vizuální
35.00 Kč
107505
Anglický jazyk
4., 5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ
Kolíčkování
3 karty, 12 kartiček, 1 pracovní list. Procvičení přítomném prostého času, 3. os. j.č., tvorby otázky, krátké odpovědi a
30.00 Kč
1615
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
I have/Who has procvičující nepravidelné množné číslo. Celkem 24 kartiček. Man, woman, child, person, tooth, leaf, mouse
35.00 Kč
37528
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Diplomy, Pochvaly, Medaile
Šest různých pochval/záložek ve tvaru šipky jako způsob ocenění práce žáků na konci šk. roku. Návod k výrobě: Šipky
30.00 Kč
Předpřítomný čas - věty v bludišti Předpřítomný čas - věty v bludišti
Procvičení předpřítomného času pomocí hledání vět v tabulce (bludišti). Obsah: 15 karet s obrázky a tabulkou "bludištěm" se slovy Cíl:      Procvičení předpřítomného času ve 3. os. jedn. č., nepravidelných sloves Návod k výrobě: Karty vytiskneme, zalaminujeme a nastříháme. Jak s materiálem pracovat: Karty rozdáme žákům, jednotlivě nebo do dvojic. Žáci si připraví také fix. Na kartě se žáci podívají na obrázek, který naznačuje, co se událo v blízké minulosti a následně se žáci zaměří na tabulku se slovy, kde najdou větu o této události v předpřítomném čase. Tuto větu správně vyznačí fixem. Žáci mohou slova vyšrafovat nebo spojit linkou. Správná slova na sebe vždy přiléhají, vytvoří se větou tak cesta v bludišti, proto a-maze-ing sentences (maze = bludiště). Žáci také větu napíšou na vyznačený řádek na kartě a mohou si ji napsat i do sešitu, proto je každá karta očíslovaná pro následnou kontrolu. Dále si žáci berou další kartu a úkol opakují. Díky tomu že jsou karty zalaminované, fixy poté setřeme a karty můžeme použít znovu. Věty: He has built a birdhouse. The girl has bought a toy. The boy has caught a butterfly. She has drawn a picture. He has drunk a glass of juice. She has eaten a snack. She has made some cookies. The boy has bitten a strawberry. The girl has blown a candle. She has chosen a cat. He has driven her to school. The flower has grown. She has fed the baby. The boy has rung the bell. He has ridden a horse. 
Lze vytisknout jako brožuru.
UUCZ-54051
Anglický jazyk>Didaktické hry>ZŠ – 2. STUPEŇ
40.00