Koledování

Téma:
Počet stran:
34
Velikost: 31.04 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
13. 12. 2022
Cena:
100 Kč vč. DPH
Sdílet:

Vánoční čas je spojen s mnoha tradicemi - s těmi dávnými i s těmi novodobými. A také s mnoha písněmi, které často zpíváme my i děti tak automaticky, že nás ani nenapadne zamyslet se nad jejich obsahem. Pozveme vás na koledu! Ukážeme vám osm našich lidových i těch novodobých koled, které si často broukáme, pískáme a prozpěvujeme. A přitom si rovnou povíme něco o tom dávném příběhu narození.

Etapovka Koledování je venkovní stezka, která představuje osm českých koled. Starší děti (společně s doprovodem rodičů) odpovídají na otázky a hledají tak písmenka do dlouhé tajenky, mladší mohou v ilustrovaných koledách hledat nesmysly a rozdíly a všichni dohromady si mohou nakonec koledy zazpívat pomocí obrázků.

Stezka je určena k vyvěšení a není k ní potřeba nic než tužka.

CO V ETAPOVCE NAJDETE

 • Úvodní stránku, kterou lze využít jako:
  • plakátek k pozvání veřejnosti (do spodního bílého obdélníku můžete vepsat, kde se stezka nachází a kdy bude vyvěšena)
  • první kartu celé stezky
 • 24 karet stezky, z nichž tvoří:
  • 8 karet nápovědu ke koledám s notami a otázkami do tajenky
  • 8 karet obrázek koledy s textem
  • 8 karet ilustrací s hledáním rozdílů

Pokud nechcete použít celou stezku, je možné vynechat karty s rozdíly.

 • Závěrečnou kartu pro vepsání tajenky ve variantách:
  • barevná: může viset jako poslední karta stezky (pokud do okýnek vepíšete text tajenky, může sloužit ke kontrole všem, kdo luštili)
  • černobílá: lze nakopírovat a rozdat účastníkům, nebo nechat k dispozici na začátku stezky
 • Omalovánky s koledami (doporučujeme vytisknout oboustranně a přeložit v polovině: vznikne omalovánkový A5 sešitek)

Stezka čerpá z osmi koled. Větší děti můžou vždy na první kartě ke koledě hádat, o jakou koledu se jedná (melodie, otázky, obrázky). Správnost vyluštění tajenky si můžou účastníci ověřit, pokud tajenku vepíšete do poslední stránky stezky (s barevným Štěpánem) a pověsíte ji jako závěrečnou kartu. Odpovědi můžou účastníci stezky vpisovat do připravených kolonek (ČB varianta) nebo na obyčejný kus papíru. Nejmenší děti hledají na ilustracích ke koledám rozdíly, zpívají společně koledy a mohou odpovídat na otázky, přičemž odpovědi zapisují ti velcí. A nakonec na ně čekají omalovánky všech koled.

Děti se na stezce seznamují s tradicemi českých Vánoc a s lidovými koledami.

Další produkty od autora Etapovky

313576
Vlastivěda
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Venkovní stezky, aktivity
Hra ke Dni dětí s obrázkovými luštěnkami je tvořena pro děti školkové a prvostupňové. Hru tvoří 10 stanovišť, na kterých
65.00 Kč
121585
Český jazyk - čtení
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2.
Venkovní stezky, aktivity
Blíží se Velikonoce. Náš Pan Vajíčko je zcela připraven. Už jen posbírat mašličky na pomlázku. Projdete s ním stezkou a
80.00 Kč
107805
Nezařazené k předmětu
Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Celoroční tematická hra
Lotrokátor ječí jak o život. Kde jste, superhrdinové? Padouchové pochodují kolem dokola a číhají, kde by mohli uchvátit
90.00 Kč
105280
Zeměpis
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4.
Didaktické hry
V Klubu cestovatelů najednou zazvonil telefon. Ze starobylého sluchátka na drátku se ozýval rozrušený hlas strejdy Mirka
90.00 Kč
Koledování Koledování
Vánoční čas je spojen s mnoha tradicemi - s těmi dávnými i s těmi novodobými. A také s mnoha písněmi, které často zpíváme my i děti tak automaticky, že nás ani nenapadne zamyslet se nad jejich obsahem. Pozveme vás na koledu! Ukážeme vám osm našich lidových i těch novodobých koled, které si často broukáme, pískáme a prozpěvujeme. A přitom si rovnou povíme něco o tom dávném příběhu narození. Etapovka Koledování je venkovní stezka, která představuje osm českých koled. Starší děti (společně s doprovodem rodičů) odpovídají na otázky a hledají tak písmenka do dlouhé tajenky, mladší mohou v ilustrovaných koledách hledat nesmysly a rozdíly a všichni dohromady si mohou nakonec koledy zazpívat pomocí obrázků. Stezka je určena k vyvěšení a není k ní potřeba nic než tužka. CO V ETAPOVCE NAJDETE Úvodní stránku, kterou lze využít jako: plakátek k pozvání veřejnosti (do spodního bílého obdélníku můžete vepsat, kde se stezka nachází a kdy bude vyvěšena) první kartu celé stezky 24 karet stezky, z nichž tvoří: 8 karet nápovědu ke koledám s notami a otázkami do tajenky 8 karet obrázek koledy s textem 8 karet ilustrací s hledáním rozdílů Pokud nechcete použít celou stezku, je možné vynechat karty s rozdíly. Závěrečnou kartu pro vepsání tajenky ve variantách: barevná: může viset jako poslední karta stezky (pokud do okýnek vepíšete text tajenky, může sloužit ke kontrole všem, kdo luštili) černobílá: lze nakopírovat a rozdat účastníkům, nebo nechat k dispozici na začátku stezky Omalovánky s koledami (doporučujeme vytisknout oboustranně a přeložit v polovině: vznikne omalovánkový A5 sešitek) Stezka čerpá z osmi koled. Větší děti můžou vždy na první kartě ke koledě hádat, o jakou koledu se jedná (melodie, otázky, obrázky). Správnost vyluštění tajenky si můžou účastníci ověřit, pokud tajenku vepíšete do poslední stránky stezky (s barevným Štěpánem) a pověsíte ji jako závěrečnou kartu. Odpovědi můžou účastníci stezky vpisovat do připravených kolonek (ČB varianta) nebo na obyčejný kus papíru. Nejmenší děti hledají na ilustracích ke koledám rozdíly, zpívají společně koledy a mohou odpovídat na otázky, přičemž odpovědi zapisují ti velcí. A nakonec na ně čekají omalovánky všech koled. Děti se na stezce seznamují s tradicemi českých Vánoc a s lidovými koledami.
UUCZ-227958
Hudební výchova>Prvouka>Venkovní stezky, aktivity>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>3.>4.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Vánoce
100.00