Řady obrázků - orientace na ploše

Počet stran:
37
Velikost: 62.55 MB
Typ souboru: pdf
Prodávající Markéta Rezlerová
Nahráno:
Naposledy upraveno:
27. 9. 2024
Sdílet:

Soubor „Řady obrázků – orientace na ploše“ je zaměřený na rozvoj zrakového vnímaní, orientace na ploše a paměti.

Soubor obsahuje:

- dvě shodné tabulky s 24 obrázky vztahujícími se k podzimu,

- barevné stránky k podlepení archu s obrázky

- 4 strany s tabulkami a vždy 3 obrázky v řadě

- 4 strany s tabulkami a 3 obrázky rozmístěnými na ploše

- 6 stran s tabulkami a vždy 4 obrázky v řadě

- 6 stran s tabulkami a 4 obrázky rozmístěnými na ploše

- 4 strany s tabulkami a vždy 6 obrázky v řadě

- 4 strany s tabulkami a 6 obrázky rozmístěnými na ploše

- 3 strany s prázdnými tabulkami pro vlastní uspořádání obrázků

Jednotlivé stránky vytiskněte, zalaminujte a můžete s ním začít pracovat.

Tipy jak se souborem pracovat:

1. Vytiskneme strany s 24 obrázky, podlepíme barevnou stránkou, zalaminujeme a získáme tak pexeso s podzimními obrázky.

2. Dětem nabídneme tabulku, v jejímž vrchním řádku jsou obrázky, spodní řádek je prázdný a děti z rozložených obrázků (pexesa) vybírají ty, které na tabulku patří a pokládají je do spodního řádku dle předlohy.

3. Těžší variantou je plošné rozmístění obrázků v horní tabulce. Děti do spodní prázdné tabulky zkouší obrázky položit přesně podle předlohy.

4. K rozvoji paměti můžeme soubor využít tak, že tabulky rozstřihneme na dva pruhy – s obrázky a bez obrázků. Dětem na chvíli ukážeme pruh s obrázky, ony se pokusí zapamatovat si, které obrázky na předloze jsou. Následně pruh s obrázky schováme a děti z rozložených obrázků vybírají ty, které viděly, a ve správném pořadí je pokládají do prázdné tabulky (pruhu), kterou mají před sebou.

5. Vytištěním prázdných tabulek vytvoříte místo pro vlastní řady či plošné rozložení obrázků, které můžete připevnit pomocí lepící gumy, magnetu či suchého zipu a libovolně obměňovat.

Jednotlivé stránky si můžete vytisknout v libovolném množství. Věřím, že pro ně najdete ještě jiné využití, fantazii se meze nekladou.

Další produkty od autora Markéta Rezlerová

378986
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Písničky, básničky
Kvíz obsahuje 8 autorských hádanek, které se týkají podzimu a k nim patří 8 stran obrázkových odpovědí a doplňujících
40.00 Kč
341519
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., Speciální pedagogika
Výzdoba třídy
Soubor “Geometrické tvary” slouží k procvičování, poznávaní a pojmenovávání tvarů. Můžete ho využít při práci v ranním
25.00 Kč
605566
Nezařazené k předmětu
MŠ, MŠ - předškoláci
Diář učitelský
Tento diář pro učitelky MŠ bude vaším věrným společníkem po celý školní rok. Je nedatovaný, takže jej můžete využít hned
70.00 Kč
478633
Vlastivěda
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Vytvořila jsem soubor zaměřený na trošku opomíjený svátek “Hromnice”. Jedná se o křesťanský svátek, který je spojený se
40.00 Kč
Řady obrázků - orientace na ploše Řady obrázků - orientace na ploše
Soubor „Řady obrázků – orientace na ploše“ je zaměřený na rozvoj zrakového vnímaní, orientace na ploše a paměti. Soubor obsahuje: - dvě shodné tabulky s 24 obrázky vztahujícími se k podzimu, - barevné stránky k podlepení archu s obrázky - 4 strany s tabulkami a vždy 3 obrázky v řadě - 4 strany s tabulkami a 3 obrázky rozmístěnými na ploše - 6 stran s tabulkami a vždy 4 obrázky v řadě - 6 stran s tabulkami a 4 obrázky rozmístěnými na ploše - 4 strany s tabulkami a vždy 6 obrázky v řadě - 4 strany s tabulkami a 6 obrázky rozmístěnými na ploše - 3 strany s prázdnými tabulkami pro vlastní uspořádání obrázků Jednotlivé stránky vytiskněte, zalaminujte a můžete s ním začít pracovat. Tipy jak se souborem pracovat: 1. Vytiskneme strany s 24 obrázky, podlepíme barevnou stránkou, zalaminujeme a získáme tak pexeso s podzimními obrázky. 2. Dětem nabídneme tabulku, v jejímž vrchním řádku jsou obrázky, spodní řádek je prázdný a děti z rozložených obrázků (pexesa) vybírají ty, které na tabulku patří a pokládají je do spodního řádku dle předlohy. 3. Těžší variantou je plošné rozmístění obrázků v horní tabulce. Děti do spodní prázdné tabulky zkouší obrázky položit přesně podle předlohy. 4. K rozvoji paměti můžeme soubor využít tak, že tabulky rozstřihneme na dva pruhy – s obrázky a bez obrázků. Dětem na chvíli ukážeme pruh s obrázky, ony se pokusí zapamatovat si, které obrázky na předloze jsou. Následně pruh s obrázky schováme a děti z rozložených obrázků vybírají ty, které viděly, a ve správném pořadí je pokládají do prázdné tabulky (pruhu), kterou mají před sebou. 5. Vytištěním prázdných tabulek vytvoříte místo pro vlastní řady či plošné rozložení obrázků, které můžete připevnit pomocí lepící gumy, magnetu či suchého zipu a libovolně obměňovat. Jednotlivé stránky si můžete vytisknout v libovolném množství. Věřím, že pro ně najdete ještě jiné využití, fantazii se meze nekladou.
UUCZ-387113
Nezařazené k předmětu>Didaktické hry>Ostatní>MŠ>MŠ - předškoláci>🍂 Podzim
29.00