Zeměpisné opakování - kartičky - otázky a odpovědi

Předmět:
Počet stran:
15
Velikost: 12.23 MB
Prodávající:
Nahráno:
Naposledy upraveno:
4. 12. 2023
Cena:
25 Kč vč. DPH
Sdílet:

Karty pro opakování učiva zeměpisu formou výběru z možností A, B, C a s odpověďmi pro 7. a 8. ročník.

Žáci mohou pracovat samostatně, ve dvojicích, v malých skupinách nebo s pomocí učitele.

Téma:

  • Amerika, Afrika, Asie, Oceánie, Austrálie

Obsah materiálu:

  • 54 kartiček s otázkami a výběrem z možností A, B, C + odpovědi (verze barevná a černobílá)
  • stránka s kartičkami A, B, C (verze barevná a černobílá)

Jak na výrobu:

  • kartičky vytisknout, zalaminovat a vystřihnout

Příklady, jak pracovat s materiálem:

  • Učitel čte kartičky celé třídě. Žáci odpovídají za pomocí kartiček A, B, C, které zvedají nad hlavou. Poté učitel oznámí správnou odpověď a ten, kdo zvedl kartičku se správnou odpovědí, dostane bod. Body se sčítají a ten, kdo na konci hry bude mít nejvíce bodů dostane menší odměnu, jako malé plusko nebo malou jedničku. Další možností je, že se žáci hlásí bez pomoci kartiček a po vyvolávání odpovídají. Možno hrát i bez bodů.
  • Další možností je, že kartičku přečte jeden žák před celou třídou, ostatní se hlásí. Ten, kdo je vyvolaný řekne svou odpověď a pokud je správná, vystřídá předchozího žáka a čte otázku on.
  • Žáci hrají ve dvojici/ trojici. Každá skupina dostane balíček karet, které položí před sebe textem dolů. Jeden z hráčů si vezme vrchní kartu a přečte otázku svému soupeři (ve trojici postupují žáci po směru hodinových ručiček). Pokud žák odpoví dobře, kartu si vezme. Pokud ne, vrátí kartu dospod balíčku. Hra končí, když v balíčku nezbyde žádná karta. Vyhrává ten, kdo má nejvíc karet.

Materiál lze použít jako:

  • chvilku pro rozehřátí žáků na začátku hodiny (např. před testem)
  • opakování učiva na začátku i na konci školního roku
  • opakování učiva na začátku i na konci hodiny

Další produkty od autora Jana Čepová

407360
Český jazyk
2., 3., 4., 7., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Materiál je vytvořen pro předmět český jazyk. Materiál je vhodný pro procvičení a opakování slov hanlivých a lichotivých
25.00 Kč
431936
Český jazyk
3., 4., 5., ZŠ – 1. STUPEŇ
Pracovní listy
OBSAH: 1. Co si vybavíš, když se řekne Mikuláš? 2. Kdo je svatý Mikuláš? (doplňování) 3. Legendy o svatém Mikuláši
28.00 Kč
417252
Cizí jazyky
7., 8., SŠ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Pexeso
Materiál je určen pro výuku ruského jazyka. Pexeso slouží k procvičování či opakování slovní zásoby ruského jazyka -
25.00 Kč
420821
Český jazyk
5., 6., ZŠ – 1. STUPEŇ, ZŠ – 2. STUPEŇ
Skládačky
Materiál je vytvořen pro předmět český jazyk. Materiál je vhodný pro procvičení a opakování psaní předpon S, Z a VZ
25.00 Kč
Zeměpisné opakování - kartičky - otázky a odpovědi Zeměpisné opakování - kartičky - otázky a odpovědi
Karty pro opakování učiva zeměpisu formou výběru z možností A, B, C a s odpověďmi pro 7. a 8. ročník. Žáci mohou pracovat samostatně, ve dvojicích, v malých skupinách nebo s pomocí učitele. Téma: Amerika, Afrika, Asie, Oceánie, Austrálie Obsah materiálu: 54 kartiček s otázkami a výběrem z možností A, B, C + odpovědi (verze barevná a černobílá) stránka s kartičkami A, B, C (verze barevná a černobílá) Jak na výrobu: kartičky vytisknout, zalaminovat a vystřihnout Příklady, jak pracovat s materiálem: Učitel čte kartičky celé třídě. Žáci odpovídají za pomocí kartiček A, B, C, které zvedají nad hlavou. Poté učitel oznámí správnou odpověď a ten, kdo zvedl kartičku se správnou odpovědí, dostane bod. Body se sčítají a ten, kdo na konci hry bude mít nejvíce bodů dostane menší odměnu, jako malé plusko nebo malou jedničku. Další možností je, že se žáci hlásí bez pomoci kartiček a po vyvolávání odpovídají. Možno hrát i bez bodů. Další možností je, že kartičku přečte jeden žák před celou třídou, ostatní se hlásí. Ten, kdo je vyvolaný řekne svou odpověď a pokud je správná, vystřídá předchozího žáka a čte otázku on. Žáci hrají ve dvojici/ trojici. Každá skupina dostane balíček karet, které položí před sebe textem dolů. Jeden z hráčů si vezme vrchní kartu a přečte otázku svému soupeři (ve trojici postupují žáci po směru hodinových ručiček). Pokud žák odpoví dobře, kartu si vezme. Pokud ne, vrátí kartu dospod balíčku. Hra končí, když v balíčku nezbyde žádná karta. Vyhrává ten, kdo má nejvíc karet. Materiál lze použít jako: chvilku pro rozehřátí žáků na začátku hodiny (např. před testem) opakování učiva na začátku i na konci školního roku opakování učiva na začátku i na konci hodiny
UUCZ-391683
Zeměpis>Postřehovky>Ostatní>7.>8.>ZŠ – 2. STUPEŇ
25.00