Postřehovka - Zima

Předmět:
Kategorie:
Téma:
Počet stran:
6
Velikost: 9.62 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
20. 1. 2022
Cena:
60 Kč vč. DPH
Sdílet:

Hra na postřeh, kdy úkolem je co nejrychleji najít stejný symbol na dvou kartách. Tématicky zaměřená na zimu.

V sadě je 31 kulatých karet a přehledová kartička s názvy.

Na každé kartě je šest různých obrázků a vždy dvě karty mají jeden obrázek stejný. Cílem je obrázek co nejrychleji najít a pojmenovat. 

Varianty hry:

  • Každý hráč dostane jednu kartu obrázky dolu a zbytek balíčku se dá do středu stolu obrázky nahoru. Všichni najednou otočí svou kartu a hledají společný symbol na středové a své kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá středovou kartu na svou a hra pokračuje dál. Po dobrání balíčku hra končí a hráč s nejvíce kartami vyhrává.
  • Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči si dají balíčky před sebe a všichni najednou otočí vrchní kartu. Kdo první pojmenuje společný symbol na své a středové kartě, dá svou kartu doprostřed stolu a otočí další kartu ve svém balíčku. Hra pokračuje plynule dál. Vyhrává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet.
  • Hráči natáhnou ruku a každý dostane jednu kartu. Poté své karty otočí a musí najít společný symbol na své a protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá svou kartu protihráči. Kolo končí, když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s největším počtem karet prohrává.
  • Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči musí najít společný symbol na středové a své či protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, kartu si ponechá, ale středovou nechá na místě. Poté, co jsou všechny karty sebrány, středová se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo. Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.

Další produkty od autora Gabriela Bodenlosová

108840
Prvouka
2.
Pracovní listy
Sada 20 černobílých pracovních listů tematicky zaměřená na hospodářská zvířata. Včetně přehledu zvířecích rodin. Přehled
50.00 Kč
95488
Český jazyk - čtení
Školní družina, 2., 3., 4.
Didaktické hry
Hry a aktivity s obrázky zimních sportů. Celkem 40 obrázků. Obsah: postřehovka - přehled sportů a vybavení, hledání
95.00 Kč
400536
Nezařazené k předmětu
Školní družina, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
Sada aktivit s halloweenskou tematikou. Postřehovka - Přehled obrázků v materiálu. Cílem je rychle najít obrázek či
80.00 Kč
2879
Prvouka
MŠ - předškoláci, ZŠ – 1. STUPEŇ
Didaktické hry
10 herních karet s obrázky domácích zvířat Kartičky se dají do sáčku či krabičky a každý (či skupinka) si vybere hrací
30.00 Kč
Postřehovka - Zima Postřehovka - Zima
Hra na postřeh, kdy úkolem je co nejrychleji najít stejný symbol na dvou kartách. Tématicky zaměřená na zimu. V sadě je 31 kulatých karet a přehledová kartička s názvy. Na každé kartě je šest různých obrázků a vždy dvě karty mají jeden obrázek stejný. Cílem je obrázek co nejrychleji najít a pojmenovat.  Varianty hry: Každý hráč dostane jednu kartu obrázky dolu a zbytek balíčku se dá do středu stolu obrázky nahoru. Všichni najednou otočí svou kartu a hledají společný symbol na středové a své kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá středovou kartu na svou a hra pokračuje dál. Po dobrání balíčku hra končí a hráč s nejvíce kartami vyhrává. Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči si dají balíčky před sebe a všichni najednou otočí vrchní kartu. Kdo první pojmenuje společný symbol na své a středové kartě, dá svou kartu doprostřed stolu a otočí další kartu ve svém balíčku. Hra pokračuje plynule dál. Vyhrává hráč, který se jako první zbaví všech svých karet. Hráči natáhnou ruku a každý dostane jednu kartu. Poté své karty otočí a musí najít společný symbol na své a protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, dá svou kartu protihráči. Kolo končí, když všechny karty zůstanou v ruce jednomu hráči. Poté se rozdají karty znovu a začíná další kolo. Hráč s největším počtem karet prohrává. Karty se rozdají mezi hráče kromě poslední, která se dá do středu stolu obrázky nahoru. Hráči musí najít společný symbol na středové a své či protihráčově kartě. Kdo jej nalezne jako první, kartu si ponechá, ale středovou nechá na místě. Poté, co jsou všechny karty sebrány, středová se umístí dospod balíčku a rozdává se nové kolo. Když se dobere balíček, hra končí. Hráč s nejvíce kartami vyhrává.
UUCZ-17712
Prvouka>Postřehovky>MŠ>Školní družina>MŠ - předškoláci>1.>2.>3.>ZŠ – 1. STUPEŇ>Zima
60.00