Strašidla - prosvětlovací karty (čtení s porozuměním)

Kategorie:
Počet stran:
11
Velikost: 11.43 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Jitka Prchalová
Nahráno:
Naposledy upraveno:
24. 10. 2025
Sdílet:

Užijte si strašidelný Halloween nebo Dušičky se sadou 12 prosvětlovacích obrázků strašidel - duchů, které se rozzáří pod světlem baterky! Nechte děti fantazírovat!

Cíl aktivity

  • Rozvoj čtení s porozuměním
  • Podpora fantazie a výtvarného vyjádření
  • Procvičení pozorovacích schopností
  • Zábavná forma orientace v prostoru školy

Příprava učitele

  • Prosvětlovací obrázky strašidel -

Vytiskněte obrázky strašidel z pracovního listu. Na vrchní stranu listu s obrázky naneste tyčinkové lepidlo. Přiložte k němu prázdný list a nalepte. Poté rozstřihněte na kartičky. Můžete i zalaminovat.

  • Umístěte je na různá místa ve škole (chodby, třídy, knihovna, jídelna apod.).

Vytiskněte si dostatek obrázků pro žáky, které budou lepit do svých pracovních listů (po nalezení správného obrázku se jménem).Pracovní listy pro žáky:

  • Rozdejte žákům pracovní list s popisy strašidel.
  • Ujistěte se, že děti mají pastelky/fixy na kreslení.

Průběh aktivity

1. Čtení a kreslení

Žáci si přečtou popis strašidla. Podle popisu si nakreslí vlastní představu strašidla. Vymyslí mu vlastní jméno.

2. Hledání pravého strašidla

Děti se vydají hledat obrázky strašidel rozmístěné po škole. Když najdou obrázek, který odpovídá popisu, napíšou jeho pravé jméno do PL a dojdou si za vyučujícím pro obrázek daného strašidla, kterého si nalepí do kolonky - Moje foto.

Reflexe a sdílení

Po návratu do třídy si děti mohou:

  • Porovnat svou kresbu s originálem.
  • Sdílet, jaké jméno vymyslely.
  • Diskutovat, co jim pomohlo strašidlo najít (barvy, detaily, výraz).
  • Tipy pro učitele
  • Aktivitu lze rozdělit na dvě části (čtení + hledání).
  • Strašidla můžete využít i jako podnět pro psaní příběhu.
  • Využijte ji jako halloweenskou tematickou aktivitu.
  • Vhodná i jako skupinová práce.

Další produkty od autora Jitka Prchalová

1046101
Anglický jazyk
2., 3.
Ostatní
Tato interaktivní hra slouží k zopakování učiva 2. ročníku zábavnou formou. Hra obsahuje 4 tematické okruhy úkolů. Za
35.00 Kč
1040194
Český jazyk
3., 4., 5.
Ostatní
Tato interaktivní hra slouží k zopakování učiva 3. - 4. ročníku zábavnou formou. Hra obsahuje 4 tematické okruhy úkolů
35.00 Kč
1040193
Matematika
2., 3., 4., 5.
Ostatní
Tato matematická úniková hra je interaktivní aktivita určená k zopakování učiva 2. - 3. ročníku. Hra obsahuje 7 různých
35.00 Kč
1018247
Český jazyk - čtení genetickou metodou
1.
Pracovní listy
Didaktický materiál „Čtení písmen, slov (s kostkou)“ je určen pro začínající čtenáře, zejména žáky 1. ročníku ZŠ. Pomocí
30.00 Kč
Strašidla - prosvětlovací karty (čtení s porozuměním) Strašidla - prosvětlovací karty (čtení s porozuměním)
Užijte si strašidelný Halloween nebo Dušičky se sadou 12 prosvětlovacích obrázků strašidel - duchů, které se rozzáří pod světlem baterky! Nechte děti fantazírovat!
Cíl aktivity
Rozvoj čtení s porozuměnímPodpora fantazie a výtvarného vyjádřeníProcvičení pozorovacích schopnostíZábavná forma orientace v prostoru školy
Příprava učitele
Prosvětlovací obrázky strašidel -
Vytiskněte obrázky strašidel z pracovního listu. Na vrchní stranu listu s obrázky naneste tyčinkové lepidlo. Přiložte k němu prázdný list a nalepte. Poté rozstřihněte na kartičky. Můžete i zalaminovat.
Umístěte je na různá místa ve škole (chodby, třídy, knihovna, jídelna apod.).
Vytiskněte si dostatek obrázků pro žáky, které budou lepit do svých pracovních listů (po nalezení správného obrázku se jménem).Pracovní listy pro žáky:
Rozdejte žákům pracovní list s popisy strašidel.Ujistěte se, že děti mají pastelky/fixy na kreslení.
Průběh aktivity
1. Čtení a kreslení
Žáci si přečtou popis strašidla. Podle popisu si nakreslí vlastní představu strašidla. Vymyslí mu vlastní jméno.
2. Hledání pravého strašidla
Děti se vydají hledat obrázky strašidel rozmístěné po škole. Když najdou obrázek, který odpovídá popisu, napíšou jeho pravé jméno do PL a dojdou si za vyučujícím pro obrázek daného strašidla, kterého si nalepí do kolonky - Moje foto.
Reflexe a sdílení
Po návratu do třídy si děti mohou:
Porovnat svou kresbu s originálem.Sdílet, jaké jméno vymyslely.Diskutovat, co jim pomohlo strašidlo najít (barvy, detaily, výraz).Tipy pro učiteleAktivitu lze rozdělit na dvě části (čtení + hledání).Strašidla můžete využít i jako podnět pro psaní příběhu.Využijte ji jako halloweenskou tematickou aktivitu.Vhodná i jako skupinová práce.
UUCZ-1009655
Český jazyk - čtení>Výtvarná výchova>Pracovní listy>ZŠ – 1. STUPEŇ>🎃 Halloween, Dušičky
30.00