Čarodějnická stezka

Počet stran:
20
Velikost: 10.94 MB
Nahráno:
Naposledy upraveno:
26. 3. 2023
Cena:
85 Kč vč. DPH
Sdílet:

Tato stezka se skvěle hodí k tradičnímu zvyku pálení čarodějnic (filipojakubské noci), který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května.

Děti by měli na stezku vyrazit převlečeni za čarodějnice/ čaroděje a mít sebou ideálně koště, protože pohybové aktivity jsou s koštětem. Dají se zvládnout i s hůlkou, nebo klacíkem. Doporučuji na start stezky, několik klacíků dát, aby ti co zapomenou, měli náhradu.

 

Stezka obsahuje 15 karet (14 úkolů) a střídají se v ní dva druhy karet:

  • Úkolová část – děti díky vědomostem zjistí jaký je správný symbol (mají na výběr 3 možnosti – jen jeden je správný)

Pozn. Úkol 13 má dvě karty – jeden s popisem lektvaru a druhý s kotlíkem a lektvarem – měli být od sebe karty pár kroků, aby si děti museli ingredience zapamatovat a zároveň nemuseli pro kontrolu běhat moc daleko.

  • Pohybová část – cvičíme s koštětem, symbol je zde vždy jeden a děti si ho napíší za odměnu, pokud splní pohybový úkol.

Na závěr je tabulka se znaky a písmeny, díky které děti vyluští šifru.

 

Bonusové karty:

1.Projdeš začarovaným lesem? – mezi několik stromů natáhneme provázek a děti mají za úkol podél provázku poslepu dojít až na jeho konec, můžeme na konec umístit i zvoneček, aby děti mohli zacinkat.

  1. Zvládneš překážkovou dráhu na koštěti? Vytvoříme ze dřevěných špalků slalom.

 

Další dokument je přední a závěrečná strana.doc, ten je určen k Vašim úpravám.

Např. doplňte způsob značení trasy (mapu, popis stezky, fáborky,…), logo, Vaše jméno organizace, oslovení, kam zasílat odpovědi, případné odměny  apod.

Pozn. Tento soubor se může na každém počítači zobrazovat trochu jinak.

 

Realizace stezky:

Na začátek trasy umístěte instrukce, následně na trasu umístěte všechny karty. Dodržujte pořadí. Dále umístíme tabulku se symboly a závěrečnou kartu.

Můžeme využít i bonusových karet.

 

Pokud budou děti správně luštit, vyjde jim tajenka – MALÍ ČARODĚJOVÉ.

Další produkty od autora Táborovky - Kateřina Hladišová

13212
Český jazyk
ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Soubor obsahuje 3 prezentace, různé délky – čas se bude lišit i věkovou kategorií, ale jedna prezentace zabere 5-15 min
35.00 Kč
218939
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Venkovní stezky, aktivity
Mikuláš, čert a anděl si pro děti připravily úkoly - zvládnou je děti všechny? Stezka se hodí jako doprovodný program k
70.00 Kč
202601
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
40 kartiček s tématem strašidel a Halloweenu. Kartiček je cekem 40 a je to směs úkolů jak pohybových, tak vědomostních
60.00 Kč
178919
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci, 1., 2., 3.
Pracovní listy
Seznam jednotlivých úkolů barevná varianta - 20 listů Počítáme Spoj stejné Najdi druhou polovinu Hledej a počítej Řady
25.00 Kč
Čarodějnická stezka Čarodějnická stezka
Tato stezka se skvěle hodí k tradičnímu zvyku pálení čarodějnic (filipojakubské noci), který se odehrává v noci ze 30. dubna na 1. května. Děti by měli na stezku vyrazit převlečeni za čarodějnice/ čaroděje a mít sebou ideálně koště, protože pohybové aktivity jsou s koštětem. Dají se zvládnout i s hůlkou, nebo klacíkem. Doporučuji na start stezky, několik klacíků dát, aby ti co zapomenou, měli náhradu.   Stezka obsahuje 15 karet (14 úkolů) a střídají se v ní dva druhy karet: Úkolová část – děti díky vědomostem zjistí jaký je správný symbol (mají na výběr 3 možnosti – jen jeden je správný) Pozn. Úkol 13 má dvě karty – jeden s popisem lektvaru a druhý s kotlíkem a lektvarem – měli být od sebe karty pár kroků, aby si děti museli ingredience zapamatovat a zároveň nemuseli pro kontrolu běhat moc daleko. Pohybová část – cvičíme s koštětem, symbol je zde vždy jeden a děti si ho napíší za odměnu, pokud splní pohybový úkol. Na závěr je tabulka se znaky a písmeny, díky které děti vyluští šifru.   Bonusové karty: 1.Projdeš začarovaným lesem? – mezi několik stromů natáhneme provázek a děti mají za úkol podél provázku poslepu dojít až na jeho konec, můžeme na konec umístit i zvoneček, aby děti mohli zacinkat. Zvládneš překážkovou dráhu na koštěti? Vytvoříme ze dřevěných špalků slalom.   Další dokument je přední a závěrečná strana.doc, ten je určen k Vašim úpravám. Např. doplňte způsob značení trasy (mapu, popis stezky, fáborky,…), logo, Vaše jméno organizace, oslovení, kam zasílat odpovědi, případné odměny  apod. Pozn. Tento soubor se může na každém počítači zobrazovat trochu jinak.   Realizace stezky: Na začátek trasy umístěte instrukce, následně na trasu umístěte všechny karty. Dodržujte pořadí. Dále umístíme tabulku se symboly a závěrečnou kartu. Můžeme využít i bonusových karet.   Pokud budou děti správně luštit, vyjde jim tajenka – MALÍ ČARODĚJOVÉ.
UUCZ-30425
Nezařazené k předmětu>Venkovní stezky, aktivity>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>ZŠ – 1. STUPEŇ>Čarodějnice>Šifry
85.00