Vazba as...as

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
4
Velikost: 1.47 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
28. 6. 2022
Cena:
30 Kč vč. DPH
Sdílet:

Obsah:  14 dvojic karet

Cíl:         Procvičení vazby as...as a přídavných jmen

Návod k výrobě:

Karty vytiskneme, zalaminujeme a nastříháme.

 

Jak s materiálem pracovat:

  1. Varianta 1: Karty jsou rozdány žákům do dvojic či skupin. Žáci mají přiřadit správné přídavné jméno k obrázku a vytvořit tak danou frázi v AJ. Např. As proud as.....a peacock. – Pyšný jako páv.
  2. Žák řekne frázi nahlas, později žáci mohou frázi použít i ve větě. 
  3. Varianta 2: Jeden žák z dvojice má karty as....as, druhý má obrázky. Střídavě pokládají své karty na stůl, kdy navzájem musí říct kompletní frázi.
  4. Varianta 3: Oba žáci mají několik karet, as ....as i obrázky, střídavě je kladou na stůl, kdy opět navzájem, na přeskáčku musí říct danou frázi kompletní.
  5. Obsah karet: as proud as a peacock, as goog as gold, as white as snow, as warm as toast, as fast as a lightning, as busy as a bee, as sweet as honey, as cold as ice, as big as an elephant, as light as a feather, as black as coal, as free as a bird, as dry as a bone, as cool as a cucumber.

 

Další produkty od autora Iva Bartoňková

18794
Anglický jazyk
5., 6., 7.
Pracovní listy
Cíl : Procvičení slovíček na téma Láska. Návod k výrobě: 1. Colour the hearts – pracovní list vytiskneme a rozdáme dětem
30.00 Kč
484
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pracovní listy
Slovíčka se napíší chlapci na čelo. Po slepení všech obličejů na sebe se dají v sešitě otáčet a slovíčka tak procvičovat
20.00 Kč
490
Anglický jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
Žáci si procvičí slovíčka "food", zaznamenají, co mají rádi a co ne a podělí se o informace se spolužákem.
25.00 Kč
1752
Nezařazené k předmětu
ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Sebehodnocení žáků, kdy po hodině nebo na konci vyučování, dá každý svůj kolíček na konkrétního smajlíka.
0.00 Kč
Vazba as...as Vazba as...as
Obsah:  14 dvojic karet Cíl:         Procvičení vazby as...as a přídavných jmen Návod k výrobě: Karty vytiskneme, zalaminujeme a nastříháme.   Jak s materiálem pracovat: Varianta 1: Karty jsou rozdány žákům do dvojic či skupin. Žáci mají přiřadit správné přídavné jméno k obrázku a vytvořit tak danou frázi v AJ. Např. As proud as.....a peacock. – Pyšný jako páv. Žák řekne frázi nahlas, později žáci mohou frázi použít i ve větě.  Varianta 2: Jeden žák z dvojice má karty as....as, druhý má obrázky. Střídavě pokládají své karty na stůl, kdy navzájem musí říct kompletní frázi. Varianta 3: Oba žáci mají několik karet, as ....as i obrázky, střídavě je kladou na stůl, kdy opět navzájem, na přeskáčku musí říct danou frázi kompletní. Obsah karet: as proud as a peacock, as goog as gold, as white as snow, as warm as toast, as fast as a lightning, as busy as a bee, as sweet as honey, as cold as ice, as big as an elephant, as light as a feather, as black as coal, as free as a bird, as dry as a bone, as cool as a cucumber.  
UUCZ-2915
Anglický jazyk>Didaktické hry>ZŠ – 1. STUPEŇ>ZŠ – 2. STUPEŇ
30.00