Úvod do středověku, středověká společnost, křesťanství

Předmět:
Ročník:
Kategorie:
Počet stran:
Velikost: 11.15 MB
Prodávající:
Nahráno: 23. 9. 2022
Upraveno: 25. 9. 2022
Cena:
25 Kč vč. DPH

První soubor obsahuje rébus, k jehož vyluštění žáci využijí přiložené kartičky. Kartičky si můžete vytisknout, rozmístit po třídě. Žáci chodí po třídě s vytištěným rébusem a k dané definici připíší správné slovo. Poté označí písmeno dle daného čísla. Z písmen vznikne tajenka. Tato aktivita může sloužit jako úvod do tématu, případně jako opakování.

Dva bonusové pracovní listy můžete využít jako opakování probrané látky. V souboru je přiloženo i řešení, takže si žáci mohou sami zkontrolovat správné odpovědi a vy to budete mít (téměř) bez práce. :)

V prvním pracovním listu žáci rozluští pomocí obrázků 5 pojmů, následně odpoví na 3 krátké otázky. Tento pracovní list může sloužit i jako zápis.

Ve druhém pracovním listu pracují žáci se čtyřsměrkou - najdou pojem týkající se křesťanství a následně ho doplní do textu. Varianta 2: doplní text a následně hledají ve čtyřsměrce.

Další produkty od autora Nikola Herpaiová

254956
Anglický jazyk
SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Netradiční zábavná hra na procvičení minulého času. Dvě možnosti, jak použít kartičky - ke hře dle pravidel (Můžete z
35.00 Kč
188640
Anglický jazyk
SŠ, ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Postřehovky
31 karet na téma Halloween - vhodné nejen do hodin AJ Použití: a) Každý hráč (2 a více) dostane jednu kartu. Zbytek se
25.00 Kč
184610
Dějepis
6., SŠ
Ostatní
Soubor obsahuje 50 otázek a odpovědí na téma "Starověký Řím", které si můžete vytisknout jednostranně i oboustranně. Pár
25.00 Kč
269544
Dějepis
ZŠ – 2. STUPEŇ
Didaktické hry
Jak hrát: Žáky rozdělte do skupin (ideálně 4-5 hráčů v každé skupině). V každé skupině bude 1 licitátor (= člověk, který
25.00 Kč
Úvod do středověku, středověká společnost, křesťanství Úvod do středověku, středověká společnost, křesťanství
První soubor obsahuje rébus, k jehož vyluštění žáci využijí přiložené kartičky. Kartičky si můžete vytisknout, rozmístit po třídě. Žáci chodí po třídě s vytištěným rébusem a k dané definici připíší správné slovo. Poté označí písmeno dle daného čísla. Z písmen vznikne tajenka. Tato aktivita může sloužit jako úvod do tématu, případně jako opakování. Dva bonusové pracovní listy můžete využít jako opakování probrané látky. V souboru je přiloženo i řešení, takže si žáci mohou sami zkontrolovat správné odpovědi a vy to budete mít (téměř) bez práce. :) V prvním pracovním listu žáci rozluští pomocí obrázků 5 pojmů, následně odpoví na 3 krátké otázky. Tento pracovní list může sloužit i jako zápis. Ve druhém pracovním listu pracují žáci se čtyřsměrkou - najdou pojem týkající se křesťanství a následně ho doplní do textu. Varianta 2: doplní text a následně hledají ve čtyřsměrce.
UUCZ-184627
Dějepis>Pracovní listy>7.>SŠ
25.00