Přidej dvě písmena

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
7
Velikost: 2.17 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 1. 2022
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Návod k výrobě:

Karty vytiskneme oboustranně s překlápěním po šířce, zalaminujeme a nastříháme.

Jak s materiálem pracovat:

Varianta 1: Nakopírujeme tolik karet, kolik bude potřeba do dvojic nebo skupin. Můžeme též vybrat jen některé karty se slovy, které chceme procvičit. Karty jsou umístěny stranou s velkými písmeny nahoru. Žáci nesmí karty otáčet. Úkolem žáků je přečíst si slovo na kartě a jeho nápovědu na spodní části karty. Dle nápovědy žáci přemýšlí, jaká dvě písmena přidat, aby vytvořili slovo, odpovídající nápovědě. V momentě, kdy si žáci jsou jisti správnou odpovědí, otáčí kartu. Pokud slovo uhádli, kartu si nechávají, pokud ne nebo slovo nevěděli, dávají kartu bokem. Na konci se zhodnotí, kolik slov měli žáci správně, novou slovní zásobu si zapíší do sešitu.

Varianta 2: Nakopírujeme jen jednu sadu karet a tyto karty rozložíme po třídě. Žáci si vezmou kousek papíru nebo sešit a chodí po třídě (jednotlivě nebo ve dvojicích). Zadání je opět stejné jako u Varianty 1, jen u každé karty si žáci poznačí na papír (sešit), jaké slovo by mohlo být na spodní straně karty. Nakonec se všechny karty otočí, proběhne kontrola a žáci zhodnotí počet správných slov, která si poznačili. Novou slovní zásobu si též poznačí.

 

Další produkty od autora Iva Bartoňková

322354
Anglický jazyk
7., 8., ZŠ – 2. STUPEŇ
Ostatní
24 karet na procvičení minulého průběhového času. Jak s materiálem pracovat: Varianta 1 – Žáci pracují ve skupinkách
27.00 Kč
51246
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Výzdoba třídy
Cíl : Osvojení si klíčového jazyka Návod k výrobě: Karty vytiskneme, zalaminujeme a nastříháme. Jak s materiálem
27.00 Kč
14916
Anglický jazyk
MŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Pět aktivit: Say and Cover, Say and Cover – young learners, Read and Cover, Read and Cover – young learners, Mini book
45.00 Kč
12402
Anglický jazyk
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Karty sloužící k procvičení argumentačních schopností. Návod k výrobě: Karty vytiskneme, zalaminujeme a vytřihneme. Jak
25.00 Kč
Přidej dvě písmena Přidej dvě písmena
Návod k výrobě: Karty vytiskneme oboustranně s překlápěním po šířce, zalaminujeme a nastříháme. Jak s materiálem pracovat: Varianta 1: Nakopírujeme tolik karet, kolik bude potřeba do dvojic nebo skupin. Můžeme též vybrat jen některé karty se slovy, které chceme procvičit. Karty jsou umístěny stranou s velkými písmeny nahoru. Žáci nesmí karty otáčet. Úkolem žáků je přečíst si slovo na kartě a jeho nápovědu na spodní části karty. Dle nápovědy žáci přemýšlí, jaká dvě písmena přidat, aby vytvořili slovo, odpovídající nápovědě. V momentě, kdy si žáci jsou jisti správnou odpovědí, otáčí kartu. Pokud slovo uhádli, kartu si nechávají, pokud ne nebo slovo nevěděli, dávají kartu bokem. Na konci se zhodnotí, kolik slov měli žáci správně, novou slovní zásobu si zapíší do sešitu. Varianta 2: Nakopírujeme jen jednu sadu karet a tyto karty rozložíme po třídě. Žáci si vezmou kousek papíru nebo sešit a chodí po třídě (jednotlivě nebo ve dvojicích). Zadání je opět stejné jako u Varianty 1, jen u každé karty si žáci poznačí na papír (sešit), jaké slovo by mohlo být na spodní straně karty. Nakonec se všechny karty otočí, proběhne kontrola a žáci zhodnotí počet správných slov, která si poznačili. Novou slovní zásobu si též poznačí.
 
UUCZ-56595
Anglický jazyk>Didaktické hry>8.>SŠ
25.00