KDE ŽIJÍ ZVÍŘATA - karty

Předmět:
Kategorie:
Počet stran:
8
Velikost: 22.47 MB
Typ souboru: pdf
Nahráno:
Naposledy upraveno:
15. 3. 2024
Sdílet:

Děti přiřazují kartičky k sobě na základě místa, kde zvíře obvykle žije. Soubor obsahuje celkem 36 zvířat. Najdete zde zvířata domácí, exotická, zvířata z lesa, luk a vod.

 

Pracovat s kartičkami lze několika způsoby:

  1. Děti přiřazují jednotlivé karty k sobě na základě místa, kde konkrétní zvíře obvykle žije. Tato činnost podporuje rozvoj znalosti prostředí a ekosystémů, neboť děti musí identifikovat specifická místa a přiřazovat k nim zvířata podle jejich přirozeného prostředí.
  2. Dále mohou karty třídit podle různých kritérií. Například mohou třídit zvířata podle toho, zda jsou masožravci, všežravci nebo býložravci, a tak rozvíjet své chápání potravinových řetězců a biologických charakteristik jednotlivých zvířat. Další možností je třídění podle toho, jaký povrch těla zvířata mají.
  3. Pokud ponecháte listy s krajinami v celku, může být tato aktivita také využita jako hra loto. Děti si tak mohou procvičovat paměť a rozpoznávání, když hledají shodné kombinace krajin a zvířat.
  4. Celkově tato aktivita není pouze zábavným způsobem hraní, ale také účinným prostředkem pro vzdělávání dětí v oblasti biologie, ekologie a kognitivních dovedností, jako je třídění a klasifikace.

Dále tyto kartičky rozvíjí:

  • jemnou motoriku při manipulaci s kartami
  • slovní zásobu - učí se nová slova a aktivně je používají (ptají se na slova, kterým nerozumí)
  • poznávací schopnosti a funkce: poznávají a pojmenovávají co je na obrázku, tvoří si základy prvotního pojmového a logického myšlení, trénují souhrnné pojmenování věcí a činností podle společných podstatných znaků (tzn. nadřazené pojmy - kategorie)
  • vytváření si povědomí o přírodním prostředí a jeho rozmanitosti
  • dodržování pravidla her - hrát férově

Další produkty od autora SKAVERKA (Zdenka Verešová)

18996
Český jazyk
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Aktivita obsahuje 2 obrázky s tématem jarních pranostik. Obrázky se rozstříhají dle vyznačených čar a skládají se
0.00 Kč
213326
Nezařazené k předmětu
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1.
Didaktické hry
Soubor aktivit na téma zima, díky kterému si děti procvičí své znalosti a dovednosti. Celkem 14 různých činností v rámci
99.00 Kč
9463
Pracovní činnosti
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Děti třídí obrázky tam, kam pocitově patří - do pole studené nebo teplé. Na podklad se obrázky připevňují pomocí suchých
25.00 Kč
13775
Pracovní činnosti
MŠ, Školní družina, MŠ - předškoláci, 1., 2., ZŠ – 1. STUPEŇ
Ostatní
Aktivita slouží jako motivace pro děti k čištění zubů. Obsahuje kartu se všemi dny v týdnu, které jsou rozdělené na ráno
25.00 Kč
KDE ŽIJÍ ZVÍŘATA - karty KDE ŽIJÍ ZVÍŘATA - karty
Děti přiřazují kartičky k sobě na základě místa, kde zvíře obvykle žije. Soubor obsahuje celkem 36 zvířat. Najdete zde zvířata domácí, exotická, zvířata z lesa, luk a vod.   Pracovat s kartičkami lze několika způsoby: Děti přiřazují jednotlivé karty k sobě na základě místa, kde konkrétní zvíře obvykle žije. Tato činnost podporuje rozvoj znalosti prostředí a ekosystémů, neboť děti musí identifikovat specifická místa a přiřazovat k nim zvířata podle jejich přirozeného prostředí. Dále mohou karty třídit podle různých kritérií. Například mohou třídit zvířata podle toho, zda jsou masožravci, všežravci nebo býložravci, a tak rozvíjet své chápání potravinových řetězců a biologických charakteristik jednotlivých zvířat. Další možností je třídění podle toho, jaký povrch těla zvířata mají. Pokud ponecháte listy s krajinami v celku, může být tato aktivita také využita jako hra loto. Děti si tak mohou procvičovat paměť a rozpoznávání, když hledají shodné kombinace krajin a zvířat. Celkově tato aktivita není pouze zábavným způsobem hraní, ale také účinným prostředkem pro vzdělávání dětí v oblasti biologie, ekologie a kognitivních dovedností, jako je třídění a klasifikace. Dále tyto kartičky rozvíjí: jemnou motoriku při manipulaci s kartami slovní zásobu - učí se nová slova a aktivně je používají (ptají se na slova, kterým nerozumí) poznávací schopnosti a funkce: poznávají a pojmenovávají co je na obrázku, tvoří si základy prvotního pojmového a logického myšlení, trénují souhrnné pojmenování věcí a činností podle společných podstatných znaků (tzn. nadřazené pojmy - kategorie) vytváření si povědomí o přírodním prostředí a jeho rozmanitosti dodržování pravidla her - hrát férově
UUCZ-522708
Prvouka>Didaktické hry>Loto>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>Živočichové>Obojživelníci (žáby, ...)>Ptáci>Ryby>Savci>Bezobratlí (hmyz, pavoukovci, plži ...)
42.00